Alfa Romeo Giulietta Nasıl Bir Araba?

Alfa Romeo Giulietta çok yakar mı?

Bu mükemmel performansla dahi yakıt tüketimi ve emisyon değerleri ise son derece düşük olan Alfa Romeo Giulietta TCT 170 HP 1.4 MultiAir, 100 km’de ortalama 5.2 litrelik yakıt tüketimi ve 121 g/km CO2 değerleriyle rakiplerini geride bırakıyor.

Alfa Romeo Giulietta ne kadar yakıyor?

Otomobil 0’dan 100 km/s hıza 11.3 saniyede ulaşıyor ve 185 km/s (115 mph) maksimum hıza sahip. Araç Euro 5 emisyon standardına sahip. Yakıt deposu hacmi 60 litre. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 5.0 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 3.4 lt/100km ve ortalama olarak da 4.0 lt/100km yakıt tüketiyor.

Alfa Romeo Giulietta yeni kasa ne zaman çıkacak?

Giulietta 2022 yılında makyaj operasyonuna alınacak. Fiat Chrysler Automobiles’in CEO’su Sergio Marchionne son günlerde haberlerden eksik olmuyor.

Alfa Romeo Giulietta hangi şanzıman?

Frankfurt’taki dünya tanıtımının ardından Avrupa ile aynı zamanda Türkiye yollarına çıkan otomatik Giulietta, 170 HP’lik MultiAir teknolojili yeni benzinli motorunda TCT çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzıman kullanıyor.

Alfa Romeo Giulietta 14 ne kadar yakar?

Üretici verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 6.3 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 4.1 lt/100km ve ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100km olarak belirtilmiş.

You might be interested:  Soru: Cruze Nasıl Araba?

Alfa Romeo Giulietta kaç hp?

Alfa TCT, çift kavramalı debriyaj sistemiyle daha sportif bir sürüş zevki sağlarken geleneksel otomatik şanzımanlara göre % 10 daha az yakıt tüketimiyle öne çıkıyor. 170 beygir gücündeki 1.4 litre hacimli MultiAir motorla Alfa Romeo Giulietta TCT, 0-100 km/s hızlanmasını tamamlamak için sadece 7.7 saniyeye ihtiyaç

Alfa Romeo Giulietta yakıt deposu kaç litre?

Yakıt deposu hacmi 60 litre. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 4.9 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 3.3 lt/100km ve ortalama olarak da 3.9 lt/100km yakıt tüketiyor.

Alfa Romeo Giulietta ne zaman makyajlandı?

İlk iki nesli de sedan olarak üretilen otomobil 2010 yılında 940 kasa kodu ile hatchback yüzüyle karşımıza çıktı. 9 yıllık serüveninde iki defa makyaj operasyonu geçiren (2014 ve 2016 yıllarında) Giulietta, bu sene üçüncü defa makyajlandı. Bakalım bu araç ne gibi yenilikler yapılmış?

Alfa Romeo tonale ne zaman çıkacak?

Alfa Romeo Tonale 2022’de satışa çıkabilir.

Alfa Romeo hangi şanzıman?

Selespeed, Alfa Romeo modellerinde kullanılmış olan bir robotize manuel şanzımandır. Magneti Marelli tasarımı olan sistem, daha önce Ferrari F355 F1 modelinde de kullanılmıştır. Aston Martin Vanquish de bu sistemin üzerine geliştirilmiş bir robotize manuel şanzıman kullanır.

TCT şanzıman ne demek?

Alfa Romeo markasının geliştirdiği bir yarı otomatik şanzıman tipidir. Çift kavramalı şanzıman yapısındaki TCT vitesli araçlarda vites geçişi seri bir biçimde yapılır. Özellikle spor araç modellerinde kullanılan bu şanzıman yapısı, aracın mümkün olan en yüksek performansı en az yakıt tüketimiyle sunmasını amaçlar.

EDC şanzıman ne demek?

EDC Şanzıman, bir çeşit yarı otomatik şanzıman türüdür. Renault markasının geliştirdiği bu yarı otomatik sistemde 6 ileri vites söz konusudur. İkili kavrama sistemi ile çalışan EDC şanzımanda ilk kavrama 1, 3, ve 5 ileri, ikinci kavrama da 2,4 ve 6 ileri için çalışır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *