Hızlı Cevap: Kredi Ile Araba Nasıl Alınır?

İkinci el taşıt kredisi nasıl çekilir?

Aşağıda yazılı olan evrakları hazırladıktan sonra bir banka şubesine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  1. Gelir beyanı (maaş bordrosu vb.)
  2. Nüfus cüzdanınız.
  3. Satın almak istediğiniz aracın ruhsat fotokopisi.
  4. Araç satın alınmış ise noter satış onayı (Arabayı satın aldıktan sonra çok zaman geçmemelidir.

Sıfır araca ne kadar kredi çıkar?

•0-120.000 TL aralığında olan için azami %70’i, •120.000,01-300.000 TL aralığında olanlar için azami %50’si, •300.000,01-750.000 TL aralığında olanlar için azami %30’u, •750.000,01-1.500.000 TL aralığında olanlar için azami %20’si kadar taşıt kredisi kullandırılabilmektedir.

Taşıt kredisi kimlere verilir?

Taşıt Kredisi Genel Şartları

  • Kredi kullanacak kişinin en az 18 yaşında olması,
  • SGK kaydının aktif olması,
  • SGK kaydının minimum 6 aylık olması,
  • Taşıt üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin rehin (ipotek) kaydı olmaması,
  • Kredi notunun yeterli seviyede olması,
  • Gelirin kredi taksit ödemelerini karşılayabilmesi.

Taşıt kredisi ile araç nasıl satılır?

Araç kredisi ile alınan aracın satışı ile ilgili başvurulabilecek yollardan ilki kredi borcunu kapatmak. Yeterli nakit paranız varsa kredi borcunun kalan kısmını kapatarak aracın üzerindeki ipoteği de kaldırabilirsiniz. Bu sayede araç artık tamamen sizin üzerinize kayıtlı olur ve aracı satabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Seat Araba Hangi Ülkenin?

Ikinci el araca kredi çıkar mı?

İkinci el araç kredisi tüm markalar için kullanılabilir. Bazı bankaların 0 araçlar için çeşitli markalarla anlaşması olsa da ikinci el araçlarda böyle bir durum söz konusu değil. Bankanın talep ettiği yaş sınırını aşmadığınız sürece istediğiniz tüm marka araçlar için ikinci el taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Taşıt kredisi kaç para çıkar?

Şimdi bu bilgiler çerçevesinde değerlendirme yapacak olursak, bankalar, taşıt kredilerini genellikle kademeli olarak kullandırırlar. Bu 2 kademe arasındaki sınır tutar 50.000 TL’dir. Eğer satın alacağınız aracın değeri maksimum 50.000 TL ise çekebileceğiniz kredi tutarı, araç değerinin %70’i kadar olacaktır.

Sıfır aracın tamamına kredi çıkar mı?

Sıfır araç alımları için aracın tamamına kredi olarak ” Araç Kredisi ” kesinlik ile kullanamazsınız. Bunun nedeni ise bankalar sıfır araç alımları için aracın ”FATURA BEDELİ” göre kredi vermektedir. Bu bedel 90.000 TL geçenler için %70 olmaktadır.

Araç kasko değerinin ne kadarına kredi çıkar?

Kredinin özellikleri Kasko değeri 120.000 TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.001 TL – 300.000 TL (dahil) arası %50, 300.001 TL – 750.000 TL (dahil) arası %30, 750.000 TL – 1.500.000 TL (dahil) arası otomobillerde ise %20’sine kadar kredi kullandırılabilir.

Taşıt kredisi aracın yüzde kaçını veriyor 2021?

Taşıt kredisi, değeri 100 bin TL ve altında olan taşıtların %70’i aşamaz. Fatura değeri 100 bin TL’yi aşan araçlarda, bedelin 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100 bin TL’nin üstünde olan kısım için %50 olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.

Taşıt kredisi almak için ne gerekli?

Bunun yanı sıra, taşıt kredisi başvurusunda nüfus kağıdı, sürücü belgesi veya pasaport aslı ve fotokopisi, kredi başvurusunda bulunacak kişinin adına son dönem elektrik, su, telefon, doğal gaz faturaları veya ikametgah belgesi ve kredi başvurusunda bulunacak kişinin çalışma şekline göre istenen gelir belgesi ile

You might be interested:  Sık sorulan: 8 Bin Tl Ye Hangi Araba Alınır?

Herkes araç kredisi alabilir mi?

Sıfır araçlar için kredi çıkma olasılığı daha yükseken ikinci el araçlar için yaş sınırı bulunur. Diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi taşıt kredisi alabilmeniz için de ilk şart 18 yaşından büyük olmanız. Bunun yanı sıra yine diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi belgelenebilir geliriniz ve SGK kaydınız olmalıdır.

Arabanın borcu varsa satış yapılır mı?

Borcun tamamen bitirilmesi gerekir. Araçlar satılırken vergi borcunun dışında plakaya kayıtlı olan trafik cezaları gibi borçlar da dikkate alınmaktadır. Bu nedenle plaka üzerine herhangi bir borç varsa satış gerçekleştirilemez.

Taşıt kredisi ile alınan araba başkasının üzerine yapılır mı?

Kredi kullanarak otomobil almak isteyenler için “ Taşıt kredisini sizin için bir başkası çekebilir mi?” sorusunun cevabı çok önemlidir. Bazı özel nedenlerinizden veya bankaların şartlarını sağlayamadığınızdan dolayı, otomobil kredisini sizin için bir başkasının çekmesini isteyebilirsiniz. Ancak bu durum mümkün değildir.

Taşıt kredisi devir olur mu?

Araç sahibi olmak isteyen pek çok kişinin kullandığı taşıt kredisi ödenemezse, başkasına devredebilme gibi bir alternatif vardır. Devir alacak kişinin ödeme gücü ve bankalardaki kredi notu uygunsa kredinin devri mümkündür. Krediyi devir almak isteyen kişi uygun olan bir bankadan kendi üzerine ihtiyaç kredisi çekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *