Sık sorulan: Türkiyede En Ucuz Araba Hangi Ilde?

Türkiyede en ucuz 2 el araba hangi ilde?

Sahibinden satılık araba İstanbul pazarlarında istenildiği gibi olmasa da, en ucuz ikinci el arabaların, Ankara, Bursa ve Bilecik’te olduğu belirtiliyor.

En iyi araba hangi şehirden alınır?

Bursa, İzmir ve Ankara, uygun fiyata araç alımı konusunda tercih edilen şehirlerdendir. Ayrıca Doğu illerimizde de araç fiyatları fazla yüksek değil. Özellikle bu illerde dizel araçlar tercih ediliyor.

En ucuz araç hangi ilde?

Açıklanan verilere göre Dünya’da en ucuza araç satın alabileceğiniz ülke, Avustralya. En ucuza araç satın alınan ülkeler:

  • Avustralya – %49,48.
  • ABD – %54,87.
  • Danimarka – %60,34.
  • Kanada – %64,40.
  • İsveç – %75,84.
  • Almanya – %78,44.
  • Hollanda – %84,65.
  • Fransa – %87,00.

Türkiye’de en pahalı araba hangi ilde?

OYDER-EBS işbirliği ile yapılan ve tüm Türkiye ‘yi kapsayan araştırma sonuçlarına göre; İstanbul, premium araç satışında liderliği kimseye bırakmazken, ilçesi Kağıthane Türkiye ‘nin tüm ilçeleri arasında premium segmentte en çok aracın satıldığı yer oldu.

Sahibinden Araba alırken nelere dikkat edilmeli?

Birden fazla el değiştirmiş araçların bakım raporları istenerek, özellikle aracın kilometresinin doğruluğundan da emin olunabilinir. Satın alınacak araç, mutlaka teste tabi tutulmalı. Aracın pahalı aksamlarından kaporta, şase, motor, şanzıman ve varsa kliması kontrol edilmeli.

You might be interested:  Sık sorulan: Rüyada Beyaz Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Araba almak için uygun zaman ne zaman?

Kasım ve Aralık ayları, normal piyasa şartlarında araba almak için en iyi zamandır. Ocak ayını da buraya dahil edebiliriz. Ayrıca yeni yıla girdikten sonra Mart, Nisan ve Mayıs aylarını unutmamak gerekiyor. Anormal durumların olmadığı vakitlerde bu aylarda yapılan kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

En masrafsız otomobil hangisi?

En güvenilir ve en masrafsız araba modelleri Endekste her 3 yılda da bir numarada Toyota model bir araç olmuş. Önceki 2 yılda 2009 ve 2010 model Toyota Corolla’lar birinci olurken bu yılın birincisi Toyota Camry oldu. En masrafsız ilk 10 aracın yarısının Nissan olması dikkat çekiyor.

Araba ne zaman alınmalı?

Hem alımlarda hem de satışlarda en canlı aylar mart, nisan ve mayıstır. Yazın bitişine denk gelen eylül ayında araç piyasasında büyük bir hareketlilik yaşanır ve ekim ayında da bu canlılığın etkileri görülür. Yıl sonu araba kampanyaları kasım ve aralık aylarında yapılır.

En pahali arabalar hangi ulkede?

Türkiye dünyada en pahalı otomobil satılan ülke oldu. Ülkemizde bir arabaya sahip olmak için yıllık maaşınızın 6,5 katını bayiye ödemek zorundasınız.

Dünyanın en ucuz arabası ne kadar?

Tata Nano (3.000 $) Bir dönem Tata tarafından ülkemize de getirileceği duyurulan ancak geçen zaman içinde satışa sunulmayan Tata Nano, Dünyanın En Ucuz Arabası ünvanına sahip ve kimi otoritelere göre tam bir fiyat/performans canavarı.

Dünya üzerinde kaç tane araba var?

Dünya Motorlu araç sayısı 2009 940 milyon 2020 1 milyar 250 milyon 2030 1 milyar 650 milyon.

Türkiye’de en pahalı araba kimde var?

Türkiye’nin en pahalı otomobili: Ferrari SF90 Stradale Resmi kayıtlara göre şu an için Türkiye’nin en pahalı otomobili, İtalyan otomobil devi Ferrari’nin yıl sonunda ülkemize gelecek olan SF90 Stradale modeli. 1000 beygir gücünde olan araç, hibrit yapısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hangi Araba Alınır 2016?

En çok hangi ilimizde araba var?

İstanbul, toplam 4 milyon 187 bin 776 taşıtla en fazla aracın bulunduğu il olurken, bu kenti 2 milyon 33 bin 935 taşıtla Ankara, 1 milyon 425 bin 302 taşıtla İzmir, 1 milyon 101 bin 56 taşıtla Antalya izledi.

Türkiye’de en çok motor hangi ilde?

İl bazında bakıldığında İstanbul, 291 bin 791 adetle en fazla motosikletin bulunduğu il oldu. İstanbul ‘u 269 bin 888 motosikletle Antalya, 246 bin 89 motosikletle İzmir, 174 bin 183 motosikletle Manisa ve 151 bin 272 motosikletle Muğla izliyor. En az motosiklet ise Hakkari’de bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *