FAQ: Araba Muayene Ücreti Ne Kadar?

Tüvtürk muayene ücreti nakit mi?

Tüm istasyonlarımızda kredi kartı, banka kartı ve nakit olarak ödeme yapılabilmektedir. Kredi kartı veya banka kartıyla yapılan işlemlerde, hizmet sağlayıcı firmanın yasal mevzuata göre belirlediği hizmet bedeli ödeme tutarına eklenmektedir.

Araç muayene ücreti nereye ödenir?

Muayene harcı ( ücreti ), TÜVTÜRK istasyonlarında tahsil edilmektedir.

Eksoz muayene kaç TL 2021?

2021 yılında egzoz muayene ücreti KDV dâhil 90 liradır. Egzoz muayenesi, egzoz gazı emisyonu ölçümü için yaptırılır. Egzoz muayene gecikme cezası 2021 yılı itibariyle 2067 liradır. Bu ceza ilk 15 gün içerisinde ödenecek olursa %25 ceza indiriminden faydalanılarak 1550,25 Türk lirası olarak ödenebilir.

Araç muayenesi gününden önce yapılır mı?

Aracımın muayene tarihi gelmeden muayenesini yaptırabilir miyim? Aracınızın son muayene geçerlilik tarihi gelmeden de istasyonlarımıza gelerek araç muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızın bir sonraki muayene tarihi, muayeneye gelmiş olduğunuz tarih üzerinden hesaplanır ve ruhsatınıza işlenir.

Araç muayeneden geçmezse ne olur?

Aracınızın ağır kusurlu olarak muayeneden geçememesi durumunda size bilgi verilecek ve aracın değişmesi ya da onarılması gereken parçasının düzeltilmesi ve kontrol için tekrar geri getirilmesi istenecektir. Geri getirilme süresi ise 1 ay içerisinde olacaktır.

You might be interested:  FAQ: Pilsan Tiger Akülü Araba Nasıl Şarj Edilir?

Araç muayene öncesi egzoz emisyon zorunlu mu?

4. Muayeneden önce egzoz emisyon ölçümünüzü kontrol edin! Geçerli egzoz gazı emisyon ölçümünün olmaması Ağır Kusur olarak değerlendirilmektedir. Bu hizmet araç muayene istasyonlarının tamamında da uluslararası standartlarda verilmektedir.

2021 araç muayene ücreti ne kadar?

2021 araç muayene ücreti, aracın niteliğine göre değişir. Bu kapsamda araç cinslerine göre muayene ücreti aşağıda belirtilmiştir: Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 372,88 TL. Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 462,56 TL.

Muayene ücreti nasıl ödeniyor?

Muayene ücreti aynı anda farklı yöntemler ile veya bölünerek ödenmemektedir. Tek seferde nakit, kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz.

Araç muayene ücreti kredi kartı ile ödenir mi?

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, ” Araç muayene hizmetinin kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesi konusunda gerçekleştirilen altyapı çalışmaları tamamlandı. 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz

Egzoz muayenesi 1 gün geçerse ne olur?

Egzoz muayenesi geciktiği için ekstra olarak bir ceza ücreti kesilmez. Kesilen cezalar 30 gün içerisinde ödenmezse ödenmeyen her ay için %5 gecikme faizi uygulanmaktadır.

Hususi araç egzoz muayenesi kaç yılda bir yapılır?

Egzoz gazı emisyon ölçümü; – Hususi (Binek) ve Resmi Otomobillerde: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir, – Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.

Egzoz muayeneden geçmezse ne olur?

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Yapılmadığında Ne Olur? Ölçüm yaptırmanız gerektiği halde egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmadığınız ve trafik kontrolleri sırasında bu durumun tespit edildiği durumda para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Otomatik Araba Nasıl Sürülür?

Araç muayene kaç gün önceden alınır?

Taşıt Muayene İstasyonları İşletim AŞ Genel Müdürü Hakan Özsezer, araç muayenesi konusunda yoğunluktan etkilenmemek için en az 15 gün önce randevu alınması gerektiğini söyledi.

Araç muayene En erken ne zaman yapılır?

Araç Muayene Periyodları İlk üç yaş ve sonrası her üç yılda bir muayene edilmelidir. İlk bir yaş ve sonrası yılda bir muayene edilmesi gerekmektedir. (Taksi, kamyon, otobüs vb. ticari araçlar bu gruba dahildir.) İlk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmelidir.

Muayene tekrarında randevu almak gerekir mi?

Randevu ile çalışan muayene istasyonlarında muayene tekrarları randevu ile yapılır. Muayene tekrarlarının randevuları öncelikli olarak verilir. Araç sahibinin talep etmesi halinde aynı gün için muayene tekrarı randevusu verilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *