FAQ: Araba Anahtarı Nasıl Çıkarılır?

Araba anahtarı yaptırmak ne kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Arabanın kontak anahtarı kırıldı nasıl çıkarılır?

Mıknatısı kilidin ucuna koyun ve daha sonra çekin. Eğer güçlü bir mıknatıs ise anahtarı kilitten çıkaracak ve bu sorununuz çözülecektir. Anahtarın kırılan bölgesine yapıştırıcı veya tutkal sürün. Daha sonra diğer kırılan yere itin ve bir süre o şekilde bekleyin ki anahtar yapışsın.

Araba anahtarı çalındı ne yapmalıyım?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Kaybolan araba anahtarı nasıl yaptırılır?

Bu durumda eğer bir yedek anahtarınız yoksa oto anahtarcılardan ya da oto çilingirlerden yardım alabilirsiniz. Bu firmalar araç sahiplerine hizmet vererek, araçların kapısını açmaktadır. Bu şekilde hem kapınız açılacak hem de aracınızın anahtarı yeniden yapılıp, size teslim edilecektir.

Immobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

You might be interested:  Soru: Conta Yakan Araba Nasıl Çalışır?

Anahtar çektirmek ne kadar?

Ücretler kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. 10 TL ile 250 TL arasında çoğaltma hizmetlerinden faydalanılabilir.

Kırılan anahtar nasıl Çikarilir?

Kilit içerisinde kırılan anahtarlar, çilingirler tarafından kolayca çıkarılabiliyor. Kilit içerisinde kalan anahtar parçacıkları, güçlü bir mıknatıs yardımıyla kilit içerisinden çıkarılabilir.

Araba anahtar içerde kalırsa kapı nasıl açılır?

Tansiyon aletiyle araba kapısı açarken yanınızda uzunca şemsiye teli olmalı hatta onun uç tarafını kıvırıp ( L ) yapmanız gerekmektedir. Tansiyon aleti ile arabanın kapası kastırıldığında aradan kaporta ve boyaya zarar vermeyecek şekilde kapı kolu çekilerek araba açılır.

Anahtar kırılması ne anlama gelir?

Rüyada kırık anahtar görmek, maddi bakımdan istenen bir şeyin alınamayacağına işaret eder. Rüya yazarları, kişinin bir şey almak için daha çok çalışması gerektiğine ve emek harcamasının iyi olacağına işaret eder. Kırık anahtar görmenin bir diğer hikmeti, bazı işlerde başarısız olmaya delalet eder.

İmmobilizer araba çalınır mı?

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

Anahtarı olmayan arabaya nasıl anahtar yapılır mı?

Oto sanayide anahtar yaptırma yöntemi: Arabanın anahtarı olmadığı için önce bir anatarcı bulup, parasını verip, kapıları açtıracaksınız. Anahtarcı aracınıza uygun metal bir anahtar getirecek. Kontak ve kapı kilitlerine göre anahtar işlenecek.

Yedek anahtarı kayıp araba alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

You might be interested:  Sık sorulan: Buzda Araba Kayarsa Ne Yapılmalı?

Araba anahtarı değiştirilir mi?

Çoğu oto anahtarcı arabanızı aldığınız bayinin vereceği fiyatın yarısına anahtarınızı değiştirebilir. Aracınızın kilidini açtıktan sonra anahtarcı aracınızın anahtarını üretmeye başlayacaktır.

Arabada yedek anahtar nerede?

Açıklamada, “Aracınızın torpido gözünde yedek anahtar işlevinde ‘para çantası anahtarı’ bulunmaktadır. Anahtar ve adaptör birlikte kullanılarak araç çalıştırılabilmektedir. Hırsızların camları kırıp aracı bu şekilde çalıştırdığı anlaşılmaktadır.

Kontağa göre anahtar yapılır mı?

Araba anahtarı kayıp ise; Aracın kapıları kilit ise kapıları açılacak Kontağın sökülüp kontağa göre anahtar yapılacak immobilizer beyni sökülerek çip yapılacaktır. Yedek anahtarınız varsa araba anahtarı kopyalama yapan bir anahtarcıya, yanınızda ruhsatınız ile giderseniz maksimum 1-2 saate tamamlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *