Hızlı Cevap: Araba Torpidosu Nasıl Parlatılır?

Araç torpidosu ne ile temizlenir?

AutoClub Uygulama Merkezlerinde torpido ve plastik aksam temizliklerinde Ph derecesi 9 olan Polytop Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır. Bu uygulma sırasında ayrıca özel fırçalar, mikrofiber havlu ve Polytop Plastik Temizleyeyici ve Koruyucu (Mat) da kullanılır.

Plastik nasıl parlatılır?

Aracın tüm plastik aksamlarını deri koltuklarını ve birçok yüzeyi parlatıp beslemede çok ucuz bir ürün olan sıvı vazelin çok iyi iş yapmaktadır. Parlaklığın yanı sıra eskimesini önler daha dayanıklı bir hale getirir.

Arabanın içi nasıl parlatılır?

Araba İç Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak aracınızın içerisinde bulunan paspas, koltuk kılıfı (varsa) gibi ürünleri çıkarın.
  2. Oto süpürgesi ile aracınızın zeminlerini ve koltukları süpürün.
  3. Mikrofiber bez ve iç cephe temizleyici ürünler yardımıyla tozları alın, aracın içini temizleyin.

Araba gövdesi ne ile temizlenir?

Otomobilinizin gövdesini boya temizleme kili ile parlatın Bunu ucuza halletmenin iyi yollarından birisi arabanızın gövde boyası üzerinde boya temizleme kili kullanmak. Çünkü kil arabanızın üzerindeki yapışkan maddeleri toplayarak ona parlak bir görünüm kazandırıyor.

En iyi torpido temizleyici hangisi?

Sonax Xtreme Torpido Temizleyici Matt Sonax, oto temizleme ve bakım konusunda dünya liderlerinden biri. Sonax Xtreme Torpido Temizleyici Matt ise temizliği hissettiriyor. Ürünü kullanmaya başladığınız andan itibaren aracınızın ne kadar kirli olduğunu görebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Cd Çalar Hangi Formatta?

Torpidoya vazelin sürülür mu?

Aracın Radıo-Cd/Kaset Calar Bölgesi ve Komple Direksiyon Ve sag Airbag torpıdo Heryeri İçin VAZELİN ile bir singer ile silmenizi tavsiye ederim. Hem Besler Çatlamasını Önler Hemde Goruntu Farkını parlaklıgı goreceksınız Ayrıca Kokulu Vazelin ise Koku da yaymakta.

Plastik malzeme nasıl temizlenir?

Temizlik alanında sıklıkla kullanılan sirkenin aşındırıcı etkisi fazla olmadığından dolayı sararmış plastik eşyaları kolaylıkla temizleyebilir. Bunun içinde ılık su dolu bir kovanın içine çay bardağı kadar sirke ekleyin. Daha sonra pamuklu bezi kovaya batırın ve eşyalarınızı silmeye başlayın.

Sararmış plastik nasıl beyazlar?

Çamaşır suyunu plastiklerinizi beyazlatmak içinde kullanabilirsiniz. 240 ml suyun içine 15 ml çamaşır suyu dökün. Bu karışımın içinde beyazlatmak istediğiniz plastikleri 1-2 saat bekletin ve sonrasında bol su ve deterjanla yıkayın.

Plastik sandalye kiri nasıl çıkar?

Plastik Sandalye Nasıl Temizlenir?

  1. Temizlik suyunuzu hazırlayın. Deri mobilyalarda kullanacağınız ürünleri seçmenin en iyi yolu, deri ürününüzü cildiniz gibi düşünmektir.
  2. Fırça yardımıyla kirleri ve lekeleri temizleyin.
  3. Karışımı özellikle lekelerin yoğun olduğu bölgelerde bekletin.
  4. Temiz sandalyeleri kurumaya bırakın.

Aracın içini nasıl temizlenir?

Araba taban halısı temizleme için özel oto halı yıkama şampuanı veya oto halı temizleme spreyi ürünlerini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünün kullanma talimatını okuyarak uygulayın. Sprey ise, bölgeye doğrudan püskürtün. Konsantrasyonlar gerektiği gibi seyreltilerek kullanılmalıdır.

Araba koltuğu ne ile temizlenir?

Deri koltukları temizlerken çamaşır suyu vb. ağartıcı özelliğe sahip kimyasal maddeleri kesinlikle kullanmayın. Deri araç koltuğunuzu temizlerken vazelin kullanabilirsiniz, temiz bir bez ya da sünger üzerine az miktarda vazelin sürerek koltuklarınızı silebilirsiniz.

Arabanın konsolu nasıl temizlenir?

Doğrudan vinilin üzerine püskürtüp her yeri ıslatmaktansa temizleyiciyi doğrudan pede uygulayın, sıvının emilmesini bekleyin. Ardından gösterge panelini iyice ovun, sonra konsolu dikkatle temizleyin, bu arada daha kırılgan hareketli parçaların hiçbirini kırmamaya özen gösterin.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hibrit Araba Nasıl Şarj Olur?

Araba yıkarken ne kullanılmalı?

Bulaşık deterjanı araba jantlarını ve camlarını temizlemek için idealdir. Bulaşık deterjanı, yollardan dolayı oluşan kir tabakasını, kalıntıları ve tuz lekelerini temizleyerek arabanızın daha iyi görünmesini sağlar.

Araba camı ıslak mendille silinir mi?

5) Bir adımda cam temizlemek Aracınızın tüm camlarınızı torpido gözünde depoladığınız ıslak mendil ile silebilirsiniz.

Islak mendille araba silinir mi?

Vernik üzerinde oluşan hasar zımpara ve polisaj ile giderilme ihtimali vardır fakat daha derin hasarları gidermek lokal boya ile gerçekleştirilmedir. Kuş pisliklerini temizlerken kesinlikle kuru peçete, ıslak mendil, fırça gibi ürünler kullanılmamalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *