Sık sorulan: Skoda Nasıl Araba?

Skoda tutulan modeli hangisi?

Markanın kompakt sınıftaki otomobili olan Octavia, Skoda tarihinin en çok satan modelini. Skoda ‘nın üretiminin yaklaşık yüzde 40’ı Octavia’dır ve toplamda yaklaşık 4 milyonluk satış rakamına ulaşmıştır.

Skoda Scala nasıl araba?

Tam bir aile aracı, geniş ve konforlu ve yeterli donanıma sahip 1.0 motor olmasına rağmen beygiri yüksek olduğu için hem hızlanmasında hem bayırda gayet performanslı. Şehirler arası hem az yakıyır hem de konforuyla çok keyif veriyor. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi araç. 3 bin kilometre yaptım.

Skoda güvenli mi?

Dünya çapında faaliyet gösteren pazar araştırması devi JD Power’ın Birleşik Krallık’ta yürüttüğü “Araç Güvenilirlik Anketi” sonuçlarına göre, adada en yüksek güvenilirliğe sahip otomobil markası unvanı Çek otomobil üreticisi Skoda ‘nın oldu.

Fabia nasıl bir araba?

Şehir içi için çok iyi bir araç. Araçtan çok memnun kaldım. Motor her yolu gayet seri alıyor, yokuş falan dinlemiyor, sessiz sakin çalışıyor. Yakıt tüketimi orta agresif kullanımla uzun yolda 4.9 şehir içi 5.7 ortalamalarım var.

Volkswagen Skoda aynı mı?

1991 yılında Skoda ‘nın yüzde 31’lik hissesini satın alan Volkswagen Grubu, 2000 yılına gelindiğinde markanın tek sahibi oldu. Marka, tarihinin en geniş model yelpazesine sahip olurken, dünyanın farklı kıtalarında bulunan 14 tesiste üretim yapıyor.

Skoda Scala station wagon mu?

VW’nin MQB A0 platformu üzerine inşa edilen ilk Skoda olan Scala ‘nın tasarımı, markanın yeni dizayn dilinin ilk örneği. Scala ‘daki görsel detaylar bundan sonraki Skoda ‘larda da görülecek. Yeni model geleneksel bir hatchback ile station wagon ‘un arasındaki boşluğu dolduran tipte bir karosere sahip.

You might be interested:  Sık sorulan: Adana Araba Pazarı Nerede Kuruluyor?

Skoda Scala hatchback mi?

Skoda ‘nın sınıfında iddialı olması beklenen modeli Scala Türkiye’de satışa sunuldu. İşte C Hatchback segmentinde yer alan Skoda Scala ‘nın tüm özellikleri ve Türkiye satış fiyatı Büyük kardeşi Octavia kadar geniş bir alan sunan Scala, 467 litre bagaj hacmine sahip.

Skoda Scala hangi platform?

Liftback ve hatchback ikili, yerini MQB platformunun yeni Audi A1, SEAT Ibiza, Volkswagen T-Cross gibi modellere temel oluşturan en küçük versiyonundan (A0) yükselecek tek bir modele bırakacak. Her ne kadar A0 platformu temelli olsa da Scala, 2.65 metre aks mesafesine ve 4.36 metre uzunluğa sahip olacak.

Skoda üretimi durdu mu?

Skoda Octavia, Audi A3 ve Seat Leon modelleri de sorunla karşı karşıya… Golf modelindeki problemin ortaya çıkmasından hemen sonra, Skoda yönetimi tarafından da Octavia’nın üretimi durduruldu. Eğer yazılım kaynaklı bir problem ortaya çıkarsa, her iki modelin üretiminin durdurulacağını açıkladı.

Skoda Kamiq nerede üretiliyor?

Skoda, Avrupa çapında sunacağı üçüncü SUV modeli Kamiq ‘in üretimini başlattı. Üretim bandından çıkan ilk örnek, Fabia, Scala, Octavia ve Karoq gibi modellerin de üretildiği firmanın Çek Cumhuriyeti’ndeki merkez tesisi Mlada Boleslav’da montajlandı.

Skoda Fabia ne kadar yakıyor?

B Segment içinde bulunan Skoda Fabia, Benzin yakıt kullanır. Yakıt fiyatları ile son güncel bilgileri görmek için TIKLAYIN. 45 litrelik deposu ile şehir içinde 6.10 lt/100km, şehir dışında 4.40 lt/100km ve ortalama tüketimine baktığımızda da 5.00 lt/100km sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *