FAQ: Araba Kaskosu Ne Kadar?

Araç kasko değeri nasıl belirlenir?

Kasko değeri; araç marka, model ve üretim yılı doğrultusunda belirlenir ve aracınızın ortalama piyasa değerini belirtir. Yani aracın modeli, markası ve üretim yılı, aracınızın piyasa değerinde olduğu gibi kasko sigortasının fiyatını belirlemede de doğrudan etkilidir.

Aracın kasko bedeli ne demek?

Kasko değeri, sigorta poliçeniz hazırlanırken ilk karşılaşacağınız terimlerden biri. Araç kasko değeri kasko fiyatını belirlemeyi sağlayan araç bedelidir. Bu fiyat, motorlu taşıtlar vergisi ödenirken de temel alınır. Araca sonradan eklenmiş aksesuarlar ek prim ile kasko poliçenize dahil edilebilmektedir.

Araç kasko süresi ne kadar?

Kasko süresi 1 yıldır. Bu 1 yıl içinde aracınızla hiçbir kazaya karışmamışsanız gelecek yıl için sigorta şirketi, hasarsızlık indirimi uygulayabilir. Bu sayede bir sonraki yılın poliçesinde indirim yapılır.

Araç kasko nereden yapılır?

Aylık kasko sigortasını, sigorta şirketiniz ile irtibata geçerek kolayca yaptırabilirsiniz. Kaskonun yaptırıldığı andan itibaren oluşabilecek kaza durumunda aracınızı anlaşmalı servislere götürerek yaptırabilirsiniz.

Araç kasko değeri poliçede yazar mı?

Kasko değer listesi baz alınarak aracınızın değeri belirlenir ve poliçeniz düzenlendiği sırada, listedeki değer yazılır. Poliçede yazan değerin, rayiç bedel olarak ifade edildiğini bilmek gerekir. Bunun sebebi, kasko sigortasının genel şartlarının baz alınmasıdır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kia Sportage Nasıl Araba?

Aracım pert oldu kasko ne kadar öder?

Aracın pert olması konusunda karşılıklı anlaşıldığı takdirde sigorta şirketi azami teminat limitini geçmemek koşuluyla aracın kaza tarihindeki sigorta rayiç bedelini belirler. Pert bedeli rayiç bedelden düştükten sonra kalan kısmı sigortalıya öder ve hasarlı araç da bu haliyle sigortalıya bırakılır.

Kasko bedeli neden yüksek çıkar?

Araçta meydana gelen hasar durumlarının yanı sıra sürücünün mesleği, aracın kullanıldığı şehir, ehliyet yılı gibi kriterler de fiyat üzerinde belirleyici rol oynuyor. Kaza, trafik ve suç oranı fazla bir şehirde, kasko fiyatları da doğrudan artış gösterebiliyor.

Kasko değerinin ne kadarına kredi çıkar?

Kasko değeri 120.000 TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.001 TL – 300.000 TL (dahil) arası %50, 300.001 TL – 750.000 TL (dahil) arası %30, 750.000 TL – 1.500.000 TL (dahil) arası otomobillerde ise %20’sine kadar kredi kullandırılabilir.

Araç kaskosu kaç yaşına kadar yapılır?

Hangi Model Araçlara Kasko Yapılmaz? Kasko sigortası yapılırken “ kasko yaş sınırı” dikkate alınmaktadır. Araç kasko yaş sınırı, 15 yaş olarak belirlenmiştir. Türkiye Sigortalar Birliği esaslarına göre aracın yaş sınırı 15 yılı aşıyorsa sigorta şirketleri aracı güvence altına alamazlar.

Kasko süresi bitince ne olur?

Kasko poliçesinin süresi yaptırdığınız tarihten itibaren 1 yıl geçerli olmaktadır. Bu süre bittikten sonra poliçenin bitiş tarihi itibariyle kasko poliçenizi yenilemezseniz hasarsızlık indirimi hakkınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle kasko poliçenizi bitiş tarihini geçirmeden yenilemenizde fayda var.

Aylik kasko ne kadar?

Aylık kasko ücretleri 30 TL ile 100 TL arasında araç modeline ve değerine göre değişmektedir.

Eski model araca kasko yapılır mı?

Her model ve türdeki araçlar için Kasko yaptırılabilir ancak belirli bir yaşı geçmiş olan araçlar, bu hizmetten yararlanamamaktadır. Kısacası, aracın korunması için gerekli bir uygulama olan Kasko sigortası, araç yaşına göre değişim göstermektedir.

You might be interested:  FAQ: Araba Camındaki Yapışkan Nasıl Çıkar?

En kapsamlı kasko hangisi?

Genişletilmiş Kasko Ve Tam Kasko Arasındaki Farklar Tam kasko sigortası hem ana teminatları hem de ek teminatları kapsar. En kapsamlı kasko sigorta çeşididir. Diğer kasko çeşitlerine göre ücreti daha yüksektir.

Kasko sorgulama nasıl yapılır?

Kasko sigortası konusunda detaylı bilgi almak ve en uygun kaskoyu satın almak için Sigortam.net sitesinden veya 444 24 00 numaralı telefondan bize ulaşın.

Kasko neye yapilir?

Araçları, karşılaşabilecekleri her türlü riske karşı güvence altına alan sigortaya kasko denir. Bu riskler genel olarak; trafik kazaları, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs edilmedir. Kasko isteğe bağlı olarak yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *