Hızlı Cevap: Toyota Verso Nasıl Bir Araba?

Toyota Verso neden üretilmiyor?

Japon otomotiv devi Toyota, Verso modelinin üretiminin durduğunu açıkladı. Tüketicilerin daha çok SUV tercih etmesinden dolayı Verso ‘ya olan talebin azalması sebebiyle, Toyota tarafından üretimi sonlandırıldı.

Toyota Verso alınır mı?

Maliye Bakanlığı, Toyota ‘nın Verso modeli otomobiliyle ilgili ‘ ticari mi -binek mi ‘ tartışmalarına son verdi. Açıklamada, “Nitekim bu ve benzeri araçların sadece görünümüne bakıldığında bile binek oto olduğu açıkça görülecektir” ifadesi kullanıldı.

Toyota Verso üretimi durdu mu?

Toyota ürün gamının en özel ve en çok sevilen modeli olan Verso ‘nun üretimi durduruldu. Araç 1997 yılında Japonya’da Corolla Verso olarak satışa sunulmuştu. 2009 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kendi adıyla görücüye çıkan modelin üretimi durdurulmadan önce 2 jenerasyon değiştirmişti.

Toyota Verso ne demek?

Aile arabası deyince akla ilk gelen Toyota modellerinden Toyota Verso, 2002 yılında piyasaya sürüldü. 5 ve 7 kapılı seçenekleriyle her genişlikteki aileye hitap eden Verso, kompakt bir van modeli olarak oldukça beğeni topladı.

Toyota Verso nerede üretiliyor?

Toyota ‘nın Avrupa’daki üretim tesislerinden biri olan Toyota Türkiye fabrikasında Corolla, Verso ve Toyota C-HR modelleri üretiliyor.

Toyota Verso ne kadar yakıyor?

Otomobil 0’dan 100 km/s hıza 11.7 saniyede ulaşıyor ve 185 km/s (115 mph) maksimum hıza sahip. Araç Euro 6 emisyon standardına sahip. Yakıt deposu hacmi 60 litre. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 8.6 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 5.7 lt/100km ve ortalama olarak da 6.8 lt/100km yakıt tüketiyor.

You might be interested:  Araba Müzik Cd Si Nasıl Yapılır?

Toyota Proace City Ne motoru var?

PROACE CITY, iki farklı dizel motor seçeneğiyle tercih edilebilecek. 100 HP ve 130 HP’lik 1.5 litre dizel motorlar, düşük yakıt tüketimi ve düşük karbondioksit emisyon değerleriyle öne çıkıyor. 100 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik giriş seviyesi dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. 110 g/km

Toyota’nın yeni çıkardığı araba kaç para?

Japon otomotiv devinin ticari araç segmentindeki kompakt modeli Proace City, Türkiye’de satışa sunuldu. Markanın hedefi Hilux ve Proace City ile pazardaki iddiasını artırmak. Aracın başlangıç fiyatı ise 199 bin 500 TL. Toyota ‘ nın hafif ticari araç modeli Proace City tanıtıldı.

Toyota Proace City ticari mi?

Toyota ‘nın hafif ticari araç ürün haminin çeşitliliğini artıracak olan yeni Proace City, kompakt hafif ticari araç sınıfındaki iddialı modellerden biri olmaya aday.

Yeni Verso ne zaman çıkacak?

Toyota Proace, adı ilk duyulduğunda sizlerle paylaştığımız Toyota’nın yeni ve çok ses getirecek hafif ticari aracı. Türkiye’de Panelvan ve Kombi Van kasa tipleriyle Proace VAN ve Proace VERSO olarak 2017’nin ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

Verso en son ne zaman üretildi?

Otomobil, Mart 2010’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda Toyota Corolla Verso ‘nun halefi olarak tanıtılmıştır. Böylece Avrupa’da kompakt Toyota modellerinde Corolla adı kullanımı sona ermiştir. 2013 yılında makyaj geçiren modelin üretimine 2018 yılında Dünya çapında sadece 829 adet satılmasından ötürü son verilmiştir.

Toyota Verso otomatik vites var mı?

Dizel ve otomatik şanzıman seçeneğinin olmayışıyla rakipleri karşısında zorlanan Verso geçirdiği makyaj operasyonunun ardından, Avensis’de de sunulan 1.8 litrelik motor ve otomatik şanzıman birlikteliğine kavuştu.

Toyota dizel motoru kim üretiyor?

Toyota ile BMW grubu arasında dizel motor tedarik anlaşmasının imzalanmasından 2 yıl sonra, BMW motoru taşıyan ilk Toyota modeli olarak Verso 1.6 D-4D, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından 8 Ocak 2014 tarihinden itibaren üretilmeye başlandı.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Hararet Yaparsa Ne Yapmak Gerekir?

16 D-4D nedir?

Toyota markasının geliştirdiği bir motor teknolojisidir. Marka 4 silindirli dizel motorlarda D4D sistemini kullanır. Dolayısıyla markanın dizel araçlarda mümkün olduğunca ekonomik yakıt tüketimini elde etmek amacıyla geliştirdiği bir motor teknolojisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *