Okuyucular soruyor: Kara Şimşek Hangi Araba?

Kara Şimşek hangi araba markası?

Kara şimşek TRT 3 ve TRT 4’te ilk sezonu iki kere tekrar etmiş, fakat seslendirmeleri değişmiştir. Dizi Teleon kanalında şifreli olarak bir süre gösterimde kalmıştır. Sonraki yıllarda MeltemTV ve EgeTV Kanallarından da yayınlanmıştır. Orijinal seride aracın markası Pontiac Transam’dır.

Kara Şimşek şu an nerede?

80’lerde herkesi ekrana kitleyen Amerikan dizisi Kara Şimşek ‘in akıllı arabası hala sapasağlam. Kara Şimşek dizisinin KITT adlı otomobili artık bir Türk’e ait. Almanya’da yaşayan Ramazan Çelik, çocukluk hayalini gerçekleştirmek için para biriktirdi. Dizide kullanılan modellerden birini ABD’de satın aldı.

Kara Şimşek arabası ne kadar?

80’li yılların Amerikan dizisi ” Kara Şimşek “in ateş eden, atlayan ve konuşan siyah spor arabası “Kitt” satılıyor. David Hasselhoff’un, dizideki adıyla “Michael Knight”ın kullandığı 1982 model Pontiac Trans Am, California eyaletinin Dublin kentindeki Kassabian Motors’da dün yaklaşık 150 bin dolardan satışa sunuldu.

KITT kaç para?

KITT ‘in başlangıç fiyatı 15 bin dolar olarak belirlenmiş, 30 bin ile 50 bin dolar arasında alıcı bulması bekleniyor.

Kara Şimşek Nasıl bir araba?

Kara Şimşek yani “Kitt”, 80’li yıllara damgasını vuran efsane arabalardan biriydi. Aslında 1982 model bir Pontiac Trans Am olan araç, tüm dünyada da modifiye akımını başlatmıştı. Kitt’in yeni sahibi ise, yayınlandığı dönemde dizinin hayranı olan bir Türk.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Radyatör Havası Nasıl Alınır?

Kara Şimşek Hangi Kanalda 2020?

Büyüklerin gençliğinde, gençlerin ve yetişkinlerin de çocukluğunda popüler olan unutulmaz dizilerden olan Kara Şimşek yeniden TRT ekranlarına gelecek.

Kara Şimşek kaç paraya satıldı?

1980’lerin kült dizisi ” Kara Şimşek “in konuşan, ateş eden yapay zekâlı siyah spor arabası ‘Kitt’ satıldı. Ünlü aktör David Hasselhoff’un, dizideki adıyla “Michael Knight”ın kullandığı 1982 model Pontiac Trans Am 150 bin dolara yeni sahibine gitti.

Kara Şimşek gerçekten var mı?

Kara Şimşek dizisi, 1982-1986 yılları arasında ABD’de yayınlanan ve Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde de yayınlanan popüler bir diziydi. Dizide konuşan ve özel olarak tasarlanmış akıllı bir otomobil olan KITT ve sürücüsünün maceralarına yer veriliyordu.

Kara Şimşek nasıl yapılır?

Yeşil mercimek ( Kara şimşek ) yapılışı Soğanlar yemeklik doğranır ve pembeleşinceye kadar kavrulur. Kavrulan soğanlara salça eklenir. Salça da kavrulunca mercimekler ilave edilir ve üzerine toz biber eklenir. Birkaç dakika daha kavrulunca üzerine kaynar su eklenir ve birkaç taşım kaynatılır.

Kara Şimşek ne zaman başladı?

Kara şimşek devresi: sırayla bir yöne doğru yanma/sönme işlemi yapan, son LED’e geldiğinde ise bu işlemi ters yönde gerçekleştiren bir LED dizisinden oluşmaktadır.

Kara Şimşek ne demek?

Kara şimşek yeşil mercimeğin diğer adıdır, askerler tarafından bu yemeğe verilen lakaptır. Kış ayı geldi mi sofraların müdavimi olan bu yemek, asker kışlalarının ve öğrenci yurtlarının menüsünde kendine sıklıkla yer bulur. Yeşil mercimek yani kara şimşek, en çok tüketilen kurubaklagillerden biridir.

Pontıac hangi marka?

Pontiac, bir Amerikan otomobil markası. İsmini Kızılderili Şefi Pontiac Obwandiyag’dan almıştır (1720 – 20 Nisan, 1769). General Motors tarafından, ABD’de 1906’dan 2009 yılına kadar üretilmiştir. 2009 krizinde alınan bir kararla üretimi durdurulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *