Hangi Araba Hangi Ulkenin?

Volvo marka araba hangi ülkenin?

Volvo Car Group ( Volvo Cars), Çin’deki Zhejiang Geely Holding (Geely Holding) şirketine aittir. Volvo Cars, şirketin Ford Motor Company tarafından satın alındığı 1999 yılına kadar İsveç Volvo Grubu’nun bir parçasıydı. 2010 yılında ise, Volvo Cars Geely Holding tarafından satın alındı.

Opel hangi ülkeye ait?

1931 YILINDA GM SATIN ALDI Adam Opel AG veya kısaca Opel, 1862 yılında Adam Opel tarafından Almanya’da kuruldu. Şirket, 1899’dan beri otomobil üretiyor. Merkezi Rüsselsheim kentinde bulunan Opel ‘e General Motors şirkete ortak oldu.

Renault hangi ülkede üretiliyor?

Güney Kore kökenli Hyundai arabaları tüm dünyada en iyi bilinen araç markaları arasında gösterildiği için otomotiv sektöründe faaliyette bulunan dünyanın beşinci büyük otomobil üreticisi olmuştur. Aynı zamanda bir holding olarak faaliyet göstermektedir. Hyundai Nerede Üretiliyor?

Nissan Qashqai hangi ülkenin markası?

Qashqai, piyasaya çıkış yılı olan 2006’dan beri İngiltere’nin kuzeyinde bulunan Sunderland fabrikasında üretiliyor. 1986 yılında açılan bu tesiste aynı zamanda Nissan Note, Juke ve Leaf modellerinin yanında Infiniti Q30 da üretiliyor.

Oyak Renault kime ait?

MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş., 10 Ocak 1968 tarihinde OYAK Grup şirketi olarak kurulmuş ve ilk Renault marka otomobili 1971 tarihinde Türk tüketicisine sunmuştur. MAİS, Renault ile Dacia otomotiv markalarının Türkiye Genel Distribütörü’dür. Sermayesinin %51’i OYAK Grubuna, %49’u Renault S.A.’ya aittir.

Renault Clio hangi ülkenin?

Renault S.A., Fransız araç üreticisi.

You might be interested:  Araba Camının Buharlaşması Nasıl Önlenir?

En ucuz araba hangi ülkede?

Avustralya, dünyada en ucuza araç satın alınabilecek ülkeler listesinde birinci sırada yer alırken, en pahalıya araç satın alınan ülkenin Türkiye olduğu ortaya çıktı.

Lamborghini kaç basıyor?

Araç 740 hp güç üreten V12 motoru sayesinde saatte 354 kilometre maksimum hıza çıkabiliyor. Üretiminde en yüksek aerodinamik mühendisliğin kullanıldığı araç, en gelişmiş ağırlık-motor gücü dengesine sahip olan Lamborghini ‘lerden biri.

Lamborghini Dünyada kaç tane var?

Lamborghini pahalı arabalar listesindeki en popüler markadır. Lamborghini şirketinin 50. yılını kutlamak için üretilmiştir. Otomobil, 100 km’ye 2,9 saniyede çıkmaktadır. Dünyada sadece 9 adet bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *