Hızlı Cevap: Hangi Araba Markası Daha Iyi?

En sorunsuz otomobil hangisi?

” En Sorunsuz Marka Hangisi ” anketimizin sonuçları açıklandı. 16 gün gibi kısa bir süre içinde toplam 4.892 oy kullanılan ankette Volkswagen oyların %23’ünü alarak birinci oldu. Toyota ise Volkswagen’in arkasından %20 oy alarak ikinçi seçildi.

Türkiye’nin en iyi araba markası nedir?

Türkiye İstatistik Kurumu verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye ‘de 2008-2017 yıllarında otomobilde en çok tercih edilen marka “Renault” oldu. Türkiye ‘de 2008-2017 yıllarını kapsayan 10 yıllık dönemde otomobilde en çok tercih edilen marka “Renault” oldu.

En sağlam binek otomobil hangisi?

1- Mercedes-Benz CLA.

Hyundai dünyada kaçıncı?

Alman ve Japon markaların ağırlıklı olduğu listemizde araya sıkışmayı başaran Hyundai 11. sırada yer alıyor. Güney Kore merkezli üreticinin sahip olduğu 8.7 milyar dolarlık marka değeri geçtiğimiz yıla oranla %2 düşüşte. Firmanın genel listede aldığı yerse 75. basamak oluyor.

En az arıza veren araba hangisi?

1. Mazda. Japon otomobil devleri arasında yer alan Mazda, CarMD tarafından hazırlanan en az arızalanan otomobiller listesinde ilk sırada yer alıyor.

En masrafsız otomobil hangisi?

En güvenilir ve en masrafsız araba modelleri Endekste her 3 yılda da bir numarada Toyota model bir araç olmuş. Önceki 2 yılda 2009 ve 2010 model Toyota Corolla’lar birinci olurken bu yılın birincisi Toyota Camry oldu. En masrafsız ilk 10 aracın yarısının Nissan olması dikkat çekiyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Otomatik Araba Nasil Calistirilir?

Türkiye’de en çok satılan araç hangisi?

TOPLAM SATIŞ ADETLERİNDE İLK 5 MARKA AA muhabirinin ODD raporundan derlediği bilgilere göre, geçen ay binek ve hafif ticari toplam otomotiv satışlarında Fiat, 10 bin 933 adetle ilk sırada yer aldı. Fiat’ı, 6 bin 331 adetle Renault ve 5 bin 736 adetle de Ford takip etti.

Türkiye’de en çok hangi marka araç var?

TOPLAM SATIŞLARDA İLK 5 MARKA Fiat, 137 bin 325 adetle satışlarda başı çekerken, ardından 101 bin 534 adetle Renault ve 92 bin 487 adetle Ford sıralandı. Türkiye ‘de üretim tesisi bulunmayan Volkswagen (VW) 64 bin 776 adetle dördüncü ve Peugeot 43 bin 674 adetlik satışla beşinci sırada yer aldı.

Kaç tane alman arabası var?

Audi, BMW, Mercedes Benz, Mini, Opel, Porsche, Smart, Volkswagen, Seat ve Skoda sektörde öncü rol üstlenen Alman araba markaları arasında yer alıyor.

Hangi araç daha güvenli?

Audi A1 Sportback – Bu araç kendi segmentinde sıralamada en üst sıraya yerleşti ve yetişkin korumada %95, çocuk korumada %85 ve yayalara ayrılmış olan puanlamada ise %73 başarı kaydetti. İşte testlere göre en güvenli arabalar derlememiz.

  • Audi A1 Sportback.
  • Renault Clio.
  • Mercedes CLA.
  • Mazda CX30.
  • Tesla Model 3.

Dünyanın en sağlam arabası Ford mu?

En sağlam arabalar listesinde yer alan Ford Puma 2019 yılında girdiği euroncap testini, %94 yetişkin yolcu, %84 çocuk yolcu, %91 yaya güvenliği ve %75 güvenlik yardımcısı skoru ile 5 yıldız alarak tamamladı.

Dünyanın en sağlam aracı hangisi?

Mercedes-Benz A-Class, yolcular için %96 oranında güvenlik sağlayabilmesinin yanı sıra fren asistanı, şerit değiştirme asistanı ve sürücünün yorgunluğunu takip eden sistem sayesinde en güvenli araç seçildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *