FAQ: Araba Pastası Nasıl Yapılır?

Pasta cila uygulaması nasıl yapılır?

Aracın rengine göre ince ya da kalın pasta kullanılır. Araç koyu renk ise ince pasta, açık renk ise kalın pasta tercih edilir. Öncelikle pasta yapılacak yüzeyin güzel bir şekilde hiçbir toz, leke, pislik kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekir. Ardından pastadan ufak parçalar alınıp yüzeyin farklı yerlerine sürülür.

Pasta cila arabanın değerini düşürür mu?

“ Pasta cila yaptırmanın araca zararı olur mu?”, “ Pasta cila otomobilin değerini düşürür mü?”, sorularının yanıtı ise “uzmanlık ve kaliteli işçilikle yapılırsa hayır” şeklinde özetlenebilir.

Elle pasta cila yapılır mı?

El İle Pasta Cila Yapılır Mı? Evet, yapılabilir.

Pasta cila nedir ne işe yarar?

Pasta, bir tür sıvı zımparalama işlemidir ve otomobil yüzeyindeki boya kaplamasının fiziksel ve kimyasal yöntemlerle inceltilmesini sağlar. Pasta işlemi sırasında boyanın üst tabakası inceltilir ve deformasyonlar giderilir. Ayrıca çiziklerin kapatılması da mümkün hale gelir.

En iyi pasta cila hangisi?

En İyi 8 Pasta Cila Markası

 • NXT Generation™ Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax.
 • Sonax Renkli Nano Parlatıcı ve Koruyucu Cila.
 • ÇBS Belco Silikonlu Likit Cila.
 • Netfer 2’li İnce Pasta Cila Set.
 • Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer.
 • 3M™ Quick Wax 5 Dakika’da Hızlı Cila.
 • Formula 1 Güçlü Pasta Cila.
You might be interested:  Sık sorulan: Aküsü Biten Otomatik Araba Nasil Calistirilir?

Pasta cila yaptıktan sonra araba yıkanır mı?

Pasta ciladan sonra araba yıkanabilir. Burada asıl önemli olan aracın nasıl yıkandığıdır. Aynı şekilde boya korumadan sonra da araç yıkanabilir. Nano koruma yapıldığında birkaç gün yıkanmaması önerilebiliyor.

Pasta cila kaça mal olur?

2021 yılı itibariyle, pasta cila uygulama fiyatları ise ortalama 300 TL ile 1500 TL aralığındadır.

Pasta cila ömrü ne kadar?

Cila uygulamasının ömrü bir ay, pasta uygulamasının ömrü ise 1 yıl civarındadır. Pasta uygulaması boya katmanını kaldırdığından işlemin çok sık tekrarlanması yanlıştır. Boyamızın gereksiz incelmesi araç boyasına geri dönülmez zarar verebilmektedir.

Araca pasta cila ne zaman yapılır?

Mevsimden bağımsız olarak dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara riayet edildiği müddetçe yılın tüm aylarında pasta cila yapılabilir. Uygulama yapılan yüzeyin ve işlemin yapılacağı ortamın şartlarını uygun hale getirdikten sonra hem yaz, hem kış, hem de bahar aylarında arabaya pasta cila atılabilir.

Elle pasta cila zararlı mı?

Pasta işlemi aracınızın boyasını sökerken cila ise boya kaplayan işlemdir. Yeniden ‘ Pasta cila araca zarar verir mi? ‘ sorusuna döndüğümüzde bu uygulama bilirkişi tarafından ve özenle yapıldığında araca zarar vermez hatta daha iyi bir görsel oluşturan yenileyici bir uygulama olarak görülebilir.

Hare giderici nasıl yapılır?

Araç hare giderici nasıl yapılır?

 1. Her zaman gölgede ve araç tamamen soğuduğunda hare sökücüyü kullanın.
 2. Önceki cila kaplaması yıpranana kadar beklemelisiniz.
 3. Aracı araba yıkama solüsyonuyla iyice yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.
 4. Otomobil kuruduktan sonra, polisaj pedine az miktarda hare temizleyici uygulayın.

Matkapla polisaj yapılır mı?

Polisaj makinası da elden kaçarsa çok zerebilir. 3- elinizden kaçarsa polisaj makinesinin yapacağı en kötü hasar pedin parçalanması veya plastik aksamda ufak zararlar olur. Zaten polisajın asıl gerektirdiği şey de el hakimiyeti. Bu yüzden matkap veya başka bir cihazla polisaj yapılmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Jaguar Araba Hangi Ülkenin?

Pasta cila neleri çıkarır?

Pasta cila ne işe yarar? Tıpkı cildimizdeki ölü hücrelerin temizlenip tazelenmesi gibi yıpranmış vernik tabakasını alır, boyanın canlılığını ortaya çıkarır.

Cila nedir ne işe yarar?

Cila, hem bir parlatıcı hem de bir koruyucudur. Boya üzerinde görünmeyecek derecede ince ve şeffaf bir katman oluşturmak amacıyla yapılır ve genellikle 3-4 ay süre ile etkilidir. Bu katman hem minik çakıl taşı çizikleri gibi etkilerden boyayı korur, hem de boyanın daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Pasta cila çizikleri nasıl giderilir?

Pasta ve Cila Uygulayarak Çiziği Ortadan Kaldırabilirsiniz Bunun için cila makinesini en düşük ayarda çalıştırarak 15 saniye boyunca cilayı yayabilirsiniz. Daha sonra hızı arttırıp yavaş hareketler ile makineyi ileri-geri ve sağa-sola hareket ettirerek kaportayı cilalayın. 1 dakika ara ile yüzeyi kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *