Hızlı Cevap: Uçan Araba Ne Zaman Çıkacak?

Uçan arabalar ne zaman çıkacak?

Yerli teknoloji şirketi Softtech’in hem yatırımcısı hem de geliştiricisi olduğu uçan araba AirCar’ın ilk prototipi ve deneme uçuşu tamamladı. Tek yolcu ile 80 kilometre, iki yolcu ile ise 50 kilometre menzil yapacak olan elektrikli ve yüzde 100 otonom aracın, 2025 yılında İstanbul semalarında olması planlanıyor.

Uçan araba var mı?

ABD’nin Florida eyaletinin Miami kentinde dünyanın seri üretime geçilen ilk uçan arabası tanıtıldı. Uçan araba 599 bin dolara satılacak. Dünyanın seri üretime geçilen ilk uçan arabası Miami’de tanıtıldı. Uçan arabanın karbon fiber ile üretildiği, titanyum ve alüminyum alaşımlarından oluşturulduğu aktarıldı.

Uçan araba fiyatı ne kadar?

UÇAN ARABANIN FİYATI İlk etapta sınırlı sayıda üretilen (90 adet) araçların satışa çıkarılacağı duyurulurken, fiyatın 499 bin euro (621 bin 500 dolar) olması bekleniyor. Daha sonrasında gelecek olan versiyonun fiyatı ise 299 bin euroya düşecek. Firma, bu fiyata uçuş derslerinin de dahil olduğunu açıkladı.

Uçan araba nerede yapıldı?

İstanbul. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Baykar’dan yapılan açıklamaya göre, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde gerçekleştirilen Cezeri Uçan Araba ‘nın uçuş testleri, 11 Eylül Cuma günü başladı.

Uçan arabalar hangi ülkelere yaptırıldı?

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile ABD’deki şehirlerin semalarında uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşma imzalayan UBER’den yeni bir açıklama geldi. UBER’in yolcu taşımacılığını da dahil edeceği 5 pilot ülke şu şekilde: Japonya, Fransa, Avustralya, Hindistan ve Brezilya.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Geri Geri Nasıl Sürülür?

Uçan araba nasıl kullanılır?

* Uçan araba, 8 adet pervane ile gücünü şarj edilebilir bataryalardan alarak yüzde 100 elektrik ile uçuyor. Üç yedekli akıllı uçuş sistemine sahip olan Cezeri, gelecekte yapay zeka sistemleri ile donatılacak.

BlackFly satışa çıktı mı?

Satış için artık hazır olan BlackFly, 2019’da piyasaya çıkacak. BlackFly ‘ı diğer araçlardan farklı kılan özelliği ise sürüş için herhangi bir lisans gerekmiyor olması.

Dünyanın en pahalı arabası ne kadar?

Sahibine özel olarak tasarlanan araç, 20 milyon Sterlinllik (28 milyon dolar) fiyatıyla, 2019 yılında 11.5 milyon sterline satılan Bugatti’nin La Voiture Noir modelini geride bıraktı. Araçlar kişiye özel olarak üretildiği için istenen özelliklere göre daha yüksek fiyatlara da yeni modeller çıkabilir.

Ilk uçan arabayı kim icat etti?

Rusya’nın başkenti Moskova’da, 16 yaşındaki Artyom Vasinyuk, ‘Avtolet’ adını verdiği bir ‘ uçan araba ‘ icat etti.

Cezeri uçan araba hangi firmanın?

Baykar Technologies TÜRKİYE’NİN İLK UÇAN ARABASI # CEZERİ HAVALANDI!

Cezeri uçan araba kaç kişilik?

Araç minimum teknik bilgi ve havacılık bilgisi ile uçurulabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Uçan Araba 8 adet BLDC motor ve pervane çiftinden oluşan, üstten pervaneli, tek koltuklu, döner kanatlı bir hava aracıdır. Araç gücünü şarj edilebilir bataryalardan sağlamaktadır ve %100 elektrik ile çalışmaktadır.

Türkiye uçan araba yaptı mı?

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye ‘nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Baykar’dan yapılan açıklamaya göre, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yönetiminde gerçekleştirilen Cezeri Uçan Araba ‘nın uçuş testleri, 11 Eylül Cuma günü başladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *