FAQ: Araba Nasıl Parlatılır?

Arabanın içi nasıl parlatılır?

Araba İç Temizliği Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak aracınızın içerisinde bulunan paspas, koltuk kılıfı (varsa) gibi ürünleri çıkarın.
 2. Oto süpürgesi ile aracınızın zeminlerini ve koltukları süpürün.
 3. Mikrofiber bez ve iç cephe temizleyici ürünler yardımıyla tozları alın, aracın içini temizleyin.

Aracın boyası nasıl korunur?

Güneş ışığında uzunca süren araçların kaportalarında lekeler, boya yanıkları oluşabiliyor. Bu sebeple araçlarınızı gölge alanlara park etmeniz ya da araç üzerine branda örtmeniz tavsiye ediliyor.

Araba kaportası ne ile silinir?

Sert telli fırça kullanmaktan kaçınmanız da arabanızın dış yüzeyinde çizik oluşmasını engeller. Arabanızı yıkarken kaportayı önce temiz suyla ıslatın. Ardından köpüklü suyu kaportaya dökün ve köpüğü fırçayla tüm dış yüzey üzerine yayın. Sonrasında temiz suyla tüm yüzeyi durulayın.

Siyah arabaya pasta cila nasıl çekilir?

Adımlar

 1. 1) Aracınıza ne tür bir cila alacağınızı bulun.
 2. 2) Cilalama işlemine başlamadan önce aracı yıkayın ve ardından kurulayın.
 3. 3) Siyah arabalar için üretilen siyah araba cilasını satın alın.
 4. 4) Siyah cilayı arabaya uygulamaya başlayın.
 5. 5) Cila makinesi ile cilayı kurutun.

Araç torpido temizliği nasıl yapılır?

Temizlik sırasında özel temizleyiciler ve fırçalar yardımı ile torpido ve plastik aksam temizlenir sonrasında ise mikrofiber bez yardımı ile kurulanır. Silikon ile parlatma işlemi plastik aksama zarar vereceğinden zaman zaman çeşitli işletmelerce uygulanan bu işlemi aracınıza yaptırtmamanızı tavsiye ediyoruz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Rolanti Ayarı Nasıl Yapılır?

Araç torpidosu ne ile temizlenir?

AutoClub Uygulama Merkezlerinde torpido ve plastik aksam temizliklerinde Ph derecesi 9 olan Polytop Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır. Bu uygulma sırasında ayrıca özel fırçalar, mikrofiber havlu ve Polytop Plastik Temizleyeyici ve Koruyucu (Mat) da kullanılır.

Araç güneş yanığından nasıl korunur?

Balmumu Yöntemi. Arabaların dış yüzeyini kavurucu güneşten korumak için sıcak bal mumu yöntemini uygulayabiliriz. 40°C ve 90°C’ de eriyebilen bal mumu aracın yüzeyine uygulandığı zaman toz, ultraviyole ışınlar, asit yağmuru, tazyikli su ve kimyasal ilaçlara maruz kalan araç yüzeyini korumayı başarıyor.

Boya korumanın üstüne cila atılır mı?

2- Boya korumanın performansını artırmak ve devamlılığını sağlamak için düzenli aralıklarla hızlı sprey wax veya cila uygulayın.

Araba da güneş olmaması için ne yapmalı?

Özellikle uzun süre güneş ışınının altında kalan araçlarda, sıcak bölgelerde görülen güneş yanıkları çok ciddi ve derin boyutlarda değilse pasta ve cila uygulaması yapılarak yanıklar giderilebilir. Pasta uygulaması ile yüzeyde yer alan hasarlı katmanı aşındırarak altta bulunan sağlam boya katmanı ortaya çıkarılır.

Araba gövdesi ne ile temizlenir?

Otomobilinizin gövdesini boya temizleme kili ile parlatın Bunu ucuza halletmenin iyi yollarından birisi arabanızın gövde boyası üzerinde boya temizleme kili kullanmak. Çünkü kil arabanızın üzerindeki yapışkan maddeleri toplayarak ona parlak bir görünüm kazandırıyor.

Araba yıkarken hangi deterjan kullanılmalı?

Bulaşık deterjanı araba jantlarını ve camlarını temizlemek için idealdir. Bulaşık deterjanı, yollardan dolayı oluşan kir tabakasını, kalıntıları ve tuz lekelerini temizleyerek arabanızın daha iyi görünmesini sağlar. Bu alanları düzgünce temizlemeniz için birkaç yararlı ipucuyla karşınızdayız.

Araç koltuk temizliği nasıl yapılır?

Kumaş döşemeli araba koltuğunuzu temizlemek için, 1 bardak su, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 fincan sirke ile bir kaç damla güzel bir uçucu koku karışımı hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bir sprey kutusuna doldurup koltuk yüzeyine püskürtebilirsiniz.

You might be interested:  Renault Laguna Nasıl Bir Araba?

En iyi pasta cila hangisi?

En İyi 8 Pasta Cila Markası

 • NXT Generation™ Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax.
 • Sonax Renkli Nano Parlatıcı ve Koruyucu Cila.
 • ÇBS Belco Silikonlu Likit Cila.
 • Netfer 2’li İnce Pasta Cila Set.
 • Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer.
 • 3M™ Quick Wax 5 Dakika’da Hızlı Cila.
 • Formula 1 Güçlü Pasta Cila.

Elle pasta cila yapılır mı?

El İle Pasta Cila Yapılır Mı? Evet, yapılabilir.

Pasta cila ne kadar beklemeli?

Cilanın etkisi, yani arabanın o göz kamaştıran parlaklığı, araba yıkama ve güneş ışınları nedeniyle ortalama 2 ay sonra gider. Aracınızın her zaman yeni ve parlak görünmesini istiyorsanız 2-3 ayda bir cila yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *