Okuyucular soruyor: Avşa Adasına Araba Ile Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na araba ile gidilir mi?

sorusunun cevapları; Tekirdağ’dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası ‘ na araba ile gitmek çok kolaydır. Avşa Adası ‘nda araba yasak değildir.

Istanbuldan Avşa Adasına nasıl gidilir?

Avşa Adası ‘na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul ‘dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Avşa adasına kışın nasıl gidilir?

Kış aylarında Avşa ‘ya İstanbul’dan ulaşım İDO Yenikapı ve Bostancı seferleri 29 Ekimden itibaren sona erdiği için Tekirdağ bağlantılı yapılmaktadır. Dönüşümlü olarak Tekirdağ Akport Limanı’ndan Adalar 1, Öz Kaptan ve Ömer Kaptan arabalı vapurları her gün 1 gidiş dönüş seferi ile hizmet vermektedir.

Avşa Adası feribot nereden kalkıyor?

İDO İstanbul Avcılar İskelesinden Avşa Adasına 3 saatte ulaşılabilmektedir. İDO Hızlı feribotları Avcılar isklesine uğrayan seferlerinde Bostancı 4 saat 30 dakika – Yenikapı 3 saat 45 dakika sürmektedir. Gestaş Erdek İskelesinden Avşa Adasına 2 saatte ulaşmaktadır.

Istanbul Avşa Adası arabayla kaç saat?

Arabalı feribot olan Yener C. gemisi ile İstanbul Zeytinburnu Avşa Adası arası yolculuk 5 saat sürmektedir. Eğer İstanbul -Bandırma karayolu üzerinden Avşa ‘ya gitmek isterseniz Bandırma Erdek arası araçla 15 dakika, Erdek- Avşa arası ulaşım arabalı feribotlarla 2 saatte sağlanmaktadır.

You might be interested:  Soru: Benzinli Araba Nasıl Kullanılır?

Istanbul Avşa Adası kaç TL?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2021 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa ‘ya indirimli 12 TL, Tekirdağ’dan 60 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 40 TL, İstanbul ‘dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile 80 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

Avcılar Avşa seferleri ne zaman başlıyor?

30 Mayıs 2021′den itibaren haftanın her günü AVŞA İDO; Avşa Adası-İstanbul(Bostancı, Yenikapı, Avcılar ) 2021 yaz dönemi seferlerine başlayacaktır.

Avşa Adası biletleri ne kadar?

Gestaş – Marmara Roro – Adalar 1 Erdek Avşa Adası Feribot Fiyatları

  • 65 Yaş Üstü, İndirimli Ada Kart ve Öğrenci: 12 TL.
  • Yolcu: 25 TL (Adalar 1 25 TL)
  • Adakart Otomobil: 65 TL.
  • Otomobil: 90 TL.
  • Kamyonet: 145 TL.
  • Kamyon: 220 TL.
  • Hızlı Feribot Gestaş: 35 Tam, 15 TL İndirimli.

Istanbul Avşa deniz otobüsü kaç saat?

Avşa Adası’na bir çok şekilde ulaşmak mümkündür. İstanbul ‘a deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Erdek’ten ise gemiyle yaklaşık 2 saatte ulaşılmaktadır. Yaz sezonunda İstanbul ‘dan hergün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, haftasonları ek seferler de konulmaktadır.

Avşa’da yaşanır mı?

Yaz tatilleri için tam bir cennet olan Avşa Adası kışları ise sessizliğe bürünüyor. Sürekli açık olan birkaç otel, pansiyon, mekan ve az sayıdaki yerleşik halk dışında adada kimse kalmıyor. Avşa Adası’na tüm yıl feribot işliyor olsa dahi özellikle kışları hava koşullarından dolayı sık sık iptaller yaşanabiliyor.

Marmara adasına kışın nasıl gidilir?

Marmara Denizi’nin güneybatısında yer alan Marmara Adası ‘na çevre il ve ilçelerden arabalı vapur ve feribot seferleriyle yaz- kış ulaşım mümkün. Tekirdağ, İstanbul ve Erdek’ten hareket eden feribot seferleri, kışın nadir de olsa olumsuz hava koşullarından dolayı iptal edilebiliyor.

You might be interested:  FAQ: Yokuş Aşağı Araba Nasıl Kaldırılır?

Avşa’ya nasıl gidebilirim?

Avşa Adasına İstanbul, Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan deniz otobüsleri ile ya da feribot ile gidilebilmektedir. Bu adaya Eskişehir, Bursa, İzmir gibi yakın illerden gidecek olanların önce Erdek iskelesine gelerek buradan Adalar 1, Gestaş, Marmara Roro arabalı gemileri ile adaya geçmesi gerekmektedir.

Istanbul’dan Avşa’ya arabalı vapur var mı?

Avşa Adası’na İstanbul ‘ dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

Avsa Tekirdag feribot kac saat?

Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı’ndan kalkan gemilerler ile Avşa Adası’na yaklaşık 2 saat süren bir yolculuğun ardından gitmek mümkündür. Tekirdağ Avşa Feribot seferlerinin kalkış yeri olan Tekirdağ Akport limanı cezaevi mevkiinde kalmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *