Araba Şampuanı Yerine Ne Kullanılır?

Saç Şampuanı ile araba yıkanır mı?

Çoğu kişi arabasını yıkarken sıvı sabun, saç yıkama şampuanı, duş jeli veya mutfak deterjanı gibi ürünler kullanmaktadırlar. Bu şampuanlar, otomobiller için özel üretilmiştir. Ayrıca cilalı olanlarını tercih ederseniz, yıkama sonunda arabanız ilk günkü parlaklığında parlayabilecektir.

Evde Araba Yıkama Şampuanı nasıl yapılır?

4 litrelik suyun içine çeyrek fincan kabartma tozu ekleyip iyice çalkalayın. Daha sonra aracınızı bu su ile temizleyin. Aracınızın ön camında lekeler oluşuyorsa kola püskürterek temizlemeyi deneyin. Bu yöntem oldukça işe yarayacaktır.

Oto şampuanı nasıl olmalı?

pH derecesine dikkat etmek oto şampuan alırken oldukça önemli bir nokta. Ellerinizi ve de arabanızı tahriş edecek derecelerden kaçınarak nötr pH derecesinde bulunan oto şampuanları tercih etmelisiniz. Şampuanlarınızı araba yıkama süngeri ve araba yıkama fırçaları ile birlikte kullanabilirsiniz.

Araba arap sabunu ile yıkanır mı?

Pek çok araç kullanıcısı, araç içi temizliğinde ev tipi temizlik kimyasallarını kullanıyor. Ancak araç içi temizliğinde su kullanılmadan temizlik yapılmalıdır. Araba içi temizliğinde özellikle arap sabunu ve deterjan kullanımından uzak durulmalıdır.

Araba hangi sabun ile yıkanır?

Bulaşık deterjanı araba jantlarını ve camlarını temizlemek için idealdir. Bulaşık deterjanı, yollardan dolayı oluşan kir tabakasını, kalıntıları ve tuz lekelerini temizleyerek arabanızın daha iyi görünmesini sağlar.

You might be interested:  Sık sorulan: Rüyada Araba Almak Ne Demek?

Fairy ile araba yıkanır mı?

Benim amacım aracın ağır kirlerini temizlemek ve cilaya hazır bir yüzey elde edebilmekti fakat fairy bulaşık deterjanı aracın üzerindeki kirlere hiçbir etkide bulunmadı. Siz aracınızı yıkarken bulaşık deterjanı kullanmamaya, kaliteli markaların ph nötr şampuanlarını kullanmaya özen gösteriniz

Çamaşır suyu ile araba yıkanır mı?

Bulaşık ya da çamaşır deterjanı kullanmayın Fakat kirlerle beraber araç yüzeyindeki koruyucu kaplamayı akıtıp aracın boya ömrünün kısalmasına neden olur. Bu nedenle aracınızı deterjan yerine otomobil şampuanı ile yıkamayı tercih edin.

Polypol Plus nedir?

Tüm motorlu vasıtalar ve deniz taşıtlarının dış yüzeylerinin temizliğinde kullanılan, Köpük yapan alkalin bir üründür.

Cilalı araç yıkama nedir?

Arabanızın üzerine yapışan tozlar ve yabancı maddeler sürüş sırasında yüksek hızlarda aracınızın dış cephesine nüfus edebilmektedir. Ardından basınçlı su ile birlikte, basınç 100 barı geçmeyecek ve 30 santimetreden yakın olmayacak şekilde aracın dış kısmına uygulanmalıdır.

Cilalı Şampuan araca zarar verir mi?

Cilalı şampuan dediğimiz ürünler vernik katmanı üzeren geçici çok ince film gibi katman oluşturan ve bu sayede kısa sürlei parlaklık veren ürünlerdir. Aşırı yoğun kir çözücü bir ürünü aracınıza sürmedikten sonra verniğe bir zararı olmaz.

PH nötr şampuan ne işe yarar?

Araç üzerindeki kirleri kolaylıkla temizler. Boya, kauçuk,cam, vinly ve plastikler üzerinde güvenle kullanılabilir. Ph dengesiyle araç yüzeyini korur, kolay temizler ve durulanır.

Sonax şampuan nasıl kullanılır?

50 ml (2 kapak) şampuanı 10 lt suya karıştırınız. Sonax mikrofiber sünger ile otomobilinizi yıkayınız. Yıkama işleminde, Şampuan yumuşaklık ve kayganlık sağlar. Sünger ise elle uygulanan basınç ve süngerin gözeneklerindeki sürtünme sayesinde toz zerreciklerini kolayca söküp temizler.

Araç içi ne ile temizlenir?

Araba Yıkamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Oto şampuanı
  • Cam silici sprey.
  • Araç içi temizleyici sprey.
  • Koltuk temizleyici (deri ya da kumaş için özel)
  • İç cephe temizleyici ürün.
  • Çekçekli cam silici.
  • Mikrofiber sünger.
  • Sentetik güderi bez.
You might be interested:  FAQ: Hasar Kayıtlı Araba Ne Demek?

Arap sabunu kokusu nasıl giderilir?

Arap sabununun kokusunu beğenmiyorsanız içine birkaç damla esans damlatabilirsiniz. Sirkenin de bakterileri öldürme özelliği vardır. Kokusu da pencereleri açıp, evi havalandırdığınız anda kaybolacaktır. 5 litre suyun içine 1 çay bardağı sirke ilave ederek parke temizliğinizi yapabilirsiniz.

Cif Krem araba boyasına zarar verir mi?

Profesör. Beyaz cif, mermer tozu içerir ve araç boyasında ağır aşındırıcı etkisi yapar. Boyayı inceltir ve kılcal çizik oluşturur. Yani zararlıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *