Hızlı Cevap: Araba Anahtarı Kaybolursa Nasıl Yapılır?

Arabanın anahtarını kaybettim nasıl yapılır?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Anahtar kaybolunca ne yapmalıyız?

Yapmanız gereken şey oldukça basit, bulunduğunuz şehirde oto anahtar yapımı hususunda uzman bir anahtarcıya giderek yeni anahtar yaptırabilirsiniz, tabi yedek yaptırırken de kaybolan anahtarlarınızı aracın sisteminden sildirmeyi de unutmayın.

Araba anahtarı değiştirilir mi?

Çoğu oto anahtarcı arabanızı aldığınız bayinin vereceği fiyatın yarısına anahtarınızı değiştirebilir. Aracınızın kilidini açtıktan sonra anahtarcı aracınızın anahtarını üretmeye başlayacaktır.

Araba yedek anahtarı nerede Yaptirilir?

Yedek Anahtar Yaptırmak Yedek anahtarı, yetkili servislerden temin edebileceğiniz gibi oto anahtarcısında da yaptırabilirsiniz. Yetkili servis fiyatları biraz pahalı gelebilir. Bu sebeple anahtarcı tercih edilebilir.

Yedek anahtar yaptırmak ne kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Kontağa göre anahtar yapılır mı?

Araba anahtarı kayıp ise; Aracın kapıları kilit ise kapıları açılacak Kontağın sökülüp kontağa göre anahtar yapılacak immobilizer beyni sökülerek çip yapılacaktır. Yedek anahtarınız varsa araba anahtarı kopyalama yapan bir anahtarcıya, yanınızda ruhsatınız ile giderseniz maksimum 1-2 saate tamamlanır.

You might be interested:  Araba Nasıl Park Edilir Bilmiyorsan Öğren Burdan?

Kapıda kırılan kilit nasıl çıkarılır?

Mıknatısı kilidin ucuna koyun ve daha sonra çekin. Eğer güçlü bir mıknatıs ise anahtarı kilitten çıkaracak ve bu sorununuz çözülecektir. Anahtarın kırılan bölgesine yapıştırıcı veya tutkal sürün. Daha sonra diğer kırılan yere itin ve bir süre o şekilde bekleyin ki anahtar yapışsın.

Yedek anahtarı kayıp araba alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

Anahtar kaybında kasko bozulur mu?

Anahtar Kaybı Hasarsızlığı Bozar Mı? Firmadan firmaya değişmekle birlikte eğer poliçenizde anahtar kaybı klozu mevcut ise hasar kaydı işlemeyecek ve hasarsızlığınız bozulmayacaktır.

Araba anahtarı çalınırsa ne olur?

Ayrıca, aracın bakım ve tamiri için araç anahtarının teslim edildiği tamirhane, otopark, oto yıkama gibi işletmelerde aracın anahtarı ile çalınması durumunda da meydana gelebilecek hasarı sigortalının yasal soruşturma başlatması halinde sigorta şirketi tarafından gereken zarar karşılanacaktır.

Yedek anahtar neden önemli?

Araç satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri olan yedek anahtar, standart görevinin dışında kasko gibi birçok hizmetten yararlanmanızı da sağlamaktadır. Bu nedenle aracı almadan önce aslı ve yedeği olmak üzere iki anahtarı da görmeli ve onlarla aracı çalıştırmayı denemelisiniz.

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

Toyota yedek anahtar kaç TL?

Kumandasız Toyota Corolla yedek anahtar fiyatı 100₺ ile 150₺ arasındadır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 250₺ ile 350₺ arasındadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: 52 Engelli Raporu Ile Nasıl Araba Alınır?

Araç yedek anahtarı kasko karşılar mı?

2. Yedek anahtarı kasko karşılar mı? Evet hemen hemen bütün kasko poliçeleri kayıp yedek anahtar bedelini karşılar fakat burada ödediğiniz tutar önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *