FAQ: Araba Renk Değiştirme Ruhsata Işletme Ne Kadar?

Araç rengi değişince muayene gerekir mi?

Aracınızın rengini değiştirdiyseniz yada araca şerit ve kaplama yaptırdıysanız rengi ruhsata işletmeniz gerekmektedir. 3-Fatura tarihinden sonra 1 ay içerisinde aracınızı tüvtürk muayene istasyonuna Genel Muayeneye götürmelisiniz. Çift renk mi işlenecek yoksa aracın rengi komple işlenecek mutlaka belirtiniz.

Çift renk muayeneden geçer mi?

Çift renkli araçların ruhsatta açıkça belirtilmesi zorunluluğu bulunuyor. Geçerli bir muayenesi yok ise araç muayenesi esnasında, aracın renginin ruhsattaki renk ile tutmadığı görüldüğünde, söz konusu aracın muayenesine devam edilir.

Araç renk değişimi nasıl yapılır?

Renk Değişim Yöntemleri

  1. Tercih edilen renkle ilgili olarak araç boyama servisine giderek, gerekli işlemler gerçekleştirilir.
  2. Rengi değişen araç plakasına ait fatura kestirilir. (
  3. Muayene istasyonundan ya da sigorta şirketinizden EK-1 formu talep edilir. (Muameleciler form için sizden ücret talep edebilir.

Tespit muayenesi ne demek?

Tespit muayenesi sadece; Aracın üzerine logo takılması veya sökülmesi, Renk, şasi ve motor numarası tespiti, Ticari taksinin hususi araca, hususi aracın da ticari taksiye dönüşmesi işlemleri yapılır.

Sticker muayeneden geçer mi?

Yan kapılara camlara yada tavana uygulanan sticker için trafik polisi yada tuvde tam uygulama bir yere gider yada yakalanırsanız arac muayeneden geçmez poliste isterse aracı bağlar. Bazen polisler den yeni göreve atananlar en ufak kusuru affetmıyorlar. Aracınızda amblem ve sticker varsa sakin kullanmakta fayda var.

Ruhsat yenileme ücreti ne kadar?

Ruhsat yenileme işlemleri noterler aracılığıyla yapılır. Araç ruhsatı çıkarma ve yenileme ücreti 2021 yılında; Noter evrak bedeli: 148,50 TL. Noter ücreti:54 TL.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Anahtarı Kaybolunca Ne Yapılır?

Tespit muayenesi nerede yapılır?

Motorlu ve motorsuz araçların trafikteki teknik yeterliliğini tespit etmek amacıyla yapılan araç muayenesi, TÜVTÜRK istasyonlarından randevu alarak yaptırılıyor.

Tespit muayenesi neden yapılır?

Tespit muayenesi, aracın fabrika çıkışından sonra aracın niteliğini değiştirmeye yarayan işlemler geçirmesi durumunda gerçekleştirilen bir muayene türüdür. Tespit muayenesi, tadilat sonrası muayene olarak da bilinmektedir.

Araç tespit muayenesi nasıl yapılır?

Tespit muayenesi ücretsiz yapılmakta olup yalnızca aşağıdaki uygulamalar için geçerlidir: tespit muayenesi yaptırmak için araç muayene randevu almaya gerek yoktur. Mesai saatleri içinde dilediğiniz Tüvtürk istasyonuna giderek tespit muayene yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *