Sık sorulan: Araba Kiralamak Için Ne Gerekli?

Araba kiralamak için ne lazım?

Araç Kiralamak İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

 • Sürücü belgesi veya ehliyet.
 • Nüfus cüzdanı
 • Kimlik kartı
 • Pasaport.
 • Geçici Kimlik Belgesi.
 • Kredi kartı
 • İkametgâh belgesi.
 • Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi.

Rent a car açmak için ne gerekir?

Rent a car açmak için gerekenler belgeler

 • İlgili ticaret odası ya da esnaf odasına ait kayıt fotokopisi.
 • Tapu fotokopisi.
 • Mülk kiralık ise, kira kontratının aslı ya da noter tasdikli sureti.
 • Yapı kullanma izin belgesi.
 • Vergi levha fotokopisi.
 • Bağkur ya da sigorta belgesi veya emeklilik cüzdanının fotokopisi.

Yeni ehliyeti olanlar araba kiralayabilir mi?

Oto kiralama sözleşmesinde en az iki yıllık ehliyet gerektiğinden stajyer ehliyet ile araç kiralamak olanaksızdır.

Rent a car araçları kaç yaşında olmalı?

Kiraladığım araç kaç yaşında? Kiralama şirketleri araçlarını her yıl yenilerler ve araç filolarında da en fazla 3 yaşında araç bulundurabilirler.

Kimler araç kiralayabilir?

Orta ve üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. 18-21 yaşında olan sürücüler için bazı tedarikçilerimiz genç sürücü sigortası ile birlikte bu yaş aralığına kiralama yapabilmektedir.

You might be interested:  30 Bin Tl Ye Hangi Araba Alınır?

Araba kiralama kimlere verilir?

Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır. Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir.

Rent a car açmak kaç para?

Sadece araçların size maliyeti en az 400 bin lira. Ancak burada bayi ile yapacağınız anlaşmalarla araç alımını taksitli veya daha uygun şekilde yapma imkanı var. Sadece araç masraflarının 400 bin lira olduğunu düşünürsek ortalama bu işe kollarını sıvayan birisi 500 bin lira harcaması gerekecektir.

Rent a car Kosgeb destek veriyor mu?

Araç kiralama istasyonları devlet tarafından destekleme olarak iş sektöründe büyük bir pay ile varlığını korumaktadır. İster rent a car sektörü içerisinde bulunan bir kobi olun isterseniz yeni rent a car açmak isteyen bir girişimci olun fark etmeksizin sizlere her türlü KOSGEB rent a car kredi desteği sunulmaktadır.

Araba kiralama vergisi ne kadar?

Araç kiralamada uygulanan KDV oranı %18’dir.

Stajyer ehliyet şartları nelerdir?

Stajyer ehliyet, stajyer sürücülerin ehliyetlerine verilen isimdir. Stajyer ehliyet uygulamasında sürücü adayının 2 sene boyunca 75 ceza puanına ulaşmaması isteniyor. Eğer sürücü bu ceza puanına ulaşırsa ehliyetine el koyuluyor ve psikolojik durumunun tespit edilmesi için psikoteknik testine giriyor.

Moov kaç yıllık ehliyet istiyor?

Kimler MOOV ‘layabilir? Genel kiralama koşullarımıza göre minimum 19 yaş, en az 1 yıllık, üzerinde TCKN’nin yazdığı ehliyet ve kiralayacak kişi adına kayıtlı kredi kartı gerekiyor.

Kiralık aracı başkası kullanabilir mi?

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür.

You might be interested:  Hangi Araba Hangi Ulkenin?

19 yaşında araba kiralanır mı?

Yani 19 -21 yaş aralığında ve ehliyeti 1 yılı doldurmuş olan kişiler genç sürücü ücreti ödeyerek oto kiralama yapabilirler. Bu ücreti ödemek istemeyen kişilerinde 21 yaşından büyük olması ve en az bir yıllık ehliyet sahibi olması gerekir.

Rent a car yasakta çalışıyor mu?

Sokağa çıkma yasağından muaf tutulan kişilerin ve seyahat belgesi alan kişilerin kiralık araç ile ulaşımlarını sağlamasında genel olarak bir yasak yoktur.

Kiralık araçlarda HGS var mı?

Kiralık Araçlar Rezervasyonda belirtilmeden kullanılması durumunda araç tesliminde HGS ödemesi talep edilebilir. Kiraladığınız aracı inceleyin. Aracın geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kiralama ücreti talep edilir. Erken teslimat durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *