FAQ: Coupe Araba Ne Demek?

Cabrio araba ne demek?

Günlük dilde üstü açık araba olarak bilinen cabrio; açılıp kapanabilen tavanlı, bütünü ile indirilebilir cam fonksiyonuna sahip, iki ya da dört kapıdan oluşan karoser tipi binek otomobillerdir.

Coupe nedir anlamı nedir?

Otomobil sektöründe iki kapılı olarak tasarlanmış otomobillere verilen isimdir Coupe. Son dönemde prestijli markaların çıkarttığı Coupe tipi otomobiller sportif sürüş için tasarlanmış olup motor gücüde normal binek otomobillere nazaran bir hayli yüksektir.

Coupe tasarım nedir?

Otomobil sektöründe iki kapılı (halk arasında ise tek kapı olarak geçer)olarak tasarlanmış otomobillere verilen isimdir Coupe. Sportif bir görüntüye sahip olan bu modellerde 2 veya 4 pencere bulunmaktadır. Oturma koltuğu ise 2 ve 4 olabilmektedir. Kimi durumlarda ise önde 2, arkada ise sadece 1 oturma koltuğu bulunur.

Tek kapılı araba ne demek?

Coupe; halk arasında tek kapılı olarak bahsettiğimiz otomobil sektöründe ise 2 ya da 3 kapılı olarak geçen otomobil tasarımları için kullanılan bir terimdir genellikle. Bir Coupe’de 2 veya 2 ön 2 arka kombinasyonu ile 4 koltuk bulunur. Bazı coupe’ler de ise 2 önde 1 arkada olmak üzere sadece 3 koltuk vardır.

Cabrio hangi marka?

4 Serisi Cabrio BMW’nin en önemli modellerinden biri olan 4 Serisi, Coupe ve Gran Coupe versiyonlarının haricinde Cabrio olarak da alınabiliyor. 2 litrelik benzinli ve dizel motor seçenekleri olan otomobilin tavan yapısı ise alüminyum.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Uno Nasıl Bir Araba?

2 kişilik arabaya ne denir?

Halk arasında sıklıkla “cabrio” kelimesiyle karıştırılan coupe araba, iki kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine verilen isimdir. Bu noktada “iki kapılı” tanımlamasının yine halk arasında sıklıkla “tek kapılı” olarak belirtildiğini de hatırlatalım.

Spor arabalar kaç kişilik?

Spor otomobil ya da spor araba, küçük hacimli, genellikle iki koltuklu ve iki kapılı olarak dizayn edilmiş çevik kullanım sağlayan ve yüksek performanslı otomobillere verilen isimdir.

Mercedes coupe ne demek?

Mercedes -AMG GT 4-Kapı Coupé, etkileyici spor otomobil performansını zarif bir dört kapılı otomobilin günlük kullanım rahatlığıyla birleştirir. Derin motor kaputuna, baskın ön kısma ve kaslı vücut diline sahip çarpıcı tasarım, dört kapılı Coupé ‘nin sportif genlerini ön plana çıkarır.

Cross over ne demek?

Crossover ‘lar, 2008 yılının Ocak ayında Wall Street Journal’in bir makalesinde “SUV araçlara benzeyen ama bir hatchback ya da station wagon gibi hareket eden arabalar” olarak nitelendirildi. Kamyonet şasisinin üzerine yerleştirilen SUV’ların aksine crossover ‘lar binek araba şasisi üzerine yerleştiriliyor.

Cross otomobil ne demek?

Uluslararası otomobil sektöründe Crossover Utility Vehicle (CUV) ismiyle anılan bu arabalar, kavramsal olarak ilk kez 2008 yılında karşımıza çıkıp sektöre girdi. Bu tip arabalar; binek araç şasisine sahip, arazi şartlarına kısmen uygun olan, yerden yüksek araçlar olarak ifade ediliyor.

Tek kapı ne demek?

“ Tek kapı ” sistemi olarak tasarlanan merkezlerde mağdurlara yönelik bütün işlemler, tek bir çatı altında gerçekleştirilecek. 7 gün 24 saat çalışacak ŞÖNİM’ler, kadının ekonomik, psikolojik, hukuki ve sosyal olarak güçlendirilmesini hedefleyecek; merkezlerde “kadına etkili ve süratli hizmet” sunumu sağlanacak.

Üstü açık arabalara ne ad verilir?

Cabrio. Cabrio araba kasalarının üstü açık olduğu düşünülür; ama bir aracın cabrio olabilmesi için mutlaka üstünün açık olması gerekmez. Tek kapılı ama arkada da koltuk bulunduran araç kasaları cabrio olarak kabul edilir.

You might be interested:  FAQ: Araba Devri Ne Kadar?

3 kapılı araba ne demek?

Hatchback, 3 ila 5 kapılı, 4 veya daha fazla oturma yeri olan, genellikle arka koltuklar yatırılabilir, bagaj uzantısı olmayan, arka tarafı düz olarak yere inen, bagaj kapısı tamamen açılabilir, bagaj kısmı kabine dahil olan, kapalı binek taşıtlarına verilen addır.

5 kapı ne demek?

Station Wagon, sözlük anlamı ile tavanı aracın arka ucuna kadar uzanan, genellikle 5 kapılı olan ve taşıma kapasitesi diğer binek araçlara göre daha çok olan araçlardır. Genellikle 5 kişilik otuma kapasitesine sahip olan station wagon araçların arka koltukların arasında uzun ve yüksek bir bagaj alanı bulunur.

Yeni kasa araba ne demek?

Yeni kasa: aynı model araç değişik bir tiple satışa çıkıyor artık demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *