Okuyucular soruyor: Araba Nasıl Modifiye Edilir?

Arabaya modifiye olarak ne yapılır?

Dış Modifiye

 1. Cam filmi uygulaması Ülkemizde son yıllarda düzenlenen cam filmi uygulamaları için Avrupa Birliği ülkelerindeki standartlar göz önüne alındı.
 2. Far Değiştirme Uygulaması
 3. Araç Renk Değişikliği İçin Film Uygulaması
 4. Jantlar ve Lastikler.
 5. Spoiler (Rüzgarlık)
 6. Spor Amortisörler.
 7. Ses Sistemi Uygulaması
 8. Chip Tuning.

Modifiyeli araçlarda neler yasak?

Araç Modifiye Etmede Sınırlarınız Neler?

 • Cam Filmleri. “Oto cam filmi” yazılı kocaman neon ve plastik kaplı tabelalar, sanayi sitelerinin olmazsa olmazıdır.
 • XENON Far ve LED Far.
 • Ekstra Ses Sistemleri.
 • Çıkartmalar, Semboller ve Neonlar.
 • Chip Tuning.

Araba Modifiyeleri nelerdir?

Dış modifiye demek cam filmi, far kitleri, jantlar, lastikler, rüzgarlık gibi arabanın dış görünüşünde farklılık yaratacak değişimlerdir. İç modifiye ise chip tuning, nitro oxide system (NOS), hava filtresi, egzoz gibi arabanın performansında farklılık yaratan değişimlerdir.

Modifiye ne yapılır?

İngilizce “Modified ve Tuning” kavramının Türkçe karşılığı olan “ Modifiye ”, değiştirmek, kişiselleştirmek, ayarlamak anlamlarına gelmektedir. Teknik olarak ise herhangi bir şeyin üzerinde yapılan değişikliktir. Yani bir anlamda orjinalliğini bozmaktadır.

Motor modifiyesi nedir?

Atmosferik veya aşırı besleme (turbo, supercharger) motora sahip araç kullanıcılarının araçlarını kişiselleştirmek ve performans artışı sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Aracın performansında artış sağlamak ve sesini gürleştirmek için kullanıcıların uyguladığı işlemlerin başında gelmektedir.

Modifiye edilmek ne demek?

” Modifiye “, değiştirmek, kişiselleştirmek, ayarlamak anlamlarına gelmektedirTeknik olarak ise herhangi bir şeyin üzerinde yapılan değişikliktir. Teknik olarak ise herhangi bir şeyin üzerinde yapılan değişikliktir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Etek Altı Boyalı Araba Ne Demek?

Arabanın arkasına yazı yazmak yasak mı?

Araç camına yazı yazdırmak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 26/ 3’e göre yasaktır. 26 / 3 maddesinden; 2020 yılı için 132.00 Türk Lirası trafik cezası yazılır. Araç sürücüsü ile aracın sahibi aynı kişi ise tek ceza yazılır. Sadece 132.00 Türk Lirası yazılır.

Araca spoiler takmak yasak mı?

Araçlarınız yarış otomobili gibi görünsün diye sonradan takılan bu parçalar Turing el kitabına göre yasaktır. Polis kontrollerinde bu parçalar sebebi ile aracınız trafikten 100% men edilecektir.

Araç sticker yapıştırmak yasak mı?

Araçlara logo ya da yazı yapıştırmak yasak mı? Araçların camlarına ya da kaportasına logo ya da yazı yapıştırmak yasaktır. Araç ruhsatına (tescil belgesine) işletilebilen logo ya da yazı yapıştırılabilir.

Araba Modifikasyon nedir?

Araç modifikasyonu, bir aracın performansının veya görünümünün değiştirilmesidir. Araç modifikasyonu genellikle motorların güçlendirilmesi, gövdeye aerodinamik parçalar eklenmesi ve dikkat çekici renklerle boyanmasını içermektedir.

Modifiye ne demek?

Modifiye kelimesine bakacak olursak ingilizce bir kelimedir, anlamı ise değiştirmek ve kişiselleştirmek demektir. Teknik olarak anlamı ise, bir şeyin üzerinde yapılan bir değişiklikle orjinalliğini bozmaktır. Genelde ülkemizde en yaygın olanı ise, araçların dışlarına yapılan modifiyedir.

Modifiye yapmak suç mu?

Suçtur, tüm modifiye araçların tüm aksesuarları sökülüp orjinal haline getirilsin. Sadece bazı aksesuarlar suçtur. Krom kaplamalar gibi aksesuarlar kalabilir, abart egzoz gibi aksesuarlar sökülsün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *