5 Kapı Araba Ne Demek?

4 kapılı araç ne demek?

Sedan, 4 veya daha fazla oturma yeri olan 2 veya 4 kapılı, sabit şaseli veya orta kolonlu, 4 veya daha fazla penceresi olan kapalı binek taşıtlarına denir. Sedan geçmişte önemli ve zengin kişilerin taşındığı Türkçe karşılığı tahtırevan olarak adlandırılan taşıma aracının karşılığıdır.

5 kapılı araba nedir?

Hatchback, 3 ila 5 kapılı, 4 veya daha fazla oturma yeri olan, genellikle arka koltuklar yatırılabilir, bagaj uzantısı olmayan, arka tarafı düz olarak yere inen, bagaj kapısı tamamen açılabilir, bagaj kısmı kabine dahil olan, kapalı binek taşıtlarına verilen addır.

5 kapi nedir?

Station Wagon, sözlük anlamı ile tavanı aracın arka ucuna kadar uzanan, genellikle 5 kapılı olan ve taşıma kapasitesi diğer binek araçlara göre daha çok olan araçlardır. Genellikle 5 kişilik otuma kapasitesine sahip olan station wagon araçların arka koltukların arasında uzun ve yüksek bir bagaj alanı bulunur.

4K 5K ne demek?

5K ekran aslında 4K çözünürlükte video ya da fotoğraf düzenleyen kişilerin bunların tam çözünürlükte yapmalarını sağlamak için var. 5K ekran ile editörler hem 4K görüntüde içeriği yazılım içerisinde tam çözünürlükte görüntüleyebilirken hemde video yada fotoğraf dışında düzenleme araçlarınada yer kalıyor.

4 kapılı coupe ne demek?

Coupe 2 veya 4 oturma yeri olan, 2 kapılı, 2 veya 4 yan penceresi olan kapalı binek taşıtıdır. Genellikle dört kişilik iki kapılı arkada oturma yeri sabit tavanlı, öndeki oturma yerlerinin üstü açılabilir arabalar da coupe de ville ya da town coupe olarak adlandırılmıştır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Farı Nasıl Temizlenir?

4 kapılı coupe olur mu?

Coupe; halk arasında tek kapılı olarak bahsettiğimiz otomobil sektöründe ise 2 ya da 3 kapılı olarak geçen otomobil tasarımları için kullanılan bir terimdir genellikle. Coupe ‘lerin iç hacmi diğer modellere göre çok daha dar olduğu için genellikle 2 kapılıdır. Aynı iç hacme sahip 4 kapılı sedanlar da mevcut.

Cross over ne demek?

Crossover ‘lar, 2008 yılının Ocak ayında Wall Street Journal’in bir makalesinde “SUV araçlara benzeyen ama bir hatchback ya da station wagon gibi hareket eden arabalar” olarak nitelendirildi. Kamyonet şasisinin üzerine yerleştirilen SUV’ların aksine crossover ‘lar binek araba şasisi üzerine yerleştiriliyor.

Hatchback araba ne demek?

Hatchback, sözlük anlamıyla 3 veya 5 kapılı, 4 ve 4’den fazla oturma kapasitesine sahip ve bagaj uzantısı olmayan araçlardır. Bagaj kısmı sedan araçlara göre uzun değildir. Bunun yerine hatchback araçlarda bagaj, tavandan aşağıya doğru yuvarlak hatlarla iner.

Coupe araba ne demek?

Halk arasında sıklıkla “cabrio” kelimesiyle karıştırılan coupe araba, iki kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine verilen isimdir. Oldukça sportif bir görünüme sahip olan coupe arabalarda 2 ya da 4 adet pencere bulunur.

Sedan kasa tipi ne demek?

Kısacası iki veya dört kapılı, dörtten fazla kişinin seyahat edebildiği uzun şaseli araçlardır. Sedan araçların iç hacimleri ve iç konforları da oldukça ileri düzeydedir. Bir çok sedan aracın diz ve baş boşlukları standart ölçülerin üzerindedir.

Hatchback nasıl yazılır?

Hatchback araba modelleri HB olarak da ifade edilmektedir.

Sedan kaç kapı?

Öncelikle sedan araba nedir sorusu ile başlayalım. Bu noktada çok teknik bir tanım yapmak mümkün: İki ya da dört kapıya sahip ve dört kişinin oturmasına imkan sağlayan sedan arabalar, genelde geniş ve konforlu bir hacme sahip olup çocuklu aileler için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *