Araba Kiralama Nasıl Olur?

Kiralık Araba için ne gerekli?

Araba Kiralarken Gerekli Evrakların Hazırlanması Sürücü belgesi ve yaş sınırı. Sürücü belgesinin en az iki yıllık olması gerekir. İkametgâh belgesi, Kiralayan adına kayıtlı, adresini de gösteren herhangi bir fatura.

Araba kiralama yaşı kaç?

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

Araç kiralama vale hizmeti nedir?

Vale hizmeti ile araçlar kiracının kapısından alınıp, kiralayanın kapısına kadar teslim ediliyor. Sadece 30 TL’lik bir fark ödeyerek aracını kapıdan teslim alan kullanıcılar, kiralama süresi bittiğinde araçlarını yine istedikleri noktadan valeye teslim ederek, kiracıya ulaştırabiliyorlar.

Araç kiralama nasıl kazandırır?

Rent a car açmak için gerekenler belgeler

  1. İlgili ticaret odası ya da esnaf odasına ait kayıt fotokopisi.
  2. Tapu fotokopisi.
  3. Mülk kiralık ise, kira kontratının aslı ya da noter tasdikli sureti.
  4. Yapı kullanma izin belgesi.
  5. Vergi levha fotokopisi.
  6. Bağkur ya da sigorta belgesi veya emeklilik cüzdanının fotokopisi.

Kiralık Araba kimlere verilir?

Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır. Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Vizeli Araba Ne Demek?

Kiralık araçta hasarı kim öder?

Örneğin sigorta, kasko, kaza ve vergi gibi ayrıcalıklar insanları araç kiralamaya yönlendiriyor. Kiralanan araçla kaza yapılması halinde ise burada önemli olan firmanın kurumsallığı oluyor. Yani sözleşmenizde her şey dahil olarak anlaşılmışsa bu durumda kaza yapsanız da tüm sorumluluk firmaya aittir.

Araba kiralamak için yaş sınırı var mı?

En az 1 yıllık B grubu ehliyetinizin olması ve 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Yani 19-21 yaş aralığında ve ehliyeti 1 yılı doldurmuş olan kişiler genç sürücü ücreti ödeyerek oto kiralama yapabilirler.

Araç alımında yaş sınırı var mı?

a) Adına araç alınacak kişi 18 yaşın altında ise noterden anne ve baba birlikte muvafakat belgesi imzalarlar. d) Eğer anne baba boşanmış ise; 18 yaş altı çocuk için; araç alım ve satışındaki tüm işlemleri velayet kimin üzerinde ise o kişi yapar. Diğer ebeveynin iznine gerek yoktur.

Araba almada yaş sınırı var mı?

Mevcut kanuna göre trafikte araç kullacak sürücü adayları 85 yaşına kadar araç kullanabilirler. Fakat bu yaşlarda dikkat dağınıklığı olacağından dolayı can ve mal güvenliği açısından araç kullanmaları sağlıklı değildir.

Yolcu 360 araç kiralama güvenilir mi?

Yolcu360 için müşteri diye bir kelime yoktur. Yolcu360 şu güne kadar Turkcell, TEB, D-Smart, Zubizu gibi pek çok marka ile işbirliklerinde bulunmuş ve güvenilir bir rezervasyon kanalı olarak kullanıcılarına sürekli güncellenen avantajlar sunmuştur.

Yolcu 360 araç kiralama nasıl yapılır?

Bunun için online olarak rent a car firmalarından fiyat teklifi alabilir ve online olarak rezervasyonunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. yolcu360.com’dan, mobil uygulamadan (AppStore / Google Play) araç kiralama işlemini kısa sürede yapabileceğiniz gibi 7/24 hizmet veren 0850 360 5 360 numaralı misafir

You might be interested:  Araba Parası Nasıl Biriktirilir?

Araç kiralama fiyatları nasıl belirlenir?

Araç Alış Fiyatı / (Aldığınız tarihten yeni modeli çıkan tarihe kadar geçen süre)= Ham kiralama fiyatı ” Tabi ki bulduğumuz bu fiyat ham fiyattır. Bu fiyata vergi, hizmet bedeli, sigorta fiyatı gibi birçok değişken eklenmektedir. Bu fiyatlar eklendikten sonra müşteriye yansıtılacak olan fiyat ortaya çıkmaktadır.

Araba kiralama vergisi ne kadar?

Araç kiralamada uygulanan KDV oranı %18’dir.

Rent a car ne kadara açılır?

Sadece araçların size maliyeti en az 400 bin lira. Ancak burada bayi ile yapacağınız anlaşmalarla araç alımını taksitli veya daha uygun şekilde yapma imkanı var. Sadece araç masraflarının 400 bin lira olduğunu düşünürsek ortalama bu işe kollarını sıvayan birisi 500 bin lira harcaması gerekecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *