Okuyucular soruyor: Lancer Nasıl Araba?

Lancer neden tutulmadı?

Mitsubishi ‘nin Türkiye de tercih edilmemesinin başlıca nedenlerinden biri servis ağının çok az olması. Ayrıca Mitsubishi modellerinin parça değişiminin diğer japon araçlarının yanına çok cep yaktığını söyleyelim.

Mitsubishi Lancer 15 glx nasıl araba?

Mitsubishi Lancer 1.5 GLX Kullanıcı Yorumu Safkan bir Japon aracı. Tüm düğmeler büyük ve herşey mekanik olarak tasarlanmış. 90 beygirlik motoru gerçekten çok performanslı. Alüminyum alaşımın fazla kullanıldığı bir otomobil olduğu için hafif bir kasaya sahip. Kliması motor performansını çok fazla etkilemiyor.

Mitsubishi Lancer hangi motoru kullanıyor?

Mitsubishi Lancer ‘da 1.5 litre ve 1.8 litrelik iki motor seçeneği sunuluyor. 1.8 litrelik versiyonda CVT otomatik şanzıman seçeneği bulunurken, 1.5 MIVEC motorlu Lancer 5 ileri manuel şanzımanla geliyor. 6000 d/dk’da 109hp güç üreten 1.5 litrelik motor maksimum torku 143Nm’yi ise 4000 devirden itibaren vermeye başlıyor

Mitsubishi Lancer çok yakar mı?

Üretici verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 9.1 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 5.7 lt/100km ve ortalama yakıt tüketimi 7.0 lt/100km olarak belirtilmiş.

Mitsubishi Lancer ne demek?

Mitsubishi Lancer, ilk kez 1973’te satışa sunulan otomobildir. Bunun dışında sportif Evolution versiyonu bulunmaktadır. Evolution serisi 1992’den bu yana satışta olmakla beraber Rallilerde boy gösteren Lancer ‘ın “Ralliart” versiyonu da bulunmaktadır.

Mitsubishi Lancer benzin deposu kaç litre?

2017 Mitsubishi Lancer 1.6 İnceleme Yakıt fiyatları ile son güncel bilgileri görmek için TIKLAYIN. 59 litrelik deposu ile şehir içinde 7.40 lt/100km, şehir dışında 4.70 lt/100km ve ortalama tüketimine baktığımızda da 5.70 lt/100km sahiptir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Emin Otomotiv Nasıl Araba Alınır?

LPG yakıt tüketimi neden artar?

Aracın ateşleme sistemi düzensiz çalışıyor, buji veya buji kabloları eskimiş veya kalitesiz olabilir. İyi ateşleme yapmayan sistem, gazı egzozdan yanmadan atabilir. Bu durumda yakıt tüketiminin fazla olmasına sebebiyet vermektedir. Bir başka çok yakma sebebi ise platin ve ateşlemenin problemli olmasıdır.

Aracın yakıt tüketimi neden artar?

Yıllık bakımı gelen otomobil motor yağının zamanında değiştirilmemesi ya da bakımının geciktirilmesi bunun en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilir. Ayrıca otomobili sürüş tarzı, yapılan aşırı hız ve otomobile ağır yüklemeler yapmak da aracın daha fazla yakıt tüketmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *