Araba Kapı Fitili Nasıl Yapıştırılır?

Araba kapı fitili nedir?

Kapı fitilleri aracınızdaki konforunuzu etkileyen ve kapı kilit sisteminin güvenli olarak çalışmasını sağlayan, deforme olması nedeniyle değiştirilebilen kapı sistem elemanıdır. Kapı fitilleri rüzgar sesini, yol sesini ve arabanızın gövde şasesinin esnemelerine yardımcı olabilen kauçuk parçadır.

Kapı fitili nedir?

Kapı fitili daha çok kauçuk özelliğe sahip ve kendinden yapışkanlı seçeneklerden oluşuyor. Uygulama aşamasına geçmeden varsa önceden takılı olan kapı fitili sökmen gerekir. Bir noktadan sıyırıp çektiğin zaman fitil kolaylıkla kalkacaktır. Sonrasında kalan tozu ve kiri temizlemelisin.

Kapı fitili ne işe yarar?

Bu lastik fitiller her araçta farklı olarak motor kaputu altında, bagaj kapağı altında ve kapıların kenarlarında boylu boyunca saran darbe ve ses sönümleyici absorbe elemanıdır. Asıl görevi araç üzerinde oluşan titreşim ve akustiği en düşük seviyede sağlamaktır.

Kapı fitili ne ile yapıştırılır?

Yırtık bölgeye bisikletçilerden temin edebileceğiniz Şam biyeli slikon vasıtası ile yapıştırabilirsiniz. Ya da yırtık alanı tamamen kesip, eski bir fitilin sağlam bölgesini alarak “yama” yapmanız da mümkün.

Z fitil nerede kullanılır?

Genellikle araç kapı kenar ve altlarında kullanılmaktadır.3M bantları ile yapıştırılarak kullanılır.Uygulamadan önce yapıştrılacak bölgeyi temizleyiniz.Kaliteli kauçuk malzemeden üretilmiştir. Dilediğiniz uzunlukta alabilirsiniz.

Ahşap kapı fitili ne işe yarar?

Kapı kasa fitilleri, mekanlarınızda kapılarınızın gürültüyle çarpmasını önlemek için üretilmiş özel ürünlerdir. Ahşap kapı kasa fitilleri; yaşamınızı kolaylaştıran yapısı ve farklı renk seçenekleri ile, mekanlarınızı daha huzurlu hale getirir. Fitiller, her tür kapı için farklı renk ve model çeşitliliğine sahiptir.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Kullanırken Dönüşler Nasıl Yapılır?

Fitil nasıl alınır?

İğnesiz enjektöre benzer. Yerleştirilecek fitil bu alete koyularak vajinaya eklenebilir. Fitil ayakta ya da yatarak yerleştirilebilir. İdeal olan ve kolay olan ise yatarak yerleştirmektir.

Araba kapı fitili nasıl yumuşatma?

Kapı fitillerinii şişirip yumuşatan en iyi ürün silikon spreydir. Tercihen Würth veya başka marka kullanılabilir. İkincisi ise elle saf vazelin yedirmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *