Okuyucular soruyor: Araba Muayene Randevu Nasıl Alınır?

TÜVTÜRK muayene tekrarı randevusu nasıl alınır?

Bilgi ve randevu almak için bize 0850 222 88 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Gezici servise nasıl randevu alınır?

Gezici araç muayene istasyonlarından iki türlü ücretsiz randevu alabilirsiniz. Birincisi Tüvtürk resmi web sitesi üzerinden online randevu almak. İkincisi ise Tüvtürk çağrı merkezine telefon etmek.

TÜVTÜRK randevu saat kaçta?

TÜVTÜRK, hafta içi her günü 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bununla birlikte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi resmi bayramlarda ise hizmet vermemektedir.

Araç muayene randevusu ne zaman alınır?

Araç muayene randevunuzu online olarak almak istemiyorsanız 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK çağrı merkezi numarasını arayın. Çağrı merkezi üzerinden randevunuzu pazar günü hariç haftanın 6 günü 08:00-20:00 arasında alabilirsiniz.

Muayeneden kalan araç tekrar randevu almak gerekir mi?

Aracınızın bir sonraki muayene tarihi, muayeneye gelmiş olduğunuz tarih üzerinden hesaplanmakta ve ruhsatınıza işlenmekte. Muayenesi yapılan araçlar, muayeneden geçemediği takdirde eksikliklerinin tamamlanması ve 1 ay içerisinde tekrar muayeneye götürülmesi gerekmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Motor Ve Araba Ehliyeti Birlikte Ne Kadar?

Muayene tekrarında para ödeniyor mu?

bir ay içerisinde ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

Tüvtürk gezici istasyondan nasıl randevu alınır?

Lütfen muayene öncesi borcunuzu ödeyiniz. Aşağıda listelenen istasyonlar için Minibüs randevusu almak isteyen müşterilerimiz TÜVTÜRK Çağrı Merkezini arayarak randevularını oluşturabilirler. Bilgi ve randevu almak için bize 0850 222 88 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Tüvtürk gezici istasyon ne demek?

TÜVTÜRK gezici araç muayene istasyonu cumartesi günleri Bayındır yeni sanayi sitesinde Belediyemiz tarafından hazırlanan yerinde hemşehrilerimize hizmet veriyor. 8.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren istasyonda ağır vasıta araçlar dışında tüm araçlara işlem yapılabiliyor.

Gezici Tüvtürk ne demek?

TÜVTÜRK, Türkiye genelinde 76 ilde gezici araç muayene hizmeti veriyor. Gezici araç muayene istasyonlarının bulunduğu 60 ilde sadece randevu ile araç kabul ediliyor. Aşağıdaki illerde hizmet veren gezici araç muayene istasyonlarına randevu almak için buraya tıklayabilir ya da çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

TÜVTÜRK Randevu değişikliği nasıl yapılır?

RANDEVU DEĞİŞİKLİĞİ / İPTAL ETME Randevunuzu güncellemek veya iptal etmek için Soyadınızı girerek güncelleme ve iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu bilgilerinize, randevu tarihinize kadar erişmeniz ve bilgiler üzerinde değişiklik yapmanız mümkündür.

Araç muayene de erteleme var mı?

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, 30 Eylül’e kadar devam edecek olan ertelemenin sadece 3 Nisan-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında muayene süreci dolacak olan motorlu taşıtlar için geçerli olduğu vurgulandı.

Arabanın muayene tarihi nasıl öğrenilir?

E-devlet sitesinden araç muayene sorgulama https://www.turkiye.gov.tr/ muayene -durum- sorgulama bağlantısı kullanılarak araç muayene sorgulaması yapılır. E-devlet üzerinden kendi kimlik bilgilerinizle sisteme girmeli ve araç bilgileriyle sorgulama yapmalısınız.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2020?

Araç sahiplerinin düzenlemeden yararlanması için belirli bir gecikme süresi sınırı bulunmamaktadır. İlgili düzenlemeden, muayenesi 1 ay geciken araçlar da faydalanabildiği gibi, 5 veya 10 yıldır muayeneye gelmeyen araçlar da faydalanabilecektir.

You might be interested:  FAQ: Araba Conta Yakarsa Masrafı Ne Olur?

Araç muayene randevusu geçerse ne olur?

Araç Muayenesi Gecikme Ücreti 2021 Muayene süresi geçen araçlardan her ay için muayene ücretinin %5’i oranında gecikme cezası alınır. Ayrıca muayene süresinin bir gün dahi geciktirilmesi durumunda %5 gecikme cezası uygulanır. TÜVTÜRK tarafından tahsil edilen gecikme tutarları ise Gelir İdaresi Başkanlığına aktarılır.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2021?

31 Aralık 2021 ‘e kadar geçerli yeni düzenlemenin tüm araç tipleri için geçerli olduğunu açıklayan TÜVTÜRK, gecikme süreleri için de bir sınır olmadığını duyurdu. Buna göre, düzenlemeden muayenesi 1 ay geciken araçlar gibi 5 veya 10 yıldır muayeneye gelmeyen araçlar da faydalanabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *