Araba Jantı Nasıl Parlatılır?

Araba jantı neyle parlatılır?

Bunun için ihtiyaç duyulan ise öncelikle arap sabunu, sabunlu su, jant ve lastik fırçasıdır. Jant temizleme spreyi ve jant parlatma spreyinin yanı sıra cila da bulunması parlatma işlemleri için gerekli olan ürünlerdir. Jant temizleme işlemi için öncelikle araç lastiğinde ve jantında olan tüm kirin akıtılması gerekir.

Çelik jantlar ne ile temizlenir?

Çelik jant temizleme İlk önce jantların üzerindeki bu toz, kir ve kalıntılardan temizlenmesi gerekiyor. Bunun için arap sabunu işinizi görebilir. Ayrıca jant yıkama solüsyonları da kullanabilirsiniz. Jantları temizlemeye başlamadan önce su ile yıkayın.

Jant lastik nasıl temizlenir?

Özellikle jantlar sert kıllı fırçalar ile çizilebilir. Fırça ile temizleme bittikten sonra araç fırçasız köpüklü yıkama maddesi ile kaplanır. Bu aşamada Jant temizleme maddesi sıktığımız jantlar ve lastiker de köpükle kaplanır. En sonunda yüksek basınçlı su ile Jantlar dahil tüm araba durulanır.

Jantlara cila yapılır mı?

Polisaj cilası jantlara ve keçeye sürülür. Taş motorunun ucuna takılan keçe ile jantın parlatılmak istenen yüzeylerine uygulama yapılır. Uygulama yapıldıktan sonra nemli bir mikrofiber bez ile tozlardan arındırılır. Kuru bir bez ile jant kurutulur.

En iyi jant temizleyici hangisi?

Astonish – Jant Temizleyici ve Parlatıcı Piyasadaki en iyi ve en fonksiyonel jant parlatıcılarından biri de Astonish markasına ait jant temizleyici ve parlatıcı. Jantlarınızı hem temizliyor hem de parlatıyor. İngiltere menşeili olan Astonish markalı bu ürünü araçlarınız için tereddüt etmeden alabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: 40 Bin Tl'ye Hangi Araba Alınır?

Lastik temizliği nasıl yapılır?

Tazyikli su ile yumuşattığınız araba lastiklerini, şampuanlı suyu ile fırçalayabilirsiniz. Bazı lastiklerin içinde taşlar oluşmuş olabilir. Taşların temizlenmesi için sivri bir çubuktan destek alabilirsiniz. Lastikleri tam olarak temizlemek için deterjanlı sudan sonra bol bol kurulamalısınız.

Jantları ne temizler?

Jant Temizliğinde Kullanılması Gereken Malzemeler Nelerdir?

  • Jant temizleme spreyi.
  • Arap sabunu.
  • Sabunlu su.
  • Jant cilası
  • Jant parlatma spreyi.
  • Jant ve lasik fırçası
  • Araba şampuanı
  • Sünger.

Motosiklet jantı nasıl temizlenir?

Kirlenmiş Jant Temizliği İşte jantlarda meydana gelen ağır kir, yağ ve benzeri atıkların oluşturduğu kötü görüntünün ortadan kaldırılabilmesi için özel olarak üretilmekte olan jant temizleyici ve parlatıcı ürün OK-410’u kullanabilirsiniz. Ürünümüz çelik ve alüminyumu etkili bir şekilde temizler, parlaklık verir.

Çelik jant boyanır mı?

Sprey boya ile boyama işleminin yapılması mümkün. Gerekli malzemelerin temin edilmesi ve aşamaların tek tek uygulanması sonrasında jantlar uzun ömürlü bir kullanıma sahip olacak. Jant boyama işlemi öncesi hazırlık; Boyanacak olan alana karar vererek çelik jantı boyama işlemine geçebilirsiniz.

Jant temizleyici ne işe yarar?

Jant temizleyicisi nedir, neden ve nasıl kullanılır? Jant temizleyicileri jantlarda oluşan kir ve balata tozlarını minimum güç ile daha iyi bir şekilde temizlemenizi sağlar. Aracınızın dışında kullandığınız temizleyicilerin aksine bu iş için üretildikleri için çözme performansları daha iyi ve kuvvetlidir.

Jant temizleyici lastiğe zarar verir mi?

Jant temizlieyici olarak kullanılan ürünün içeriği uygulamada büyük önem kazanıyor. pH derecesi çok düşük, asitik temizleyiciler (tuz ruhu vb) ile yapılan uygulamlar sektörde çok iyi temizleyici olarak adlandırılıyor olsa da janta da lastiğe de zarar veren ürünlerdir.

Lastik ne ile parlatılır?

Lastik parlatma için hangi ürünler veya karışımlar tercih edilmelidir?

  • Oto araç yıkamacılarda veya lastikçilerde satılan lastik yıkama kitlerinden alıp içerisine gliserin ve su ilave ederek hazırlanan lastik parlatıcılar,
  • Arap sabunu alarak içerisine gliserin ilave edilip lastik parlatıcı yapılabilir.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Klima Gazı Nasıl Basılır?

Polisaj malzemesi nedir?

Polisaj veya parlatma aşındırıcı taş, aşındırıcı pasta ve/ veya sıvılarla yüzey parlatma işlemidir. Polisaj malzemenin parlatılan yüzeyden en az miktarda uzaklaştırılmasıdır. Amaç yüzeyi düzeltmek ve parlaklık sağlamaktır. Bunu yapmak için, parlatıcı tanecikleri belirli bir basınçla parlatılacak yüzeye bastırılır.

Polisaj nasıl yapılıyor?

POLİSAJ: Polisaj, çıplak gözle görünemeyecek kadar küçük çizgiler kalıncaya kadar malzeme yüzeyinin aşındırıcı tozlarla çizilmesidir. Çizilme işlemi tekerleklere yapıştırılmış aşındırıcı parçalarla sağlanır. Günümüzde polisaj işlemi için şeritler kullanılmaktadır.

Polisaj nasıl yapılır diş?

Polisaj işlemi oldukça basittir ve diş üzerine uygulanmakta olan bir macunu temel alır. Öncesinde ise dişlerin diş taşlarından arındırılması ve temizlenmesi şarttır. Sonrasında diş macunu özel lastik yardımı ile dişlere uygulanır ve bir süre sonra temizlenir. Böylece dişlerin üzerindeki lekeler ortadan kaldırılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *