Araba Modifiye Nasıl Yapılır?

Modifiyeli araçlarda neler yasak?

Araç Modifiye Etmede Sınırlarınız Neler?

 • Cam Filmleri. “Oto cam filmi” yazılı kocaman neon ve plastik kaplı tabelalar, sanayi sitelerinin olmazsa olmazıdır.
 • XENON Far ve LED Far.
 • Ekstra Ses Sistemleri.
 • Çıkartmalar, Semboller ve Neonlar.
 • Chip Tuning.

Arabaya hangi Modifiyeler yapılır?

Dış Modifiye

 • Cam filmi uygulaması Ülkemizde son yıllarda düzenlenen cam filmi uygulamaları için Avrupa Birliği ülkelerindeki standartlar göz önüne alındı.
 • Far Değiştirme Uygulaması
 • Araç Renk Değişikliği İçin Film Uygulaması
 • Jantlar ve Lastikler.
 • Spoiler (Rüzgarlık)
 • Spor Amortisörler.
 • Ses Sistemi Uygulaması
 • Chip Tuning.

Modifiye ne için yapılır?

Modifiye genel olarak otomobil sektöründe kullanılmakta olup her geçen gün geliştirilmektedir. Modifiye denildiğinde akla ilk gelen iki türü vardır birincisi dış görünümünü değiştirmek için yapılan modifiye ikincisi ise aracın iç aksamına yani motor başta olmak üzere aracın gücüne yönelik yapılan modifiye.

Araba modifiye parçaları nelerdir?

Aracın Dış Modifiye Parçaları Dış aksesuar ayna kapağı, ön panjur, cam rüzgarlığı, arka rüzgarlık, kaput üstü rüzgarlık, farlar, çamurluk cam sileceklerinden oluşmaktadır. İsteğe bağlı olarak araca monte edilebilecek parçalar ile araç daha estetik bir görünüm kazanacaktır.

Arabanın arkasına yazı yazmak yasak mı?

Araç camına yazı yazdırmak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 26/ 3’e göre yasaktır. 26 / 3 maddesinden; 2020 yılı için 132.00 Türk Lirası trafik cezası yazılır. Araç sürücüsü ile aracın sahibi aynı kişi ise tek ceza yazılır. Sadece 132.00 Türk Lirası yazılır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Tata Marka Araba Hangi Ülkenin?

Araca spoiler takmak yasak mı?

Araçlarınız yarış otomobili gibi görünsün diye sonradan takılan bu parçalar Turing el kitabına göre yasaktır. Polis kontrollerinde bu parçalar sebebi ile aracınız trafikten 100% men edilecektir.

Modifiye ne demek?

” Modifiye “, değiştirmek, kişiselleştirmek, ayarlamak anlamlarına gelmektedirTeknik olarak ise herhangi bir şeyin üzerinde yapılan değişikliktir. Teknik olarak ise herhangi bir şeyin üzerinde yapılan değişikliktir.

Modifiye yapmak suç mu?

Suçtur, tüm modifiye araçların tüm aksesuarları sökülüp orjinal haline getirilsin. Sadece bazı aksesuarlar suçtur. Krom kaplamalar gibi aksesuarlar kalabilir, abart egzoz gibi aksesuarlar sökülsün.

Araba modifiye ne demek?

Modifiye, arabanın orijinal yani fabrika çıkışı dış görünüşünde ya da teknik özelliklerinde kullanıcılarının kendi zevklerine göre yaptıkları değişikliklere verilen isimdir. Modifiye araba da bu değişiklikler sonucunda ortaya çıkan arabalara denir.

Araba Modifikasyon nedir?

Araç modifikasyonu, bir aracın performansının veya görünümünün değiştirilmesidir. Araç modifikasyonu genellikle motorların güçlendirilmesi, gövdeye aerodinamik parçalar eklenmesi ve dikkat çekici renklerle boyanmasını içermektedir.

Motor modifiyesi nedir?

Atmosferik veya aşırı besleme (turbo, supercharger) motora sahip araç kullanıcılarının araçlarını kişiselleştirmek ve performans artışı sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Aracın performansında artış sağlamak ve sesini gürleştirmek için kullanıcıların uyguladığı işlemlerin başında gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *