Okuyucular soruyor: Araba Ruhsatı Ne Kadar?

Araç devrinde ruhsat nereden alınır?

ARAÇ RUHSAT İŞLEMLERİ Eskiden Emniyet Müdürlükleri Trafik Tescil Şubeleri tarafından alınan araç ruhsatları artık noterler aracılığı ile alınabiliyor. Bu yasa 2018 tarihinde çıktı. Noterde gerçekleştirilen bu işlemler için Araç Sicil ve Tescil Sistemi kısaca ARTES olarak adlandırılan sistem kurulmuştur.

Yeni satın alınan araç için ruhsat nasıl çıkarılır?

Noterde Araç Ruhsatı Nasıl Alınır?

  1. satın alınan aracın devam eden trafik sigortası bulunması
  2. geçerli araç muayenesi olması
  3. araca ait herhangi bir borç ya da ceza olmaması
  4. işlem için gittiğinizde yanınızda kimlik, ehliyet ve eski ruhsatın bulunması

Araç plaka ve ruhsat masrafları ne kadar?

Her sene yapılan zamlarla beraber ruhsat ücretleri değişmiştir. 2020 yılında 149 TL olan ruhsat ücreti 2021 yılında %50 zamlandı. 2021 yılı ruhsat ücreti 224,50 TL olarak güncellendi. Plaka için ise yine şoförler odasına 55 tl gibi bir ücret ödeyeceksiniz.

Araç ruhsat ne zaman çıkar?

Bu süre tam olarak 30 gündür. Peki araç ruhsatı kaç günde gelir? Asıl “ Araç Ruhsatınız” işlemler sırasında bildirdiğiniz adrese PTT ile gönderilir. Eğer araç ruhsatınız elinize 10 günden uzun süredir ulaşmadıysa İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nden teslim almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: 20000 Tl Ye Hangi Araba Alınır 2016?

Noterler ruhsat veriyor mu?

Araç ruhsatlarının 680 sayılı Kanun Hükmünde Kararname sonrası 2018 yılından itibaren noterler tarafından verilmesi kararlaştırılmıştı. Araç tescil ve sicil işlemlerini artık emniyet değil noterler yapacak.Peki 2018 ruhsat yenileme fiyatı ne kadar olacak?

2 el araba aldım ruhsatı nereden alınır?

Sıfır araç alan sürücülerin belgelerini alımı gerçekleştirdiği acenteye vermesi gerekmektir. İkinci el alıcılarının ise noter onaylı satış belgesi, trafik sigortası belgesi ve nüfus cüzdanıyla, noterden alınan geçici evrakta yazılı olan tescil büro amirliğine gidip başvurusunu yapması gerekmektedir.

Bir günde ruhsat çıkar mı?

Günümüzde birçok kişi, araçlarına ruhsat çıkartabilmek adına birkaç iş gününü harcamaktadır. Aslen doğru hazırlanmış bir plan ile beraber, sadece 1 iş günü içerisinde ruhsatı çıkartabilme olanakları söz konusudur. İstenen belgeleri hemen toparlayarak, aracınızın ruhsatını tarafınıza geçirebilirsiniz.

Yeni ruhsat ne kadar?

Araç ruhsatı çıkarma ve yenileme ücreti 2021 yılında; Noter evrak bedeli: 148,50 TL. Noter ücreti:54 TL. Belge baskı ücreti: 22 TL olarak toplam 224 TL olarak belirlenmiştir.

Soyadı değişince ruhsat değişir mi?

Fotoğraf değişikliği ve İsim-Soyisim değişikliklerinde eski ruhsatın iadesi gerekmekte olup, isim soyisim değişikliğinde karar örneği fotokopisi, evlilik nedeni ile soyadı değişikliklerinde ise evlilik cüzdanının ilk üç sayfasının fotokopisi istenmektedir.

Araba ruhsat değişimi ne kadar?

Araç Ruhsat Yenileme Ücreti 2021 Plaka değişikliği olmazsa ruhsat yenileme ücreti; Noter belge ücreti: 155,50 TL. Noter ücreti: 60 TL. Belge baskı ücreti: 25 TL olacak şekilde toplam 240,50 TL’dir.

Motor plakası ne kadar 2020?

Ruhsat ve plaka çıkartmak için toplam maliyet: 231 TL.

Araç geçici ruhsat süresi ne kadar?

şartı ile yedi gün için geçerli olmak üzere “B” Sınıfı Geçici Trafik Belgesi verilir. Bu süre hiçbir şekilde uzatılamaz.

You might be interested:  FAQ: Araba Nasıl Kullanılır Manuel?

Sıfır araç ruhsat ve plaka işlemleri kaç gün sürer?

Bu işlemlerin ardından plakanızı teslim alıp sıfır aracınızda kullanabilirsiniz. 0 araç plaka işlemleri en fazla 2 gün sürmektedir.

Sıfır motora plaka ruhsat çıkarmak ne kadar 2020?

Araç ruhsatı çıkarma ve yenileme ücreti 2020 yılı için belirlenen ücret 224 tl’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *