Okuyucular soruyor: Kaybolan Araba Anahtarı Nasıl Çıkarılır?

Araba anahtarı kaybolursa nasıl bulunur?

Bu durumda eğer bir yedek anahtarınız yoksa oto anahtarcılardan ya da oto çilingirlerden yardım alabilirsiniz. Bu firmalar araç sahiplerine hizmet vererek, araçların kapısını açmaktadır. Bu şekilde hem kapınız açılacak hem de aracınızın anahtarı yeniden yapılıp, size teslim edilecektir.

Arabanın anahtarını kaybettim nasıl yapılır?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Araba anahtarı değiştirilir mi?

Çoğu oto anahtarcı arabanızı aldığınız bayinin vereceği fiyatın yarısına anahtarınızı değiştirebilir. Aracınızın kilidini açtıktan sonra anahtarcı aracınızın anahtarını üretmeye başlayacaktır.

Yedek anahtar yaptırmak ne kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Yedek anahtarı kayıp araba alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Uzaktan Kumandalı Araba Pili Nasıl Yapılır?

Araba anahtarı nasıl çoğaltılır?

Aracın sahibi acil yedek anahtar istediği durumda arabaya bilgisayar bağlanır, kopyalama işlemi sonucu yedek anahtar oluşturulur. Otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik bir ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimiyle oto merkezi kilit kumandası çoğaltılabilir.

Anahtar kaybolunca ne yapmalıyız?

Yapmanız gereken şey oldukça basit, bulunduğunuz şehirde oto anahtar yapımı hususunda uzman bir anahtarcıya giderek yeni anahtar yaptırabilirsiniz, tabi yedek yaptırırken de kaybolan anahtarlarınızı aracın sisteminden sildirmeyi de unutmayın.

Araba anahtarı çalınırsa ne olur?

Ayrıca, aracın bakım ve tamiri için araç anahtarının teslim edildiği tamirhane, otopark, oto yıkama gibi işletmelerde aracın anahtarı ile çalınması durumunda da meydana gelebilecek hasarı sigortalının yasal soruşturma başlatması halinde sigorta şirketi tarafından gereken zarar karşılanacaktır.

Immobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

Yedek anahtar neden önemli?

Araç satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri olan yedek anahtar, standart görevinin dışında kasko gibi birçok hizmetten yararlanmanızı da sağlamaktadır. Bu nedenle aracı almadan önce aslı ve yedeği olmak üzere iki anahtarı da görmeli ve onlarla aracı çalıştırmayı denemelisiniz.

Arabada yedek anahtar nerede?

Açıklamada, “Aracınızın torpido gözünde yedek anahtar işlevinde ‘para çantası anahtarı’ bulunmaktadır. Anahtar ve adaptör birlikte kullanılarak araç çalıştırılabilmektedir. Hırsızların camları kırıp aracı bu şekilde çalıştırdığı anlaşılmaktadır.

Araba yedek anahtar ne işe yarar?

Eski oto anahtarları haricinde yeni nesil tüm oto anahtarlarında çip bulunuyor. Oto anahtarının kumandası ile aracın kapı ve pencerelerini açarken, çip ise otomobil içerisindeki elektronik sistem (immobilizer) ile bağlantıyı tamamlayıp aracı çalıştırmaya yarar.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yokuş Aşağı Araba Nasıl Durdurulur?

Toyota yedek anahtar kaç TL?

Kumandasız Toyota Corolla yedek anahtar fiyatı 100₺ ile 150₺ arasındadır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 250₺ ile 350₺ arasındadır.

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

Sustalı anahtar ne demek?

Sustalı Anahtar Nedir? Araç kullanıcılarının pratik anahtar ihtiyacı üzerine keşfedilmiş bir sitemdir. Üzerinde tuşlar olan kumanda ya yay ve bazı parçaların kurulması ile çalışan, bu mekanizmaya bağlanmış mekanik anahtarın katlanıp açılabilmesi ile oluşmuş bir düzenektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *