FAQ: Bayiden Sıfır Araba Nasıl Alınır?

Sıfır araç alırken notere gidilir mi?

Sıfır araç alışında gerekli belgeler şunlardır; Bayiye noter ve trafik tescil işlemleri için verilmiş vekalet. Nüfus cüzdanı fotokopisi.

0 km araba ne zaman alınır?

Yeni bir otomobil alacaksanız burada size Ocak ve Şubat aylarını tavsiye edebiliriz. Çünkü genelde bu aylarda otomobil firmaları kampanyalarına hız verirler. Çünkü bu dönem yeni serilerin piyasaya çıktığı zamanlardır. Bunun içinde sıfır araçlarda fiyat yüksek olurken bir önceki senenin sıfır fiyatlarında düşme yaşanır.

Sıfır araç plakası nasıl alınır?

Sıfır plaka alma işlemine, aracınızı aldığınız bayi sisteminden araç plakasını sorgulayarak başlarsınız. Aracınız için tanımlanan plakayı ayırdıktan sonra, plakayı almak için Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine gitmeniz ve harcı ödedikten sora plakayı almanız yeterlidir.

Bayiden Araba alırken para nasıl ödenir?

Araç satın alırken nakit, çek ya da havale gibi çeşitli yöntemlerden yararlanarak ödeme yapılabilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen yöntemler ise çek ve havaledir. Aracın noterden devri sırasında paranın ödenip ödenmediği sorulacağı için ödemenin önceden yapılması gerekir.

Sıfır araç alımında nelere dikkat edilmeli?

Yeni arabanızı teslim almadan önce yapmanız gerekenler ve kontrol etmeniz gereken şeyler hakkında bir rehber sunuyoruz.

  • Her Detayı Önemseyin.
  • Bayinizden Mutlaka Deneme Zamanı İsteyin.
  • Sıfır Araç Kilometresini Kontrol Edin.
  • Aracınız Özelliklerinin Kullanımını Öğrenin.
  • Teslimat ÖncesiTest Sürüşü Yapın.
You might be interested:  Sık sorulan: Araba Vekaleti Nasıl Verilir?

Araç alım vekaleti nasil verilir?

Noter Araç Satış Vekaleti: Yukarıdaki işlemlerden hiçbir farkı yok. Vekalet vermek istediğiniz kişiyle ya da o kişi olmadan onun nüfus cüzdanı fotokopisiyle notere giderek araç satış vekalet işlemlerini hallediyorsunuz. Noterden Avukata Vekalet Verme: İşlemler tamamen aynı.

O araba ne zaman alınır?

Hem alımlarda hem de satışlarda en canlı aylar mart, nisan ve mayıstır. Yazın bitişine denk gelen eylül ayında araç piyasasında büyük bir hareketlilik yaşanır ve ekim ayında da bu canlılığın etkileri görülür. Yıl sonu araba kampanyaları kasım ve aralık aylarında yapılır.

2021 de ikinci el araba fiyatları düşer mi?

YÜKSEK MODEL İKİNCİ EL ARAÇLARIN FİYATI DÜŞECEK 2020- 2021 model fiyatlarda daha çok fiyat düşüşü olacak. Model düştükçe fiyat düşürme azalacak. 2021 ikinci el otomobil için 50 bin lira düşüş olacak.

Türkiyede en ucuz ikinci el arabalar hangi ilde?

Sahibinden satılık araba İstanbul pazarlarında istenildiği gibi olmasa da, en ucuz ikinci el arabaların, Ankara, Bursa ve Bilecik’te olduğu belirtiliyor.

Sıfır araç plaka masrafı ne kadar?

Fakat araç sahibi plakasını vermek istemiyorsa belli bir ücret ödemek zorunda. Sizin ödeyeceğiniz tutar sadece 0 araç alırken ödeyeceğiniz plaka tutarı ile aynı olacaktır. Yani 55 TL.

Eski plakamı yeni aracıma nasıl alırım 2020?

Eski plaka noter tarafından teslim alınır. Ruhsata gerekli bilgiler işlenir. Noterden sonra evrakla beraber Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’na bağlı en yakın odaya gitmeniz gerekir. Burada yeni plakalarınız basılır ve aracınıza takılır.

Plaka başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru yapacak olan kişiden dilekçe istenmektedir. Şayet bu kişi araç sahibinin yasal temsilcisi ise, dilekçeyi de temsilci verir. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra, Şoförler Odası’na ait resmi plaka basım merkezine yönlendirilirsiniz. Noterlikten alınan plaka basım belgenizi yanınızda götürmelisiniz.

You might be interested:  Tavanı Değişmiş Araba Nasıl Anlaşilir?

Sıfır alınan aracın km’si kaç olmalı?

55km’ye kadar sıfır kabul edilir araçlar.Bunun üzerindeki değerler 2.el kapsamına girer diye biliyorum.

Araba alırken ne kadar masraf olur?

Alıcı tarafından notere ödenecek toplam tutar 2020 yılı için 224,50 TL olarak belirlenmiştir. Toplam tutar içerisinde; 148,50 TL noter evrak bedeli, 54 TL noter ücreti, 22 TL belge baskı ücreti yer alır. Plaka değişim ücreti araç satış masrafı dışında tutulur.

Araç alırken istediğimiz plakasını nasıl alınır?

Ancak notere girmeden önce eski plakanızı sökün. Notere işlem sırasında eski plakalarınızı verin. Satış işlemi sonrasında noterden aldığınız belgelerle, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na giderek işlemi tamamlayın. Plakanızı burada bastırarak ortalama 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde teslim alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *