Okuyucular soruyor: Yerli Araba Fabrikası Nerede?

Yerli araba fabrikası kuruldu mu?

Türkiye’nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın temeli, 18 Temmuz’da Bursa’nın Gemlik ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atıldı. Fabrikanın yapıp çalışmaları devam ederken, TOGG’un sosyal medya hesabından paylaşım yapıldı.

Yerli otomobil fabrikası ne zaman kurulacak?

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 1,2 milyon metrekarelik alan üzerinde 2022 başında tamamlanması planlanan tesisin temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla atıldı. Gemlik tesisinin üstyapı çalışmaları Yapı Merkezi şirketi tarafından Ocak 2021’de başlatıldı.

Yerli otomobil TOGG fabrikası nerede?

TOGG Gemlik tesisinde üretim ve montaj hatlarının kurulması ile 2022 yılının son çeyreğinde ilk seri otomobilin banttan indirilmesi planlanıyor. Gemlik tesisinde üretim kapasitesi yıllık 175 bin adede ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlanması bekleniyor.

Türkiyede araba fabrikası nereye kurulacak?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli otomobilinin üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait araziye kurulacak fabrikanın temel atma töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

TOGG fabrikasında kaç kişi çalışacak?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunun ( TOGG ) Gemlik Tesisinde başlayan üstyapı inşaatında 220, toplamda ise bin 500 personelin istihdam edileceği duyuruldu.

Yerli otomobil fabrikasını kim yapıyor?

TOGG Yerli Otomobil, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tasarlanan ve Türkiye’de üretilecek elektrikli otomobil. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığında 28 Haziran 2018’de kurulan TOGG tarafından üretilecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Boyatmak Ne Kadar 2020?

TOGG fabrikası kuruldu mu?

TOGG ‘un sosyal medya hesabından fabrikanın inşaatında gelinen son noktanın drone fotoğrafları paylaşıldı. Türkiye’nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın temeli, 18 Temmuz’da Bursa’nın Gemlik ilçesinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atıldı.

TOGG nerede üretilecek?

TOGG ‘un yerli kokpiti Kocaeli’de üretiliyor.

TOGG fabrika inşaatı hangi firma?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ( TOGG ),Gemlik’teki fabrikasının zemin güçlendirme çalışmalarından sonra üst yapı inşaatını gerçekleştirmek üzere Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. ile anlaştığını duyurdu.

TOGG yüzde kaç yerli?

” Yüzde 51 yerlilik oranı ile başlayacağız” Karakaş, fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait “bağımsız ve özgür” olan TOGG ‘da yerlilik oranına ilişkin olarak, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre ülkemizde binek otomobilde yerlilik oranı yüzde 19,6 ile yüzde 66,3 arasında değişiyor.

TOGG hangi firmalar var?

TOGG

  • Anadolu Grubu (%19)
  • BMC (%19)
  • Kök Grubu (%19)
  • Turkcell (%19)
  • Zorlu Holding (%19)
  • TOBB (%5)

TOGG fabrika inşaatı ne zaman bitecek?

TOGG 2022 yılının sonunda seri üretime hazır – Son Dakika Haberleri.

Bursada yerli otomobil fabrikası nereye kurulacak?

Bursa ‘nın Gemlik ilçesinde yerli otomobil üretimi için 5 ay önce başlanılan fabrika inşaatında gelinen durum havadan görüntülendi. Türkiye’nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın temeli, 18 Temmuz’da Bursa ‘nın Gemlik ilçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla atıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *