Araba Çekilince Ne Yapılır?

Çekilen arabalar nasıl bulunur?

SMS İLE ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA Otoparka çekilen araç sorgulaması için “PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Otoparktan araç çıkarma ne kadar?

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye, motosikletlerde 5 TL’den 8 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 TL’den 17,6 TL’ye, kamyon-otobüs-tır-iş makinesinde ise 24 TL’den 23.98 TL’ye çıkarıldı.

Çekilen araçlar nereye gider istanbul?

Arabam Nereye Çekildi SMS Tüm hatlardan SMS olarak PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI’nızı yazıp 1550’ye SMS gönderebilirsiniz.

Araba Cekilince neresi Aranir izmir?

Yine de emin olamadığınız durumlar 155’i arayarak, E-Devlet yada Emniyet Genel Müdürlüğünün Web sitesinden aracınızın nerede olduğunu plakanız ile sorgulayabilirsiniz. İzmir ‘de araba nereye çekilir öğrenebilirsiniz. İzmir ‘de çekilen araçlar 5 otoparka gidiyor.

Plaka ile arabam nerede?

Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz.

Araba çekme cezası ne kadar?

Hatalı park cezası tutarı son yıllarda hep artış göstermektedir. Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

You might be interested:  FAQ: 1.3 Dizel Araba Nasıl Kullanılır?

Bağlanan araç otoparktan nasıl çıkarılır?

Araç şirket üzerine kayıtlıysa şirket imza sirküleri bulunan kişiler araçları teslim alabiliyor. Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor.

Yediemin ücreti ne kadar?

Kilometre başına 5 liralık ücret de 9 lira 60 kuruşa çıkarıldı. Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 liradan 16 liraya, motosikletlerde 5 liradan 8 liraya, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 liradan 17,6 liraya çıkarıldı.

Trafik çekici ücreti ne kadar?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: 120 TL’lik araç çekme ücreti ödenir. Ödemeyi aracınızı yediemin parkından aldığınız zaman otoparka yapabiliyorsunuz. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 15 TL’dir.

Baglanan motoru alınmazsa ne olur?

Trafikten men edilerek Cikcilli Beldesi’nde bulunan otoparkta muhafaza altına alınıyor. Motosikletler, Milli Emlak Genel Tebliği’ne göre 4 ay içerisinde işlemleri tamamlanarak sahipleri tarafından teslim alınmadığı takdirde Mal Müdürlüğü’ne devrediliyor.

Eskişehir çekilen araçlar nerede?

1- www.egm.gov.tr adresinde yer alan “TRAFİK CEZASI ve OTOPARK SORGULAMA” modüllerinde otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini yapılabilmektedir.

Araba Cekilince ne kadar ödenir 2021?

Buna göre park yasağına uymadıkları için çekilen araçlara ödenecek ücret 130 ₺’den 160.05 ₺’ye çıkarıldı. Park yasağı haricindeki araç çekmelerde 5 kilometreye kadar araç çekme ücreti 100 ₺’den 160,05 ₺’ye yükseltildi. Kilometre başına 5 ₺’lik çekme ücreti de 9.6 ₺’ye çıktı.

Trafik Vakfı araç çekebilir mi?

İlginizi Çekebilir İstanbul Trafik Vakfı artık araç çekmeyecek! Ağaoğlu, şunları söyledi: * Bir aracın çekilebilmesi için okul, ambulans, itfaiye, kamu binaları gibi giriş çıkışı engellenmemesi gereken yerlere park etmiş olmalı ya da trafiği engelleyecek ikinci sıra yapılan araçlar çekilebilir.

You might be interested:  Soru: Araba Far Camı Nasıl Temizlenir?

Bursa çekilen araçlar nereye gider?

Çekilen araçlar, Yediemin Otoparklarına getiriliyor.

Otoparka çekilen plakasız motor nasıl çıkarılır?

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gidip çıkış belgesini almaları gerekir. Çıkış belgesini aldıktan sonra otoparka gidip araçlarını alabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *