Sık sorulan: Mitsubishi Lancer Nasıl Bir Araba?

Mitsubishi Lancer hangi motoru kullanıyor?

Mitsubishi Lancer ‘da 1.5 litre ve 1.8 litrelik iki motor seçeneği sunuluyor. 1.8 litrelik versiyonda CVT otomatik şanzıman seçeneği bulunurken, 1.5 MIVEC motorlu Lancer 5 ileri manuel şanzımanla geliyor. 6000 d/dk’da 109hp güç üreten 1.5 litrelik motor maksimum torku 143Nm’yi ise 4000 devirden itibaren vermeye başlıyor

Mitsubishi Lancer 15 glx nasıl araba?

Mitsubishi Lancer 1.5 GLX Kullanıcı Yorumu Safkan bir Japon aracı. Tüm düğmeler büyük ve herşey mekanik olarak tasarlanmış. 90 beygirlik motoru gerçekten çok performanslı. Alüminyum alaşımın fazla kullanıldığı bir otomobil olduğu için hafif bir kasaya sahip. Kliması motor performansını çok fazla etkilemiyor.

Mitsubishi Lancer çok yakar mı?

Üretici verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 9.1 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 5.7 lt/100km ve ortalama yakıt tüketimi 7.0 lt/100km olarak belirtilmiş.

Mitsubishi Lancer neden tutulmuyor?

Mitsubishi ‘nin Türkiye de tercih edilmemesinin başlıca nedenlerinden biri servis ağının çok az olması. Ayrıca Mitsubishi modellerinin parça değişiminin diğer japon araçlarının yanına çok cep yaktığını söyleyelim.

Mitsubishi Lancer ne demek?

Mitsubishi Lancer, ilk kez 1973’te satışa sunulan otomobildir. Bunun dışında sportif Evolution versiyonu bulunmaktadır. Evolution serisi 1992’den bu yana satışta olmakla beraber Rallilerde boy gösteren Lancer ‘ın “Ralliart” versiyonu da bulunmaktadır.

Mitsubishi Lancer benzin deposu kaç litre?

2017 Mitsubishi Lancer 1.6 İnceleme Yakıt fiyatları ile son güncel bilgileri görmek için TIKLAYIN. 59 litrelik deposu ile şehir içinde 7.40 lt/100km, şehir dışında 4.70 lt/100km ve ortalama tüketimine baktığımızda da 5.70 lt/100km sahiptir.

You might be interested:  Sık sorulan: Sahibinden Araba Nasıl Koyulur?

LPG yakıt tüketimi neden artar?

Aracın ateşleme sistemi düzensiz çalışıyor, buji veya buji kabloları eskimiş veya kalitesiz olabilir. İyi ateşleme yapmayan sistem, gazı egzozdan yanmadan atabilir. Bu durumda yakıt tüketiminin fazla olmasına sebebiyet vermektedir. Bir başka çok yakma sebebi ise platin ve ateşlemenin problemli olmasıdır.

Aracın yakıt tüketimi neden artar?

Yıllık bakımı gelen otomobil motor yağının zamanında değiştirilmemesi ya da bakımının geciktirilmesi bunun en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilir. Ayrıca otomobili sürüş tarzı, yapılan aşırı hız ve otomobile ağır yüklemeler yapmak da aracın daha fazla yakıt tüketmesine sebep olur.

Mazda Türkiyede neden tutulmuyor?

bununla birlikte mazda türkiye pazarında kendisini premium markalara alternatif olarak konumlandırıyor. satış kaygısı yok. bu yüzden agresif satış kampanyaları düzenlemiyor. bayisine otomobil başına en yüksek karı sunan markalardan biridir.

Saab hangi ülkeye ait?

SAAB (Svenska Aeroplan AktieBolaget) (Türkçe: İsveç Uçak AŞ), 1937 yılında kurulan İsveçli havacılık ve savunma sanayi şirketi. 1947 yılından 1990 yılına kadar Saab Automobile adı altında otomobil üreticisi olmuştur.

Japon marka arabalar hangileri?

Güvenilirlik ve sağlamlık açısından en iyi otomobiller arasında gösterilen Japon markalarını sizler için derledik.

  • Japon Otomobil Markaları
  • Toyota.
  • Nissan.
  • Honda.
  • Suzuki.
  • Subaru.
  • Mazda.
  • Mitsubishi Motor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *