FAQ: Araba Jant Pası Nasıl Temizlenir?

Araba jantları ne temizler?

Jant Temizliğinde Kullanılması Gereken Malzemeler Nelerdir?

 • Jant temizleme spreyi.
 • Arap sabunu.
 • Sabunlu su.
 • Jant cilası
 • Jant parlatma spreyi.
 • Jant ve lasik fırçası
 • Araba şampuanı
 • Sünger.

Hangi jant temizleyici?

En İyi 12 Jant Parlatıcı

 • Motul – Mc Care Jant Temizleyici ve Parlatıcı Sprey – E3.
 • Astonish – Jant Temizleyici ve Parlatıcı
 • CBM – Jant Temizleyici ve Parlatıcı Pompalı – CBM1842.
 • Uniland – Jant Temizleyici ve Parlatıcı
 • Koch Chemie – Demir Tozu Jant Temizleme ve Parlatıcı – Reactive Wheel Cleaner.

Çelik jantı nasıl parlatılır?

Bunun için arap sabunu işinizi görebilir. Ayrıca jant yıkama solüsyonları da kullanabilirsiniz. Jantları temizlemeye başlamadan önce su ile yıkayın. Sonra jant temizleme deterjanı kullanın.

Jant paslanır mı?

Alaşımlı çelik, çamur, pas ve kire karşı çok daha kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu materyal zarar gördüğünde ya da yüzeyi çizildiğinde, dış yüzeyinde de hasar oluşur. Eğer herhangi bir sıvı bu boya çiziklerine değerse, jant paslanır ve dengesizleşir.

Jant temizleyici kaportaya sıkılır mı?

Uygulanan bölge sıcak olmamalıdır. ISLAK UYGULAMA YÖNTEMİ: Araç temizlenip yıkandıktan sonra ıslak iken kaporta bölümüne yeteri kadar sıkılır ve en az 2 adet kaliteli kuru mikrofiber cila bezi ile yedirilir. Ürünü püskürtüp beklemeden en az 2 adet kaliteli kuru mikrofiber cila bezi ile yedirilir.

You might be interested:  FAQ: Peugeot Hangi Ülkeye Ait Araba Markasıdır?

Lastik temizliği nasıl yapılır?

Tazyikli su ile yumuşattığınız araba lastiklerini, şampuanlı suyu ile fırçalayabilirsiniz. Bazı lastiklerin içinde taşlar oluşmuş olabilir. Taşların temizlenmesi için sivri bir çubuktan destek alabilirsiniz. Lastikleri tam olarak temizlemek için deterjanlı sudan sonra bol bol kurulamalısınız.

Sonax jant temizleyici boyaya zarar verir mi?

Boya yüzeyine ışığın kuvvetli bir şekilde yansımasını sağlayan cila zerrecikleri ile aracınız adeta sıfır bir görünüme kavuşur. Uyarı: Sonax uygulama merkezinde tercih edilen Sonax Şampuan’ın ph değeri 7,5 – 8 arasındadır. Hatırlatma: Sonax ürünleri sadece boya yüzeyine değil çevreye de zarar vermez.

Jant temizleyici ne işe yarar?

Jant temizleyicisi nedir, neden ve nasıl kullanılır? Jant temizleyicileri jantlarda oluşan kir ve balata tozlarını minimum güç ile daha iyi bir şekilde temizlemenizi sağlar. Aracınızın dışında kullandığınız temizleyicilerin aksine bu iş için üretildikleri için çözme performansları daha iyi ve kuvvetlidir.

Jant temizleyici lastiğe zarar verir mi?

Jant temizlieyici olarak kullanılan ürünün içeriği uygulamada büyük önem kazanıyor. pH derecesi çok düşük, asitik temizleyiciler (tuz ruhu vb) ile yapılan uygulamlar sektörde çok iyi temizleyici olarak adlandırılıyor olsa da janta da lastiğe de zarar veren ürünlerdir.

Jant lastik nasıl temizlenir?

Özellikle jantlar sert kıllı fırçalar ile çizilebilir. Fırça ile temizleme bittikten sonra araç fırçasız köpüklü yıkama maddesi ile kaplanır. Bu aşamada Jant temizleme maddesi sıktığımız jantlar ve lastiker de köpükle kaplanır. En sonunda yüksek basınçlı su ile Jantlar dahil tüm araba durulanır.

Çelik jant boyanır mı?

Sprey boya ile boyama işleminin yapılması mümkün. Gerekli malzemelerin temin edilmesi ve aşamaların tek tek uygulanması sonrasında jantlar uzun ömürlü bir kullanıma sahip olacak. Jant boyama işlemi öncesi hazırlık; Boyanacak olan alana karar vererek çelik jantı boyama işlemine geçebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Fiat Egea Nasıl Bir Araba?

Motosiklet jantı nasıl temizlenir?

Kirlenmiş Jant Temizliği İşte jantlarda meydana gelen ağır kir, yağ ve benzeri atıkların oluşturduğu kötü görüntünün ortadan kaldırılabilmesi için özel olarak üretilmekte olan jant temizleyici ve parlatıcı ürün OK-410’u kullanabilirsiniz. Ürünümüz çelik ve alüminyumu etkili bir şekilde temizler, parlaklık verir.

Çelik jant neden?

Çelik jantların günümüzdeki kullanım alanları ise, küçük araçlarda gerçekleşiyor. Kış aylarında yoldaki tuz a karşı olumlu bir rezistans sergiledikleri için, genellikle çelik jantlar tercih edilmektedir. Bunun dışında çelik jantlar daha dayanaklı ve temizliği kolay malzemelerdir.

Çelik jant neden yapılır?

Sac jant; Çelik sac malzemeden iki parçanın soğuk formlanması ve kaynakla birleştirilmesi ile üretilir. Alüminyum alaşım jant; yanlış bir kullanım ile, ülkemizde genellikle çelik jant olarak tanımlanır. Malzeme tipine bağlı olarak küçük değişiklikler olmakla birlikte %90 alüminyum %10 silisyum alaşımıdır.

Çelik jant ne demek?

Çelik jantlar, kasnak ve disk olmak üzere iki parçanın kaynak ile birleştirilmesinden oluşan jant tipi olarak karşımıza çıkarlar. Çeliğin sıcak işlenmesi ile üretilen bu jantlar, darbeler esnasında sağlam kalabilmesi için ince işçilik ile üretilmelidirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *