FAQ: Heçbek Araba Ne Demek?

Hatchback arabalar nasıl oluyor?

Hatchback, 3 ila 5 kapılı, 4 veya daha fazla oturma yeri olan, genellikle arka koltuklar yatırılabilir, bagaj uzantısı olmayan, arka tarafı düz olarak yere inen, bagaj kapısı tamamen açılabilir, bagaj kısmı kabine dahil olan, kapalı binek taşıtlarına verilen addır.

Sedan araba ne demek?

Kısacası iki veya dört kapılı, dörtten fazla kişinin seyahat edebildiği uzun şaseli araçlardır. Sedan araçların iç hacimleri ve iç konforları da oldukça ileri düzeydedir. Bir çok sedan aracın diz ve baş boşlukları standart ölçülerin üzerindedir.

Hatchback ve sedan ne demek?

Öncelikle sedan araba nedir sorusu ile başlayalım. Özetle sedan araçlar daha ferah bir ortam düşüncesi ile tasarlanıyor ve tam da bu nedenle konforlu yolculuğu önemseyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Hatchback arabalar ise arka kapısı aracın arka camı ile birlikte açılan bir gövde tipine sahip.

Hatchback araba kaç kapı?

Bagaj kısmı kabine dahil olan, kompakt ve küçük bir görünüme sahip, 3-5 kapılı otomobillere hatchback model otomobil denir.

Salon araç nedir?

Saloon: Salon (yolcu gemisinde). Büyük salon. Sürücüyle yolcu arasında ayırıcı bölme bulunmayan kapalı araba.

Arabalarda full paket ne demek?

Aracın paket paket özellikleri bulunur tüm özelliklerin bulunduğu araçlara ve artıdan bayide özellik eklenenlere full + full denir. En boş paketlere boş denir. Tüm özelliklerin bulunduğu artıdan özellik eklenmeyen araçlara full denir. Orta paket olan araçlara sonradan özellik eklenirse dolu denir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yerli Üretim Araba Ne Zaman Çıkacak?

Sedan tipi nedir?

Sedan, 4 veya daha fazla oturma yeri olan 2 veya 4 kapılı, sabit şaseli veya orta kolonlu, 4 veya daha fazla penceresi olan kapalı binek taşıtlarına denir. Sedan geçmişte önemli ve zengin kişilerin taşındığı Türkçe karşılığı tahtırevan olarak adlandırılan taşıma aracının karşılığıdır.

Heşbek kasa ne demek?

Hatchback, sözlük anlamıyla 3 veya 5 kapılı, 4 ve 4’den fazla oturma kapasitesine sahip ve bagaj uzantısı olmayan araçlardır. Sedan araçlara göre daha kısa olan hatchback araçlar, bagaj hacmi olarak daha fazla alan sağlarlar.

Araba türleri nedir?

İşte araç kasa tipleri ile ilgili bilmeniz gerekenler:

  • Sedan, hatchback ve station wagon. Bu üç kasa tipi, ihtiyaca göre ülkemizde en çok kullanılan kasaları oluşturuyor.
  • Sedan. Sedan, klasik dört kapılı araç tiplerine verilen ad.
  • Hatchback.
  • Station wagon.
  • Cabrio.
  • Pick up.
  • SUV.

Liftback araç nedir?

Liftback yaygın otomobil segmentleri’nden biridir. Görüntüsüne göre hatchback ve station wagon türlerine benzer. Genellikle arka camlarda cam sileceği ile ayırt edilir. Bunlarda arka kapak daha yatay olarak açılıdır.

Sedan araba nasıl olur?

Temel olarak sedan araçlar ile hatchback araçları birbirinden ayırmanın en kolay yolu, bagaj kapaklarıdır. İstisnalar olsa bile eğer bagaj kapağı ile arka cam entegre ise hatchback; bagaj kapağı ile arka cam birbirine bağlı değilse araç sedan olarak kategorize edilir.

Ingilizce hatchback nedir?

Ingilizce -Türkçe Çeviri İsim arka kapağı yukarıya açılan (otomobil).

Cross over ne demek?

Crossover ‘lar, 2008 yılının Ocak ayında Wall Street Journal’in bir makalesinde “SUV araçlara benzeyen ama bir hatchback ya da station wagon gibi hareket eden arabalar” olarak nitelendirildi. Kamyonet şasisinin üzerine yerleştirilen SUV’ların aksine crossover ‘lar binek araba şasisi üzerine yerleştiriliyor.

You might be interested:  Akülü Araba Şarjı Nasıl Yapılır?

Coupe araba ne demek?

Halk arasında sıklıkla “cabrio” kelimesiyle karıştırılan coupe araba, iki kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine verilen isimdir. Oldukça sportif bir görünüme sahip olan coupe arabalarda 2 ya da 4 adet pencere bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *