Okuyucular soruyor: Araba Cilası Nasıl Uygulanır?

Arabaya cila ne ile sürülür?

Aracın rengine göre ince ya da kalın pasta kullanılır. Araç koyu renk ise ince pasta, açık renk ise kalın pasta tercih edilir. Öncelikle pasta yapılacak yüzeyin güzel bir şekilde hiçbir toz, leke, pislik kalmayacak şekilde temizlenmesi gerekir. Ardından pastadan ufak parçalar alınıp yüzeyin farklı yerlerine sürülür.

Pasta cila elle yapılır mı?

Aslında oto bakım diye adlandırılan, ancak kiminin “car care”, kiminin “detailing” diye adlandırdığı araç bakımı sektöründe pasta cila işleri pek el ile yapılmıyor.

Pasta cila yaptıktan sonra araba yıkanır mı?

Pasta ciladan sonra araba yıkanabilir. Burada asıl önemli olan aracın nasıl yıkandığıdır. Aynı şekilde boya korumadan sonra da araç yıkanabilir. Nano koruma yapıldığında birkaç gün yıkanmaması önerilebiliyor.

Pasta cila makinesi kaç devirde yapılır?

Yüzeye yetecek kadar pastayı, düşük (1000) devirde yüzeye yedirerek yayınız. Yüzeye ve çiziklerin durumuna göre, 2500-3500 devir aralığında, çizikler yok olana kadar uygulayınız.

Kaporta cila nasıl yapılır?

Hızlı Cila Uygulaması Nasıl Yapılır?

  1. Dış Yıkama. Aracı kostiksiz oto şampuanı kullanarak yıkayıp durulayın.
  2. Uygulama. Temiz ve ıslak yüzeye, sprey ile Netfer Jetoto Islak Hızlı Cila uygulayın. Camlar ve plastik aksam dahil olmak üzere ıslak olan tüm yüzeylere püskürterek uygulayın.
  3. Kurulama ve Parlatma. Geldik son aşamaya.
You might be interested:  FAQ: Araba Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter?

Araba cila ne işe yarar?

Pasta cila uygulamalarının amacı, araç yüzeylerinde gözle görülemeyecek kadar küçük izlerin, leke ve pürüzlerin giderilmesi ve yüzeyin parlatılmasıdır. İyi bir pasta cila işlemi, aracın önce toz, leke ve kir kalmayacak şekilde yıkanması ve temizlenmesiyle başlar.

Pasta cila ne zaman yapılır?

Teknik açıdan, pasta cila uygulamasının yaz aylarında veya kış aylarında yapılması uygundur. Mevsimden bağımsız olarak dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara riayet edildiği müddetçe yılın tüm aylarında pasta cila yapılabilir.

Pasta cila boya yerine geçer mi?

Cila Uygulaması Cila işlemi, otomobilin renginin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Cila kesinlikle bir koruyucu değildir; ancak boyanın üstüne sürüldüğünden ve boyanın üstünde bir katman olarak bulunduğundan az da olsa bir koruma sağlar.

Hangi pasta cila iyidir?

En İyi 8 Pasta Cila Markası

  • NXT Generation™ Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax.
  • Sonax Renkli Nano Parlatıcı ve Koruyucu Cila.
  • ÇBS Belco Silikonlu Likit Cila.
  • Netfer 2’li İnce Pasta Cila Set.
  • Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer.
  • 3M™ Quick Wax 5 Dakika’da Hızlı Cila.
  • Formula 1 Güçlü Pasta Cila.

Araba cilası ne kadar sürede kurur?

Boya öncesi kuruma 2 gün, boya 1 gün, boya sertleşmesi 2 gün, pasta cila zımpara 1 gün totalde boyandıktan sonra 3 gün sonra aracınıza kavuşabilirsiniz.

Pasta cila yaparken nelere dikkat edilmeli?

Pasta cila aracın renk ve boya türüne göre seçilmelidir. Aracın rengi koyu ise açık, açık renk ise koyu pasta cila tercih edilmelidir. Kullanılacak pasta solvent, silikon, balmumu ve teflon içermemelidir. Malzeme kullanılmadan önce başka bir yerde test edilmelidir.

Pasta cila nasıl temizlenir?

Pasta cila sonrası aracımızın siyah plastiklerine pasta cila sürülmüşse, siyah parçaların üzerinde beyaz iğrenç lekeler oluşur. Bunu çıkarmanın en kolay etkili ve ekonomik yolu ise öğrenci silgisiyle silmektir.

You might be interested:  Araba Silecek Suyu Nasıl Doldurulur?

Polisaj makinesi kaç devir?

polisaj makinaları genellikle 3000-3200 devire kadar oluyor.

Autokit pasta cila nasıl uygulanir?

Nasıl uygulanır? Araç Autokit cilalı şampuan ile yıkanır ve kurulanır. Sünger veya bir bez yardımıyla yüzeye eşit miktarlarda ve dairesel hareketlerle sürülüp kısa bir süre beklenir. Yumuşak bir bez ile silinir.

Polisaj nasıl kullanılır?

Polisaj olan malzeme, parlatılan yüzeyden en az seviyede uzaklaştırılır. Burada amaç, parlaklık sağlamakla beraber yüzeyi düzeltmektir. Bu amacı sağlamak için ise parlatıcı taneciklere belirli bir basınç uygulanır. Bu basınç sayesinde tanecikler ilgili yüzeye bastırılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *