Hızlı Cevap: Araba Gaz Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

LPG gaz kaçırıyor ne yapmalıyım?

Dedantör derhal tüpten ayrılmalı ve tüp açık havaya çıkartılmalıdır. Zemin, çukur ve kuytu yerler süpürge ile süpürülmeli, havadan ağır olduğu için yere çöken LPG ‘nin açık havaya atılması sağlanmalıdır. Yetkili Aygaz bayiniz çağırılmalı ya da 444 4 999 Aygaz İletişim Hattı aranmalıdır.

Araçta gaz kaçağı nasıl anlaşılır?

Katkılı oto gazlar arabada bir miktar koku yapar. Eğer ki koku katkılı gazı aldıktan sonra başladı ise o katkılı gazı bitirip başka istasyonda yeniden gaz almanız gerekir. Gaz kokularının gelmesinin diğer yollarından biri ise gaz kaçağıdır. Eğer ki arabanızda gaz kaçağı var ise sürekli LPG kokusu gelir.

Arabanın içine gelen gaz kokusu neden gelir?

1- Lpg sistemindeki bağlantılarda gevşemeden dolayı kaçak olabilir bu sebepten gaz kokusu gelebilir. 2- Araçta Kullanılan Lpg yakıtı katkılı ve yağlı ise regülatör ve Lpg sistemindeki bağlantı noktalarının yağlanmasına ve koku yapmasına neden olur.

LPG dolum ağzı nereye takılır?

“Araç bagajının alt kısmına monte edilen LPG dolum ağızları, zamanla çamur ve benzeri maddelerle kapanmakta, bu maddeler de dolum esnasında depoya geçmektedir.

You might be interested:  FAQ: Araba Fari Nasil Parlatilir?

Regülatör kaçağı nasıl anlaşılır?

Sıralı Sistem LPG Regülatör arızasının başlıca belirtileri LPG’li aracın sabahları veya belli bir süre bekleyince geç çalışması,yedek su deposuna gaz karıştırması, regülatör basıncına bağlı rolanti & Yakıt bozukluğu ve aracın kendiliğinden gazdan benzine geçme belirtileridir.

LPG tankındaki vana ne işe yarar?

Şamandıra üzerinde tanka giren ve çıkan gazın iletim hatlarını açıp kapatmak için bir adet el ile kumanda edilen bir vana mevcuttur. Bu vanalar bakım, kaza ve yangın anında LPG giriş ve çıkışını kapatmaya yarar.

Gaz kaçağı kontrolü nasıl yapılır?

Doğalgaz kaçağını bildirmek için 187 no’lu telefon aranmalı. Ancak arama işlemi ev/ofis içerisinde yapılmamalıdır. Çünkü telefonların da kıvılcım oluşturma riski vardır. Güvenli bir alana ya da komşuya giderek, orada telefon kullanılması gerekir.

Egzozdan çiğ gaz kokusu neden gelir?

Beyin diyaframı deforme olup, işlevini görmüyorsa, gazın iyi yanmamasından dolayı egzozdan çiğ gaz atar, bu ise kokuya neden olur. Radyatörde su kaçağı olup ya da başka bir nedenden LPG beynine yeterli sıcak su gelmez ise buda koku sebebi olabilir. Manifold contası su kaçırırsa, araç su eksiltir, hararet yapabilir.

Atiker LPG vanası nerede?

LPG sistemi üzerinde solenoid gaz valfi bulunmaktadır. Bu valf regülatör (buharlaştırıcı) ile tank arasındaki gaz yolu üzerinde bulunmaktadır.

Lpgli araç neden çiğ gaz atar?

Lpg’li araçlarda egzozdan gelen çiğ yakıt kokusunun sebepleri genellikle ateşleme sisteminin yakıtı iyi yakamamasından, aracın Lpg ayarının gereğinden fazla açık olmasından, egzozda bulunan conta, susturucu, katalizör ve borularda hafif çatlaklar oluşmasından, araçta regülatör, kesici, rekorlar ya da hortumlardan

LPG neden gaz kaçırır?

Lpg regülatöründe Sıvılaştırılmış lpg, gaz hale geçer ve motora verilir. Lpg sisteminin elemanları zamanla deformasyona uğrayarak arıza oluşturabilir. Bu arızalardan biri de Lpg dolum ağzının arızalanmasıdır. Lpg dolum ağzı bozulduğunda yakıt kaçırabilir.

You might be interested:  FAQ: Araba Cam Kireç Lekesi Nasıl Çıkar?

Karbüratörlü araç neden çiğ gaz atar?

Düzgün yanma olmaması demek yakıtın iyi yanmaması anlamına gelir. İyi yanmayan yakıt gazlar ile beraber silindirlerden atılır. Bunun sonucu olarak da egzozdan çiğ yakıt da atılmış olur.

LPG dolum ağzı altta muayeneden geçer mi?

26.04.2017 tarihinden sonra onaylanan LPG /LNG/CNG tadilatlarında, LPG /LNG/CNG dolum ağzının aracın alt kısmında bulunmaması gerekmektedir. Öncesinde projelendirilmiş işlemler için kusur değerlendirmesi yapılmamaktadır.

LPG dolum ağzı nedir?

-Kayra- Dolum Ağzı. LPG Dönüşümü ile aracınıza eklenen parçaların montajı gerekmektedir. Eklenen parçalardan bir tanesi de dolum ağzıdır. Genel olarak montaj kolaylığından dolayı Tampon çevresine konulmaktadır. Simir Depo ile kullanıldığında ise aracınız LPG li olduğu ne içeriden ne de dışarıdan anlaşılamayacaktır.

LPG dolum kapağı olmazsa muayeneden geçer mi?

Makine Mühendisleri Odası, sızdırmazlık istasyonunda yapılan kontrollerde, istasyonda gaz dolumu yapılan otomobilin, dolum kapağının kapatılmaya unutulduğu veya bu kapağın bulunmadığı tespit edildi. Buradan LPG ‘li aracına ‘sağlam’ raporu alamayan otomobillerin muayenesi yapılmıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *