Hızlı Cevap: Araba Kapı Fitili Ne Ile Yapistirilir?

Araba kapı fitili nedir?

Kapı fitilleri aracınızdaki konforunuzu etkileyen ve kapı kilit sisteminin güvenli olarak çalışmasını sağlayan, deforme olması nedeniyle değiştirilebilen kapı sistem elemanıdır. Kapı fitilleri rüzgar sesini, yol sesini ve arabanızın gövde şasesinin esnemelerine yardımcı olabilen kauçuk parçadır.

Araba kapı fitili ne işe yarar?

Bu lastik fitiller her araçta farklı olarak motor kaputu altında, bagaj kapağı altında ve kapıların kenarlarında boylu boyunca saran darbe ve ses sönümleyici absorbe elemanıdır. Asıl görevi araç üzerinde oluşan titreşim ve akustiği en düşük seviyede sağlamaktır.

Kapı fitili nedir?

Kapı fitili daha çok kauçuk özelliğe sahip ve kendinden yapışkanlı seçeneklerden oluşuyor. Uygulama aşamasına geçmeden varsa önceden takılı olan kapı fitili sökmen gerekir. Bir noktadan sıyırıp çektiğin zaman fitil kolaylıkla kalkacaktır. Sonrasında kalan tozu ve kiri temizlemelisin.

Z fitil nerede kullanılır?

Genellikle araç kapı kenar ve altlarında kullanılmaktadır.3M bantları ile yapıştırılarak kullanılır.Uygulamadan önce yapıştrılacak bölgeyi temizleyiniz.Kaliteli kauçuk malzemeden üretilmiştir. Dilediğiniz uzunlukta alabilirsiniz.

Z fitil ne işe yarar?

Aracınız için ekstra ses, hava, koku, su sızdırmazlığı sağlar. Araç Kapı Kenarlarına uygulayabilirsiniz. Uygulanacağı yer güzelce temizlenerek yapıştırılır. Üzerindeki Bant Yüksek Kalite ve Dayanıklıdır.

Araba kapı fitili nasıl yumuşatma?

Kapı fitillerinii şişirip yumuşatan en iyi ürün silikon spreydir. Tercihen Würth veya başka marka kullanılabilir. İkincisi ise elle saf vazelin yedirmektir.

Ahşap kapı fitili ne işe yarar?

Kapı kasa fitilleri, mekanlarınızda kapılarınızın gürültüyle çarpmasını önlemek için üretilmiş özel ürünlerdir. Ahşap kapı kasa fitilleri; yaşamınızı kolaylaştıran yapısı ve farklı renk seçenekleri ile, mekanlarınızı daha huzurlu hale getirir. Fitiller, her tür kapı için farklı renk ve model çeşitliliğine sahiptir.

You might be interested:  FAQ: Araba Kokusu Nasıl Kullanılır?

Fitil nasıl alınır?

İğnesiz enjektöre benzer. Yerleştirilecek fitil bu alete koyularak vajinaya eklenebilir. Fitil ayakta ya da yatarak yerleştirilebilir. İdeal olan ve kolay olan ise yatarak yerleştirmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *