FAQ: Araba Kilit Sistemi Nasıl Çalışır?

Merkezi kilit sistemi nasıl çalışır?

Merkezi kilit, anahtar yuvasındaki iki buton ile kilitlenebilir, tek veya çift kilitleme sistemi devreye sokulabilir. “Açma” düğmesine basılarak sistemin kilidi açılır, “Kapama” düğmesine basılarak sistem tek kilitleme yapar, “Kapama” düğmesine iki kez basılırsa sistem çift kilitleme yapar.

Merkezi kilit sistemi neden çalışmaz?

Merkezi kilit sisteminin çalışmamasının en büyük sebeplerinden bir tanesi kumandanın pili bitmesi veya bozulmasıdır. Bu durumda merkezi kilitiniz çalışmıyorsa yapacağınız ilk şey kumandanın pilini değiştirmek olmalıdır.

Merkezi kilit sistemleri nedir?

Merkezi kilit; araç kapılarının ve bagajın kilitlenmesini sağlayan sisteme denir. Bu sistem, aracın içindeyken kapı kilitleri sayesinde devreye girebileceği gibi araç dışındayken de uzaktan kumandayla devreye girebilir.

Araba anahtarındaki aux nedir?

AUX, çeşitli aygıtların üzerinde yer alan ekstra bir ses giriş veya çıkışıdır. Örneğin otomobilinizin teybinde bir AUX girişi varsa telefonunuza takacağınız bir AUX kablosu yardımıyla, telefonunuzdaki ses verisini doğrudan aracın ses sistemine aktarabilirsiniz.

Merkezi kilit sistemi nasıl açılır?

Bu işlem kontak anahtarını yuvaya takılarak bir seferlik kilit açma kapama adımıyla gerçekleşir. Merkezi kilit sistemi araç içerisinden de gerçekleştirilebilir. Bunun için araç kolunu iç kısımdan çekerek, kilidi açıp, iterek ise, merkezi kilidi devreye sokabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hangi Otomatik Vites Araba?

Merkezi kilit sistemi parçaları nelerdir?

Merkezi Kilit Sistemi Parçaları

 • Anahtar (Vericiler)
 • Alıcı (Kod Çözücüler)
 • Merkezi Kilit Modülü
 • Kapı Kilit Motorları

Otomatik araba kapısı neden açılmaz?

1 – Anahtarın dişlerinin arızalanması ve kilidi açmaması, 2 – Kilidin şifrelerinin arızalanarak kapının açılmaması, 3 – Araç aküsünün bitmesi sureti ile kilit motorunun çalışmaması ve kapının açılmaması, 4 – Kapı kilidinin arızalanarak anahtarın dönmesi ama kilidin açılmaması olarak maddeleyebiliriz.

Merkezi kilit Sistemi aküyü bitirir mi?

Özetle sizin sorununuz aracın fazla kullanılmamasından dolayı akü bitiyor yada aracınız şarj yapmıyor.

Merkezi kilitli araç kapısı nasıl açılır?

1)Elektrik veya Otomatik Kilitleri Kırma

 1. Seçtiğiniz aracı bulun.
 2. Kapıyı Açın.
 3. Çubuğu Takın.
 4. Kement Bir Ceket Askısı İle Kilit.
 5. Ince Bir Jim Kullanarak Yapmaya Çalışın.
 6. Aracınızı Takın.
 7. Elbise Askısını İndir.
 8. Pimi Bul.

Merkezi kilit motoru 5 kablo ne işe yarar?

Kapı merkezi kilit motoru 5 kablolu şoför tarafı içindir. Araçta 4 adet kilit motoru vardır. Şoför tarafı 5 kablolu diğer taraflar 2 kablolu olarak çalışabilir. Bozulan kapı merkezi kilit sistemi yerine kullanılır.

Araba kumanda pili ne kadar dayanır?

Pil değişim işinizde iş yerimize gelerek garaj kumandası ve otomobil anahtar kumanda pili değişimini yaptırabilirsiniz. Uzaktan kumanda pil ömrü ve raf ömrü vardır. Takılmış olan bir pil kullanıma bağlı olarak ortalama 1 yıl kadar gider.

Araç çocuk kilidi nedir?

Basitçe, arka koltukta oturan -oturması gereken- çocukların olası bir trafik kazasına karşı güvenliklerini en yüksek seviyeye çıkaran bir araç kilit sistemi. Elektrikli ve manuel olarak bulunan bu kilit sistemi ile kapıların içeriden ve dışarıdan açılması kolaylıkla engellenebiliyor.

USB AUX ne işe yarar?

AUX USB çevirici cihazlar, oto teyplerdeki AUX girişleri üzerinden USB flash belleklerdeki müzik parçalarını çalabilmenizi sağlar.

You might be interested:  Araba Nasil Kulanilir?

Radyoda AUX ne demek?

Aux kablo, tanımında da belirttiğimiz gibi müzik arşivinizi ve her türlü ses dosyanızı bluetooth olmayan cihazlara CD ya da kaset gibi araçlar gerekli olmadan taşımanızı sağlar. Dolayısıyla aux kablonun en önemli işlevinin diğer farklı teknolojilere ihtiyaç kalmadan tüm ses dosyalarınız erişmek olduğu söylenebilir.

Oto Teyp AUX girişi ne işe yarar?

AUX kablosu, müzikseverlerin telefon, tablet, mp3 çalar gibi cihazlarında bulunan pek çok farklı formattaki müziği tek bir kablo bağlantısı ile bağlantının gerçekleştirildiği cihazdan dinlemesine olanak tanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *