Sık sorulan: Araba Yedek Anahtarı Nasıl Yapılır?

Bir arabanın yedek anahtarı kaç paraya çıkar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Araba yedek anahtarı nerede Yaptirilir?

Yedek Anahtar Yaptırmak Yedek anahtarı, yetkili servislerden temin edebileceğiniz gibi oto anahtarcısında da yaptırabilirsiniz. Yetkili servis fiyatları biraz pahalı gelebilir. Bu sebeple anahtarcı tercih edilebilir.

İmmobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

Araba anahtarı yaptırma ne kadar sürer?

Bazı güvenli anahtar türlerinin kesilmesi ve kopyalanması 1 saat kadar sürebilir. Yedek araba anahtarları, sizin için yedek araba anahtarlarını programlayabilecek ve sağlayabilecek Serik Oto çilingirinin uzman hizmetlerine ihtiyacınız olacaktır.

Toyota yedek anahtar kaç TL?

Kumandasız Toyota Corolla yedek anahtar fiyatı 100₺ ile 150₺ arasındadır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 250₺ ile 350₺ arasındadır.

Anahtar çektirmek ne kadar?

Ücretler kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. 10 TL ile 250 TL arasında çoğaltma hizmetlerinden faydalanılabilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Camı Çizikleri Nasıl Giderilir?

Yedek anahtarı kayıp araba alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

Arabanın anahtarını kaybettim ne yapmalıyım?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Araba anahtarı değiştirilir mi?

Çoğu oto anahtarcı arabanızı aldığınız bayinin vereceği fiyatın yarısına anahtarınızı değiştirebilir. Aracınızın kilidini açtıktan sonra anahtarcı aracınızın anahtarını üretmeye başlayacaktır.

İmmobilizer kopyalanır mı?

Günümüzde artık marka ve modeli ne olursa olsun immobilizer anahtar kopyalama işlemi yapılır oldu gerek lisanslı cihazlar gerekse Cin`den getirilen bi Diagnostic bilgisayar programları gayet başarılı sonuçlar alabiliyor.

Kontağa göre anahtar yapılır mı?

Araba anahtarı kayıp ise; Aracın kapıları kilit ise kapıları açılacak Kontağın sökülüp kontağa göre anahtar yapılacak immobilizer beyni sökülerek çip yapılacaktır. Yedek anahtarınız varsa araba anahtarı kopyalama yapan bir anahtarcıya, yanınızda ruhsatınız ile giderseniz maksimum 1-2 saate tamamlanır.

Polo anahtar kaç para?

Yetkili servislerde 2015 vw polo yedek anahtar fiyatı 950.00 lira veya 1.200 lira arasındadır.

Yedek anahtar neden önemli?

Araç satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri olan yedek anahtar, standart görevinin dışında kasko gibi birçok hizmetten yararlanmanızı da sağlamaktadır. Bu nedenle aracı almadan önce aslı ve yedeği olmak üzere iki anahtarı da görmeli ve onlarla aracı çalıştırmayı denemelisiniz.

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

You might be interested:  Sık sorulan: Araba Aküsü Nasıl Dolar?

Araba anahtarı çalınırsa ne olur?

Ayrıca, aracın bakım ve tamiri için araç anahtarının teslim edildiği tamirhane, otopark, oto yıkama gibi işletmelerde aracın anahtarı ile çalınması durumunda da meydana gelebilecek hasarı sigortalının yasal soruşturma başlatması halinde sigorta şirketi tarafından gereken zarar karşılanacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *