Okuyucular soruyor: Linea Nasıl Bir Araba?

Fiat Linea ne malı?

Fiat Linea, İtalyan otomobil üreticisi Fiat ‘ın ürettiği, Brezilyalı Fiat do Brasil ve Türk TOFAŞ’ın Fiat ‘la beraber tasarladığı otomobil modelidir.

2 el Fiat Linea alınır mı?

2. el Linea alınır mı sorusunun cevabı ise daha kolay. Evet kazası-darbesi olmayan, uygun özelliklerde bir Linea alınabilir. Sonuçta yedek parça sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

Fiat Linea GSR ne demek?

FİAT marka araçlarda karşınıza çıkan örn: ( linea 1.3 mjet pop GSR ) olarak geçen GSR tanımı araç da ASR ve ESP paketinin olduğunu gösterir.

Linea açılımı nedir?

Linea kısaca anlamı, tanımı Linea anorektalis: Zona columnaris ani ile düz bağırsağı ayıran çizgi. Linea arkuata: Linea terminalis’in devamı olarak pecten ossis pubis’e kadar uzanan çizgi. Linea glutea: Böğür kemiğinin facies glutea’sındaki çizgi.

Linea yerli üretim mi?

Tofaş’ın yüksek Ar-Ge kabiliyeti ile Bursa’daki modern fabrikasında üretilen Linea, yerli otomobil üretimi konusunda bir başarı örneğidir.

Fiat Linea hangi ülkede üretiliyor?

TOFAŞ’ın 2007 yılından bu yana Bursa’da ürettiği Fiat Linea 10 yıl sonra yerini Fiat Cronos’a bırakıyor. Linea ‘nın ikinci jenerasyonu olacak Cronos’un Arjantin’in Cordoba kentindeki FCA ( Fiat Chrysler Automobiles) fabrikasında üretileceği resmi olarak da açıklandı.

Fiat Linea 1.3 Multijet yakıtı nasıl?

Linea 1.3 Multijet 1,2 lt Dizel motoruyla güç üretiyor. 1248 cc motor 95 beygir güç ve 200 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 6.5 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 4.0 lt/100km ve ortalama olarak da 4.9 lt/100km yakıt tüketiyor.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Muayenesi Ne Zaman Yapılır?

Fiat Linea Asr ne demek?

Arabada ASR fren sistemi nedir diye soracak olursanız, aracın kalkış sırasında patinaj yapmasını engelleyen bir sistem diyebiliriz. Sistem bir yandan da yakıt enjektörü ya da ateşleme sistemine de müdahale ederek motor gücünü düşürür. Tüm bunlar sayesinde araç patinaj yapmayı bırakarak kalkışı gerçekleştirir.

GSR ne anlama gelir?

Galvanik Deri Tepkisi (ing: galvanic skin response, GSR ), derinin elektrik geçirgenliğine göre verdiği tepkiye denir. Kişi heyecanlandığı zaman derisinin elektrik geçirgenliği değeri değişiklik göstermektedir. Bu sayede GSR sensörleri ile, heyecan durumu rahatlıkla ölçülebilmektedir.

Linea makyajlı kasa ne zaman çıktı?

Fiat Linea, 2007 yılında yollara çıkmasının ardından ilk kez makyajlanarak satışa sunuldu.

Linea Epiphysialis nedir?

Gittikçe büyüyen ve uçta yer alan bu kemik dokusu ile gövdenin kemik dokusu arasında cartilago epiphysialis adı verilen bir kıkırdak bölge kalır. Burası kemiğin uzunlamasına büyümesi açısından oldukça önemlidir. Epifiz ile diafiz arasında kalan bu aktif tabakaya büyüme çizgisi ( linea epiphysialis ) adı verilir.

Linea anatomi ne demek?

Linea interspinalis; kürek kemiği dikenlerinin (spina scapulae) kürek kemiğinin (scapula) en uzun iç kenarından başladığı yer olan üçgen şeklindeki bölgeleri birleştiren hayali çizgidir.

Linea aspera nedir tıp?

Linea aspera, pek çok kasın üzerine tutunduğu önemli bir osteolojik yapıdır. Evrimsel değişik- likler ve bireysel yaşam tarzı değişiklikleri linea aspera -pilaster kompleksinin radyografilerde ‘demiryolu’ işareti şeklinde görünmesine yol açabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *