Hızlı Cevap: Araba Göğsü Ne Ile Silinir?

Araba torpidosu ne ile temizlenir?

AutoClub Uygulama Merkezlerinde torpido ve plastik aksam temizliklerinde Ph derecesi 9 olan Polytop Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır. Bu uygulma sırasında ayrıca özel fırçalar, mikrofiber havlu ve Polytop Plastik Temizleyeyici ve Koruyucu (Mat) da kullanılır.

Araba iç temizliği neyle yapılır?

İç konsoldaki ince detayları veya damarlı yapıya sahip deri yüzeyleri daha etkili bir şekilde temizlemek için yumuşak ve ince kıllı bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Cam temizleyici püskürttüğünüz mikrofiber bez ile dairesel hareketler çizerek iç camı temizleyebilirsiniz.

Araba gövdesi ne ile temizlenir?

Otomobilinizin gövdesini boya temizleme kili ile parlatın Bunu ucuza halletmenin iyi yollarından birisi arabanızın gövde boyası üzerinde boya temizleme kili kullanmak. Çünkü kil arabanızın üzerindeki yapışkan maddeleri toplayarak ona parlak bir görünüm kazandırıyor.

Arabanın plastik aksamı ne ile temizlenir?

Aracın tüm plastik aksamlarını deri koltuklarını ve birçok yüzeyi parlatıp beslemede çok ucuz bir ürün olan sıvı vazelin çok iyi iş yapmaktadır.

Araba dış temizliği nasıl yapılır?

Araba Dış Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Kilometrelerce yol katettiniz…
  2. Sonrasında aracınızı, üstten alta olacak şekilde hortum ya da maşrapa yardımıyla ıslatmalı ve kiri akıtmalısınız.
  3. Oto şampuanını, içerisinde temiz su olan kovanın içerisine yeterli miktarda koyun.
  4. Camları ve kaputu da sünger yardımıyla silin.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Nasıl Kullanılır Video Anlatım Uzmantv?

Torpidoya vazelin sürülür mu?

Aracın Radıo-Cd/Kaset Calar Bölgesi ve Komple Direksiyon Ve sag Airbag torpıdo Heryeri İçin VAZELİN ile bir singer ile silmenizi tavsiye ederim. Hem Besler Çatlamasını Önler Hemde Goruntu Farkını parlaklıgı goreceksınız Ayrıca Kokulu Vazelin ise Koku da yaymakta.

Araç Detaylı Temizlik kaç saat?

İşlem süresi: Temizlik işlemi aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 25-35 dakika sürer.

Oto Yıkama da neler yapılır?

Araç detaylı iç temizliğinde aşağıdaki ana alanlar temizleniyor;

  • Tavan Döşeme Detaylı Temizliği.
  • Taban Halısı Detaylı Temizliği.
  • Koltukların Yıkanması (İlaçlama + Fırçalama + Vakumlama + Durulama)
  • Kapı İç Döşemeleri Temizliği.
  • Göğüslük + Tüm Plastik Aksamların Temizliği.
  • Bagaj Halısı ve Stepne Temizliği.

Tozlu araba nasıl temizlenir?

Arabanın içindeki tozları hafif nemli bir bezle silin. İçerideki tozlar için araç süpürgesi ya da elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. Koltuk yıkama için ev temizliğinde kullanılan deterjanları kullanmayın; çünkü içlerindeki kimyasal maddeler koltuğunuzu mahvedebilir. Araçlar için satılan özel kimyasalları kullanın.

Araba koltuğunu en iyi ne temizler?

Kumaş döşemeli araba koltuğunuzu temizlemek için, 1 bardak su, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 fincan sirke ile bir kaç damla güzel bir uçucu koku karışımı hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bir sprey kutusuna doldurup koltuk yüzeyine püskürtebilirsiniz.

Araba paspas nasıl temizlenir?

İlk önce paspaslardaki tüm toz ve toprak parçacıklarını elektrikli süpürge ile süpürün ve çekin. Sert vakumlu nemli halı paspasları sert olduğundan nemi ve kötü kokuyu emmek için paspasın üzerine biraz kabartma tozu, karbonat serpin. Yaklaşık 10-20 dakika bekletin ve sonra her iki tarafı da vakumlamaya başlayın.

Araç içi plastik neyle temizlenir?

Arabanızın plastik yüzeyleri kirden renk değiştirmişse, sulandırılmış bulaşık jeli ve diş fırçası ile kirli bölgeyi iyice fırçalamalısınız.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Yedek Anahtarı Nasıl Yapılır?

Plastik üzerindeki çizikler nasıl giderilir?

Plastikteki Çizikler Nasıl Giderilir? Plastiği temizleyin. Temiz, nemli bir bez alın ılık, sabunlu suya batırın. Bununla çiziğin etrafını dairesel hareketlerle yavaşça ovalayın temizleme bitince alanı kuru bezle silin.

Kirli plastik nasıl temizlenir?

Temizlik alanında sıklıkla kullanılan sirkenin aşındırıcı etkisi fazla olmadığından dolayı sararmış plastik eşyaları kolaylıkla temizleyebilir. Bunun içinde ılık su dolu bir kovanın içine çay bardağı kadar sirke ekleyin. Daha sonra pamuklu bezi kovaya batırın ve eşyalarınızı silmeye başlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *