Sık sorulan: Araba Hasar Kaydı Nasıl Sorgulanır?

Ücretsiz Araç hasar kaydı nasıl sorgulanır?

Plakadan araç hasar kaydı sorgulama aşağıdaki yollar ile yapılır:

  1. 5664’e SMS atarak sorgulama.
  2. e-Devlet sistemi üzerinden sorgulama.
  3. SBM Sigortam360 uygulaması üzerinden sorgulama.

5664 ne kadar ücret?

5664 güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama yapılabilen bir mobil servis sistemidir. 5664 ile kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 11,00 TL ‘dir.

E-Devlet hasar kaydı nasıl sorgulanır?

Tramer sisteminde sorgulama yapmak için e – devlet Kapısı’ndan faydalanabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir; Öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama adresine girin.

Araç detay sorgulama nedir?

Araç Detay Sorgulama Servisi Nedir? Aracın markası, modeli, trafiğe çıkış tarihi, kaskolu ve kaskosuz dönemi, yürürlükte kaskosu olup olmadığı, plaka veya araç türü değişimi olup olmadığı, hangi illerde tescil kaydının olduğu, son sahiplik süresi bilgilerini öğrenebileceğiniz bir servistir.

Plaka kime ait sorgulama SMS?

PLAKA SORGULAMA NUMARASI Bunun için Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom kullanıcıları 5654’e SMS göndererek sorgulama işlemlerini yapabilirler. Ancak bu numara ile yapılan kısa mesaj işleminin her sorgulama da 11 TL. tutarı ödenmektedir. Hasar geçmişini sorgulamak için plakayı yazın, 5664’e SMS gönderin.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Araba Nasıl Hurdaya Çıkarılır?

Şasi No ile hasar sorgulama nasıl yapılır?

Her SMS sorgulaması için kullandığınız operatör fark etmeden 8,50 TL ücret alınmaktadır. Şase numarası ile sorgulama: ‘Şaseden hasar sorgulama ‘ için ‘ HASAR ‘ yazıp boşluk bırakıp ‘S’ yazıp ‘ ŞASE NUMARASI’ girilir ve 5664’e SMS atılır. Yani hasar ve şase numaranız arası ‘s’ harfi yazmalısınız.

Hasar Kaydı Sorgulama 5664 kaç TL?

5664 SMS sorgulama hizmeti ücretlidir. Ücretlendirmeler tüm operatörler için sorgulama başına 11 TL ‘ dir. Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664 ‘e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Araç detay sorgulama nasıl yapılır?

Aracın şasi numarasıyla tüm detay bilgilerini öğrenmek için DETAY BOŞLUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI’nı yazıp 5664’e sms gönderin. Araca ait değişen parça bilgilerini sorgulamak için PARÇA BOŞUK PLAKA BOŞLUK KAZA TARİHİ’ni yazıp 5664’e sms atın.

Araba sorgulama nasıl yapılır?

SMS ile Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır? Mesaj yoluyla da plakadan araç sorgulama işlemi yapmak mümkün. Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz. Bu sorgulama ile aracın hasar geçmişini öğrenebilirsiniz.

E Devlet’ten araç hasar kaydı nasıl öğrenilir?

İnternet üzerinde yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu resmi web sitesindeki online hizmetine ise vatandaşlar, egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx adresi aracılığı ile doğrudan erişim sağlayabiliyor.İnternet üzerinden son derece pratik bir şekilde tramer sorgulama yapabilme fırsatı sunan SGBM resmi web

Trafik kazası kusur oranı nereden öğrenilir?

Sigortalılar kusur oranlarını, http://www.sbm.org.tr adresindeki “Hizmetler” Menüsü altında ” Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama ve İtiraz ” adımından öğrenebilirler.

Tramer Sorgulama ücretli mi?

Hasar kaydı sorgulama ve tramer sorgulama işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bunun için online hizmetleri kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Araba Klima Filtresi Nasıl Temizlenir?

PTT araç detay sorgulama nedir?

Aracınızın daha önce herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını plaka veya şasi bilgilerinden kolayca sorgulayarak öğrenebildiğiniz sistemdir.

Aracın kaç defa el değiştirdiği nasıl öğrenilir?

PLAKADAN ARACIN KAÇ EL DEĞİŞTİRDİĞİ NASIL SORGULANIR? İkinci el araç satın almayı niyet eden vatandaşların satın alacakları aracın kendilerinden önce kaç kez el değiştirdiğini SMS ile öğrenmeleri mümkün. Bunun için Detay boşluk plakayı yazıp 5664’e mesaj atmanız yeterli.

Plakayla aracın kime ait olduğu?

SMS ile Plaka Sorgulama İşlemi Araç sorgulama işleminin yapılması için SMS atılması gereken numara 5664 olacaktır. 5664’e yazılmak üzere sorgulamaya tabii olacak aracın plakası doldurularak mesaj gönderilir. Böylelikle araca ait sorgulamaları elde edebilir hasar kaydı bilgilerine de yine buradan ulaşabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *