Okuyucular soruyor: Tesla Araba Ne Kadar?

Tesla Roadster kaç TL?

Tesla ‘nın resmi internet sitesinde yazan verilere göre Tesla Roadster 200.000 dolar (vergiler hariç düz hesap ile 1.371.572 TL ) temel fiyat etiketine sahip. Aracın özel olarak tasarlanan ve 1.000 adetle sınırlı olan Founders Series modeli ise 250.000 dolar (1.714.352 TL ) fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

En ucuz Tesla ne kadar?

Tesla uzun bir bekleyişin ‘ uygun fiyatlı’ modelini satışa sundu. 35 bin dolarlık (yaklaşık 190 bin TL) fiyat etiketi ile dikkat çeken otomobil, sadece internet üzerinden satın alınabilecek. 350 kilometre menzile sahip olan Tesla Model 3 sedan’ın çıkabildiği maksimum hız 209 KM/saat.

Tesla hangi arabayı üretiyor?

Tesla, Inc. veya kısaca Tesla, elektrikli araç tasarlayan, üreten ve satan Palo Alto, Kaliforniya merkezli bir Amerikan şirketi.

Tesla Roadster ne zaman satışa çıkacak?

Araç, ilk olarak Kasım 2017’de duyurulmuş olup Tesla ‘nın ilk aracı olan 2008 Roadster ‘in halefidir ve 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Tesla yurt dışında ne kadar?

Tesla Motors, giriş seviyesi elektrikli aracı Model S serisini 5.000 Dolar ucuzlatacağını açıkladı. Bu değişiklikle birlikte aracın yurt dışı satış fiyatı 69.500 Dolar olarak belirlenmiş oldu.

Tesla Model S kaç beygir?

P100D, Model S ailesinin en güçlü versiyonu. 100 kWh’lık bataryası ile 772 beygir gücü ve 931 Nm tork üretebilen araç 0-100 km/ s ivmelenmesini sadece 2.4 saniyede tamamlayabiliyor. Tesla modellerinin en önemli özelliği olan hızlanmasının yanında elektrikli otomobil 250 km/ s azami hıza ulaşabiliyor.

You might be interested:  Soru: Araba Çekme Cezası Ne Kadar?

Tesla Model Y kaç lira?

Tesla yıllar önce Model Y adında bir orta ölçekli crossover üreteceğini ve bu otomobilin de fiyatının 25 bin dolar olacağını açıklamıştı. Ancak günümüzde Model Y ‘nin en ucuz versiyonu Long Range versiyonundan 8 bin dolar daha ucuz olarak 41 bin 990 dolara satılacak.

Türkiye’de kaç tane Tesla var?

TÜRKİYE ‘DE 150 TESLA VAR Türkiye ‘de en fazla Tesla satışını kendilerinin gerçekleştirdiklerini belirten Ferhat Albayrak, “Şu anda ülkemizde 150 adet civarı Tesla model otomobil bulunuyor.

Tesla kimdir kısa bilgi?

Nikola Tesla 10 Temmuz 1856 yılında Sırbistan’ın Similjan kasabasında dünyaya geldi. Babası bir papaz olduğundan dolayı oğlunun da papaz olmasını istiyordu. Annesinin okuması yazması yoktu ancak pratik ev aletleri icatları yapan bir kadındı. Reşit olduğunda gerçek soyadı Draganic’i değiştirerek Tesla yapmıştır.

Tesla kar ediyor mu?

ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla, yılın ikinci çeyreğinde 1 milyar 140 milyon dolarlık rekor kâr açıkladı. ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, daha az maliyetli elektrikli otomobillerin satışlarının artmasının etkisiyle ikinci çeyrekte 1 milyar 140 milyon dolar ile rekor seviyede kâr açıkladı.

Tesla motoru kime ait?

Elektrikli motor teknolojisine yaptığı yatırımlarla bilinen ABD merkezli Tesla motors otomotiv şirketinin sahibi Elon Musk, şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı iki yeni aracı tanıttı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *