Sık sorulan: Araba Sileceği Nasıl Takılır?

Araba cam sileceği nasıl temizlenir?

Eğer silecek lastiğinizin koruyucu yüzeyi zedelenmiş veya yıpranmışsa ve lastiği değiştirecek yeterli zamana sahip değilseniz hemen bir kurşun kalem ucu alıp (tercihen 2B), toz haline getirip lastik sileceğin cama temas eden yüzeyine elinizle iyice yedirin. Sonra suyla artık tozları temizleyin.

Araç sileceği ne zaman değişir?

Cam Silecek Lastikleri 1 veya 2 yılda bir mutlaka değiştirilmesi gerekir. Cam silecekleri özellikle en çok kış aylarında işimize yaramaktadır. Yıpranmış ve eskimiş cam silecekleri görevini tam anlamıyla yerine getiremeyeceği için sürüş güvenliğini de tehlikeye atacaktır.

En iyi silecek hangisi?

Önerilecek en kaliteli silecek lastiği markaları internette tarafsız kullanıcı yorumlarına göre hiç şüphesiz BOSCH ve Valeo Silecek olacaktır. Özellikle Valeo markası sahip olduğu dayanıklılığı belgelenmiş silecek lastiği malzemesi sayesinde, çok çabuk olumlu yorumlar almıştır.

Sileceklerin bittiğini nasıl anlarız?

Öncelikle, sileceklerinizin bir ayarlamaya ihtiyacı olup olmadığını görmek için silecek kollarını sıkmayı veya gevşetmeyi deneyin. Ayarlamadan sonra hala gıcırtı duyuyorsanız, sileceklerinizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Oto cam sileceği nasıl yumuşatılır?

Silecek lastiği nasıl yumuşatılır sorunuzu duyar gibiyim. Bunun için yapılması gereken ilkin saf su ile silecek lastiği ılık suyla silinmelidir. Bunu yaparken bezde siyahlıkların çıktığını gözlemleyeceksiniz. Silecek lastiğinin camla temas ettiği yerde grafit yapısı olduğundan bu siyahlık beze geçer.

You might be interested:  Sık sorulan: Sıfır Araba Alırken Ödeme Nasıl Yapılır?

Silecek gıcırtısı nasıl geçer?

Bir parça kâğıt havluyu az miktarda sabunlu sıcak suyla ya da ispirtoyla ıslat. Kâğıt havluya artık hiç kir çıkmayana kadar silecek lastiklerini temizle. Silecek kolunu ve menteşelerini de silmeyi unutma. Sileceğin menteşeli kısımları kir ve toz yüzünden katılaşabilir ve bu da gıcırtılara katkıda bulunabilir.

Silecek ömrü kaç yıl?

Bütün silecekler için kullanma şartlarına göre 1-3 yıl arasında ömrü vardır.

Silecek nasıl seçilir?

Malzemenin kaliteli olması: Silecek yapımında kullanılan ve özellikle yıpranan parçaların kaliteli olması önemlidir. Silecek lastiği kauçuk malzemeden yapılırsa uzun ömürlü olacaktır. Ürün çeşitliliğinin olması: Alacağınız silecek markasının birçok araç için farklı model ve tiplerde üretim yapıyor olması önemlidir.

Muz Tipi silecek ne demek?

Yeni nesil araçlarda kullanılmaya başlanan, BANANA modeli silecek süpürgeleri eski tip sileceklere oranla 4 değil 20 noktadan cama oturmaktadır. Bu cam üzerindeki silme oranını yükseltmektedir. Cama tam oturarak mükemmel bir silme sağlar aracınızın camında iz bırakmaz.

Inwells silecek kaliteli mi?

bu fiyata göre kaliteli silecekler. getz aracım için kullanıyorum gayet güzel,sessiz ve iz bırakmadan siliyor. önceki yıllardan bu yana ınwells marka silecekleri tercih ediyorum. uygun fiyata kaliteli ürün. hiç düşünmeden alın derim, tavsiye ederim.

Retrofit silecek nedir?

Bosch Aerotwin Retrofit; Üst seviye fiyat/performans dengesine sahip muz silecek serisidir. Sadece çengel tip silecek koluna uyumludur.

Hibrit silecek mi muz silecek mi?

Hibrit silecekler muz tipi sileceklere alternatif olarak geliştirilmiştir. Muz tipi sileceklerin performansı ve telli sileceklerin dayanıklılığını temel alınarak her ikisinden de daha üstün Hibrit silecek teknolojisi geliştirilmiştir.

Aerotwin ne demek?

Bosch Aerotwin Silecek, ADAC ön sileceği testinde en beğenilen silecek lastiği olmuştur. Kusursuz temizlik sayesinde mükemmel netlikte görüntü sağlar. Eski tip sileceklere oranla %40 daha uzun ömürlüdür. Ultra sessiz silme performansına sahiptir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Raporlu Araba Nasıl Satılır?

Inwells silecek kimin?

INWELLS – SİLECEK GRUBU – Fırat Otomotiv.

Silecek süpürgesi nedir?

Siz aracınızı sürerken cam temizleme görevini silecek süpürgeleri üstleniyor. Araba silecek süpürgesi, hem ön hem de arka sileceklerde yer alıyor. Silecek koluna raylı sistem ile kolayca takılıp sökülebilen süpürgeler, ihtiyaç duyulduğunda kolaylıkla değiştiriliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *