Hızlı Cevap: Araba Anahtarı Kaybolunca Ne Yapılır?

Arabanın anahtarını kaybettim ne yapmalıyım?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Yedek anahtarı kayıp araba alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

Araba yedek anahtarı kaça yapılır?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Araba yedek anahtarı nerede Yaptirilir?

Yedek Anahtar Yaptırmak Yedek anahtarı, yetkili servislerden temin edebileceğiniz gibi oto anahtarcısında da yaptırabilirsiniz. Yetkili servis fiyatları biraz pahalı gelebilir. Bu sebeple anahtarcı tercih edilebilir.

Yedek anahtar olmazsa ne olur?

Yedek Anahtar Olmasa Olur mu? Satın alacağınız araçta yedek anahtar bulunmaması önemli bir sorundur ve kısa süre içerisinde giderilmesi gerekmektedir. Anahtar eksikliği kasko açısından da bir sorundur. Kasko şirketleri, yedek anahtar yoksa sigorta yapmamakta ya da çalınma sigortasını kapsam dışında bırakmaktadır.

You might be interested:  FAQ: 4x4 Araba Vergileri Ne Kadar?

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

Araba anahtarı nasıl değişir?

Yeni Arabaların Elektronik Anahtarlarını Değiştirmek

  1. Aracınızın anahtarının aracınızın garantisine dahil olup olmadığını öğrenin.
  2. Bir oto anahtarcıyı ziyaret edin.
  3. 3. İnternetten aracınız için üretilen muadil anahtarlardan alın.
  4. Aracınızı aldığınız bayiden yeni bir anahtar alın.
  5. Yeni anahtarınızı programlayın.

Toyota yedek anahtar kaç TL?

Kumandasız Toyota Corolla yedek anahtar fiyatı 100₺ ile 150₺ arasındadır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 250₺ ile 350₺ arasındadır.

Anahtar çektirmek ne kadar?

Ücretler kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. 10 TL ile 250 TL arasında çoğaltma hizmetlerinden faydalanılabilir.

Immobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

Araba anahtarı nasıl çoğaltılır?

Aracın sahibi acil yedek anahtar istediği durumda arabaya bilgisayar bağlanır, kopyalama işlemi sonucu yedek anahtar oluşturulur. Otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik bir ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimiyle oto merkezi kilit kumandası çoğaltılabilir.

Araba anahtarı kopyalanır mı?

Araba Anahtarı Tamiri Mevcutta anahtarınızın iç aksamını ve çipini yeni kumanda kabına aktararak sanki sıfır yeni bir anahtarmış gibi yapılabiliyor.

Araç yedek anahtarı kasko karşılar mı?

2. Yedek anahtarı kasko karşılar mı? Evet hemen hemen bütün kasko poliçeleri kayıp yedek anahtar bedelini karşılar fakat burada ödediğiniz tutar önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *