Araba Anahtarı Kaybolursa Ne Yapılmalı?

Araba anahtarı yaptırmak ne kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Aracımın yedek anahtarını kaybettim kasko karşılar mı?

Ek teminatın alınması kaydıyla, Kasko poliçesi ile sigortalı aracın anahtarının kaybolması ve/veya çalınması halinde araç güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması masrafları teminat altına alınabilmektedir.

Yedek anahtarı kayıp araba alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

Araba anahtarı değiştirilir mi?

Çoğu oto anahtarcı arabanızı aldığınız bayinin vereceği fiyatın yarısına anahtarınızı değiştirebilir. Aracınızın kilidini açtıktan sonra anahtarcı aracınızın anahtarını üretmeye başlayacaktır.

İmmobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

You might be interested:  Soru: Araba Klimaları Nasıl Çalışır?

Anahtar çektirmek ne kadar?

Ücretler kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. 10 TL ile 250 TL arasında çoğaltma hizmetlerinden faydalanılabilir.

Yedek anahtar Kaskoyu bozar mı?

Anahtar Kaybı Hasarsızlığı Bozar Mı? Firmadan firmaya değişmekle birlikte eğer poliçenizde anahtar kaybı klozu mevcut ise hasar kaydı işlemeyecek ve hasarsızlığınız bozulmayacaktır.

Yedek anahtarı kasko yapılır mı?

2. Yedek anahtarı kasko karşılar mı? Evet hemen hemen bütün kasko poliçeleri kayıp yedek anahtar bedelini karşılar fakat burada ödediğiniz tutar önemlidir.

Yedek anahtar yoksa kasko yapılır mı?

Bu nedenle eğer yedek anahtar kayıpsa yeni anahtar için immobilizer sistemine dahil olan birçok parçanın değişmesi gerekmektedir. Anahtar eksikliği kasko açısından da bir sorundur. Kasko şirketleri, yedek anahtar yoksa sigorta yapmamakta ya da çalınma sigortasını kapsam dışında bırakmaktadır.

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

Arabada yedek anahtar nerede?

Açıklamada, “Aracınızın torpido gözünde yedek anahtar işlevinde ‘para çantası anahtarı’ bulunmaktadır. Anahtar ve adaptör birlikte kullanılarak araç çalıştırılabilmektedir. Hırsızların camları kırıp aracı bu şekilde çalıştırdığı anlaşılmaktadır.

Yedek anahtar nedir?

Yedek anahtar, adı üstünde otomobil anahtarının bir kopyasıdır. Otomobili kilitleyip açabilir. Aynı zamanda çalıştırabilir.

Araba anahtarı çalınırsa ne olur?

Ayrıca, aracın bakım ve tamiri için araç anahtarının teslim edildiği tamirhane, otopark, oto yıkama gibi işletmelerde aracın anahtarı ile çalınması durumunda da meydana gelebilecek hasarı sigortalının yasal soruşturma başlatması halinde sigorta şirketi tarafından gereken zarar karşılanacaktır.

Araba anahtarı nasıl çoğaltılır?

Aracın sahibi acil yedek anahtar istediği durumda arabaya bilgisayar bağlanır, kopyalama işlemi sonucu yedek anahtar oluşturulur. Otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik bir ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimiyle oto merkezi kilit kumandası çoğaltılabilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Camındaki Kireç Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Araba yedek anahtar ne işe yarar?

Eski oto anahtarları haricinde yeni nesil tüm oto anahtarlarında çip bulunuyor. Oto anahtarının kumandası ile aracın kapı ve pencerelerini açarken, çip ise otomobil içerisindeki elektronik sistem (immobilizer) ile bağlantıyı tamamlayıp aracı çalıştırmaya yarar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *