Sık sorulan: Araba Farının Içi Nasıl Temizlenir?

Far icten nasil temizlenir?

İçten Sararmış Far Temizleme Nasıl Yapılır?

  1. Farın etrafı kağıt maskeleme bandıyla bantlanır. Bantlanmasının nedeni işlem sırasında aracın boyasına zarar vermemektir.
  2. Uygun zımparanın seçilmesi ve zımparalama işlemine başlama.
  3. Pasta uygulamasının yapılması.
  4. Cilalanma işlemiyle temizleme sona erdirilir.

SMX Far temizleme nasil yapilir?

Ürünü zımpara numara sırasına göre inceden kalına doğru uygulayınız sonrasında solisyonu çaydanlık içerisine koyduktan sonra buharını farlarınıza tutunuz. Solisyonu Solumayınız. SMX Far Temizleme Sıvısı, araçlarınızın zamanla sararmış farlarını ve lekelerini plastik aksamlara zarar vermeden temizler.

Farlara pasta cila yapılır mı?

Far cilası: Zımpara ve yıkama işlemi sonrası, farları kurulayarak pasta cila uygulanabilir. Ayrıca yumuşak bir bez temin etmek gereklidir.

Far camı değişir mi?

İlk üretilen farların önünde bulunan şeffaf malzeme camdı. Ancak 2000’li yıllardan sonra üretilen yeni nesil araçların malzemesi cam yerine plastik olarak değiştirildi. Eski model araçlarda kaza anında kırılan farın sadece camı değiştirilebilirken; yeni araçlarda komple farın değişimi gerekli oluyor.

Far temizleme spreyi nasıl kullanılır?

ÜRÜN 200 ML SPREYDİR (sıvıdır) TOPLAMDA 2 ARAÇ 4 FAR TEMİZLER KULLANIMI: SARARMIŞ FARINIZIN TOZUNU TEMİZLEYİN SONRASINDA SPREYİ SIKIN 10 SN BEKLEYİN TEKRAR SIKIN BOL SU İLE YIKAYIN ARADAKİ FARKI GÖRMEK İÇİN İŞLEMİ UYGULAMADAN VE UYGULADIKTAN SONRAKİ HALLERİN RESİMLERİNİ ÇEKİNİZ SON OLARAK GÖNDERECEĞİMİZ PASTA İLE

You might be interested:  Soru: I20 Nasıl Araba?

Far temizliği için kaç numara zımpara?

En önemli kısım:Uygulama yaparken küçük numaralı zımparadan işlem başlatırılır ve bir büyük numara zımpara ile devam edilir.Bu setteki zımparalar sırasıyla 800-1200-1500-2000 ve en sonunda 3000 numaralı su zımparasıyla far veya boya yüzeyine işlem yapılır.

Buharlı Far temizleme nedir?

Far kurutulup kroloform far parlatma makinesi ile araç farı parlatılır. Aralarındaki tek fark kullanılan kimyalın çeşididir. Buharlı far temizleme için kullanılan kimyasal madde tıpkı klorofom gibi uçucu ve çok ısınmadan uçucu hale gelmesidir.

SMX nano temizleyici nasıl kullanılır?

Ürün deri yüzeylerde 5’te 1 oranında, araç içerisinde yer alan plastik yüzeylerde 5’te 1 oranında, cam yüzeyler için 10’da 1 oranında sulandırılarak kullanılmalıdır. Tüm bunların dışında kalan alanlarda sulandırmadan da kullanabilirsiniz.

Far temizletmek zararlı mı?

– Ucuza yaptırılan far temizlikleri geri dönüşü olmayacak şekilde otomobilinizin farlarına zarar verebilir. Konusunda uzman olan kişileri ve işletmeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. – Farın iç kısmı mecbur kalınmadıkça temizlenmemelidir. Yansıtıcı yüzey kimyasalların etkisi ile dökülebilir – kararabilir.

Far parlatma ne kadar sürer?

İşlem süresi:Temizlik işlemi aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 25-35 dakika sürer.

Plastik camı ne parlatır?

Bezelye büyüklüğündeki aşındırıcı olmayan diş macununu yumuşak bir beze koyun ve plastik camların yüzeyine dairesel hareketlerle uygulayın. Camları ılık suyla yıkayın, ardından yüzeyi parlatmak için temiz bir bez kullanın.

Güneşten sararan farlar nasıl temizlenir?

Öncelikle diş macununu farın belli bölgelerine sürün. Ardından araç farlarını bir bez yardımı ile ovalayın. Son olarak da ovaladığınız yüzeyi bir bez ile silerek diş macunu tabakasını temizleyin.

Diş macunu far temizler mi?

Diş macunu ile far temizlemek zararlı değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *